X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Waszczykowski: KE potwierdziła, że nie ma żadnej prawnie wiążącej definicji praworządności

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 12:39
- Komisja Europejska operuje w tej sprawie bardzo nieprecyzyjnym językiem, odwołując się do "ogólnych zasad". Nie jest to język prawa, lecz publicystyki politycznej - powiedział Witold Waszczykowski, były minister spraw zagranicznych, w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".
Witold Waszczykowski zaznaczył, że mamy do czynienia z wojną o kierowanie całą Unią
Witold Waszczykowski zaznaczył, że "mamy do czynienia z wojną o kierowanie całą Unią"Foto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET
EN_premier1200.jpg
Premier: mówimy głośne "tak" Unii Europejskiej i głośne "nie" karcącym mechanizmom

- Przed kilkoma miesiącami, gdy mieliśmy spotkanie komisji w Parlamencie Europejskim z Věrą Jourovą (wiceprzewodnicząca KE - red.), zapytałem o podanie podstawy prawnej zasady kontroli praworządności. Potwierdziła wówczas, że tego nie ma. Nikt nie jest w stanie wskazać żadnego prawnie wiążącego dokumentu Unii Europejskiej, w którym byłaby ściśle sprecyzowana definicja praworządności - podkreślił były szef MSZ.

Czytaj także:

Waszczykowski zaznaczył, że "mamy do czynienia z wojną o kierowanie całą Unią". - Ponieważ w traktatach europejskich nie ma odniesienia do wielu obszarów, w których teraz Komisja Europejska chciałaby zarządzać, to wrzuca się do dyskusji w Parlamencie Europejskim te kwestie - mówił.

- Na tej podstawie Parlament Europejski, w którym dominuje myślenie lewicowo-liberalne, podejmuje rezolucje piętnujące np. Polskę, stwarzając wrażenie, że odnosi się do obowiązującego prawa. W ten sposób usiłuje się wymusić podporządkowanie - tłumaczył polityk.

naszdziennik.pl
pb

Czytaj także

Janusz Kowalski: dzisiaj to Polska broni głównych wartości UE

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 16:25
- Politykom PO i totalnej opozycji bardzo uwiera suwerenność i podmiotowość Polski. Dzisiaj w istocie mówią dokładnie to, co politycy niemieccy czy francuscy - powiedział w Polskim Radiu 24 Janusz Kowalski (Solidarna Polska), komentując spór o uzależnienie wypłat środków UE od kwestii przestrzegania praworządności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Musi opierać się na traktatach". Krzysztof Szczerski o kompromisie ws. budżetu UE

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 08:21
Kwestia praworządność została niezwykle mocno upolityczniona przez ostatnie lata w debacie europejskiej - ocenił szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski. Jak podkreślił, kompromis ws. funduszy UE musi opierać się na traktatach i ustaleniach lipcowej Rady Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szynkowski vel Sęk: mówienie o polexicie to political fiction, które szkodzi Polsce na arenie międzynarodowej

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 07:51
- Kluczowe jest to, żeby ten budżet został przyjęty bez mechanizmu, który jest dla nas groźny - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych.
rozwiń zwiń