X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Czechy chcą przyjmować pacjentów zza granicy, w Indiach ponad 9 mln zakażonych. COVID-19 na świecie

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 15:00
Trwa pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego groźną dla życia chorobę COVID-19. Według danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa z USA zakażenie koronawirusem stwierdzono dotychczas u ponad 56,4 mln ludzi na świecie, ponad 1,3 mln zakażonych zmarło. Wiele krajów zaostrza restrykcje, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Zapraszamy do zapisu relacji.
Ludzie przechodzą testy na obecność COVID-19 na obszarze zamkniętym w czasie pandemii koronawirusa w Kolombo na Sri Lance
Ludzie przechodzą testy na obecność COVID-19 na obszarze zamkniętym w czasie pandemii koronawirusa w Kolombo na Sri LanceFoto: PAP/EPA/CHAMILA KARUNARATHNE

pap_covid1200.jpg
ONZ: koronawirus bronią przestępców i ekstremistów
źródło: Uniwersytet Johna Hopkinsa
twitter/PAP/IAR
AS
Zapraszamy do zapisu relacji ze świata:
16:43

ROSJA

W Rosji pogarsza się sytuacja epidemiczna - wynika z codziennych raportów rosyjskich służb sanitarnych. Tylko minionej doby zarejestrowano łącznie w całym kraju 24 318 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To najwięcej od początku pandemii.

16:40

NIEMCY

Najstarszy jarmark bożonarodzeniowy w całych Niemczech i na świecie, organizowany od 1434 r. drezdeński Jarmark Struclowy (Striezelmarkt) w tym roku z powodu pandemii koronawirusa nie odbędzie się - poinformowały w piątek władze miasta.

16:32

WŁOCHY

We Włoszech w Południowym Tyrolu rozpoczęto dziś powszechne testowanie na koronawirusa. W ciągu najbliższych trzech dni przebadane zostanie 70 procent populacji. Badanie nie jest obligatoryjne. W ciągu najbliższych trzech dni przebadanych zostanie 350 tys. osób. Otwarto 200 punktów, w których darmowe testy przeprowadzane są przez 10 godzin dziennie. Wyniki można otrzymać po 20 minutach.

16:09
Protestujący domagają się od rządu zapewnienia rodzinom, o niskich dochodach, większego wsparcia finansowego podczas kryzysu pandemicznego, Rakhine, Birma. Protestujący domagają się od rządu zapewnienia rodzinom, o niskich dochodach, większego wsparcia finansowego podczas kryzysu pandemicznego, Rakhine, Birma.
15:52

PORTUGALIA

Zgromadzenie Republiki, jednoizbowy parlament Portugalii, zatwierdziło w piątek przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejnych 15 dni. Wszedł on w życie 9 listopada, obejmując 191 powiatów kraju.

15:44

EUROPA

Dwie trzecie obywateli UE chciałoby, żeby Wspólnota miała większe kompetencje i budżet z wystarczającymi środkami na walkę z kryzysem spowodowanym pandemią - wynika z badania, którego wyniki zostały przedstawione w piątek przez Parlament Europejski.

15:39

DANIA

Duńscy hodowcy norek opłakują, jak mówią, śmierć ich przemysłu po rządowym nakazie uboju wszystkich ich zwierząt w związku z odkryciem zmutowanego typu koronawirusa przenoszonego właśnie przez te zwierzęta.

15:15

NIEMCY

Szczepionka opracowana przez koncerny Pfizer i Biontech może zostać wpuszczona na rynek już w drugiej połowie grudnia - powiedziała szefowa rządu podczas cotygodniowego "dialogu z obywatelami". Angela Merkel dodała, że na początku będzie dostępna bardzo ograniczona liczba dawek nowego leku. "W pierwszej kolejności trzeba się skoncentrować na pracownikach służby zdrowia i starszych pacjentach" - podkreśliła kanclerz.

15:05

WIELKA BRYTANIA

Około pięciu milionów pracowników brytyjskiego sektora publicznego będzie musiało w przyszłym roku zacisnąć pasa. Rząd zamrozi ich wynagrodzenia, by poradzić sobie z rosnącym zadłużeniem spowodowanym pandemią. Zamrożenie wynagrodzeń nie dotyczy pracowników służby zdrowia, którzy od zeszłej zimy są na pierwszym froncie zmagań z koronawirusem.

14:53

Mieszkaniec Indii nosi maskę na twarz, aby uniknąć rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa COVID19 w Bangalore w Indiach. Według raportów, Indie mają drugą co do wielkości liczbę zakażeń na świecie. Mieszkaniec Indii nosi maskę na twarz, aby uniknąć rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa COVID19 w Bangalore w Indiach. Według raportów, Indie mają drugą co do wielkości liczbę zakażeń na świecie.
14:37

Firmy Pfizer i BioNTech potwierdziły, że złożą w piątek wniosek o zezwolenie na "awaryjne użycie" ich szczepionki przeciwko koronawirusowi, stając się pierwszymi, którzy zrobią to w USA.

13:23

Dwie trzecie obywateli UE chciałoby, żeby Wspólnota miała większe kompetencje i budżet z wystarczającymi środkami na walkę z kryzysem spowodowanym pandemią - wynika z badania, którego wyniki zostały przedstawione w piątek przez Parlament Europejski.

13:02

Zgromadzenie Republiki, jednoizbowy parlament Portugalii, zatwierdziło w piątek przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejnych 15 dni. Wszedł on w życie 9 listopada, obejmując 191 powiatów kraju.

12:51

4946 nowych zakażeń koronawirusem stwierdzono w ciągu ostatniej doby w Szwajcarii i sąsiednim Liechtensteinie - podał w piątek szwajcarski Federalny Urząd Zdrowia. Zmarło kolejnych 111 osób.

12:25

9 mln przekroczyła w piątek w Indiach liczba zakażonych koronawirusem od początku epidemii. Resort zdrowia poinformował, że w ciągu ostatniej doby zgłoszono 45 882 nowe przypadki zakażenia i 584 zgony w związku z COVID-19. Najtrudniejsza sytuacja jest w Delhi.

12:24

Około pięciu milionów pracowników brytyjskiego sektora publicznego będzie musiało w przyszłym roku zacisnąć pasa. Rząd zamrozi ich wynagrodzenia, by poradzić sobie z rosnącym zadłużeniem spowodowanym pandemią. Zamrożenie wynagrodzeń nie dotyczy pracowników służby zdrowia, którzy od zeszłej zimy są na pierwszym froncie zmagań z koronawirusem.

12:14

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wydała w piątek nową rekomendację przeciwko stosowaniu leku remdesivir u pacjentów z koronawirusem wobec braku dowodów na jego skuteczność. Remdesivir jest jednym z leków dopuszczonych do użytku przeciw koronawirusowi m.in. w USA i UE.

12:13

Minionej doby odnotowano w Niemczech najwięcej zakażeń koronawirusem od początku pandemii. Berliński Instytut Roberta Kocha poinformował o ponad 23 tysiącach nowych przypadków. Tymczasem kanclerz Angela Merkel zapowiedziała, że szczepionka może się pojawić na rynku jeszcze w tym roku.

Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne
11:42

Tymczasowe szpitale, które powstały w Czechach w ramach walki z pandemią, prawdopodobnie nie będą wykorzystywane. Informacje w tej sprawie przekazał czeskim posłom minister zdrowia Jan Blatný. Szef resortu zdrowia chce też zaproponować pomoc innym państwom.

11:42

We Włoszech w Południowym Tyrolu rozpoczęto dziś powszechne testowanie na koronawirusa. W ciągu najbliższych trzech dni przebadane zostanie 70 procent populacji.

11:06

Zaplanowane na 2 i 3 stycznia zawody w estońskiej Otepaeae z cyklu Pucharu Świata w kombinacji norweskiej zostały odwołane. Powodem jest ciągle rosnąca liczba zakażeń koronawirusem oraz problemy finansowe organizatorów.

10:48

Dobowy przyrost zakażeń koronawirusem w Rosji w piątek po raz pierwszy od początku epidemii przekroczył 24 tys. W ciągu minionej doby wykryto 24 318 nowych infekcji. Zmarło 461 osób i liczba zgonów od początku epidemii wzrosła do 35 311.

10:47

O walce z pandemią i sposobach ożywienia gospodarki rozmawiać dziś będą podczas telekonferencji przywódcy 21 państw Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC).

10:10

90-letni patriarcha Ireneusz, zwierzchnik Serbskiego Kościoła Prawosławnego, zmarł z powodu koronawirusa - poinformował w piątek prezydent Serbii Aleksandar Vuczić.

10:10

W części Szkocji od dziś obowiązuje najwyższy w pięciostopniowej skali poziom obostrzeń epidemicznych. Na jedenastu obszarach zamknięte zostaną restauracje i bary, ograniczona będzie też możliwość spotykania się.

Posłuchaj
00:39 A. Dąbrowski.mp3 W części Szkocji od dziś obowiązuje najwyższy poziom obostrzeń epidemicznych. Relacja Adama Dąbrowskiego (IAR)
09:42

Władze Tokio zgłosiły w piątek 522 nowe zakażenia koronawirusem, a dobowy bilans po raz drugi z rzędu przekroczył tam pół tysiąca. W całej Japonii odnotowano poprzedniego dnia 2385 nowych przypadków, najwięcej od początku pandemii - podała agencja Kyodo. Eksperci oceniają, że w Japonii nadeszła już trzecia fala pandemii.

Koronawirus w Japonii/zdjęcie ilustracyjne Koronawirus w Japonii/zdjęcie ilustracyjne
09:42

Przewodnicząca litewskiego Sejmu Viktoria Czmilyte-Nielsen w czwartek wieczorem otrzymała dodatni test na obecność koronawirusa. We worek szefowa parlamentu miała spotkania z prezydentem Polski Andrzejem Dudą podczas jego wizyty na Litwie.

09:13

Na Ukrainie w czwartek wykryto 14 575 infekcji koronawirusem, 229 zakażonych zmarło, 7845 pacjentów wyzdrowiało - przekazał w piątek minister ochrony zdrowia Maksym Stepanow. To drugi dzień z rzędu z najwyższym dobowym bilansem zakażeń, w czwartek informowano o 13 357 infekcjach.

08:54

W opinii szefowej Międzynarodowego Funduszu Walutowego Kristaliny Georgiewej ożywienie gospodarcze, które nastąpiło po pierwszej fali pandemii, jest zagrożone. - Choć pojawiły się widoki na rozwiązanie kryzysu w sposób medyczny, droga do wyjścia z problemów gospodarczych pozostaje trudna – oceniła.

08:07

Na każde dwie osoby, które w amerykańskich domach opieki zmarły na COVID-19, przypada jedna osoba, która zmarła przedwcześnie z innych przyczyn powiązanych z pandemią, m.in. w wyniku zaniedbań i izolacji. Łącznie takich zgonów może być nawet ponad 40 tys. - ustaliła agencja AP.

07:52

Wiceminister obrony USA Anthony Tata miał dodatni wynik testu na obecność koronawirusa po tym, gdy spotkał się z ministrem obrony Litwy Raimundasem Karoblisem - podał w czwartek Pentagon.

07:15

Połączenie remdesiviru, zatwierdzonego leku przeciwko COVID-19 oraz będącego w II fazie badań klinicznych leku hrsACE2 obniżyło ilość SARS-CoV-2 i zahamowało replikację tego wirusa w hodowlach komórkowych oraz miniaturowych narządach (organoidach) - informuje pismo "EMBO Molecular Medicine".

07:15

Lockdown i kwarantanna z powodu pandemii zmieniły sen Włochów, a często pogorszyły też jego jakość - to wyniki badań prowadzonych na uniwersytecie w Parmie. Odnotowano zmiany w porze wstawania i zasypiania. Wiele osób śpi też dłużej w ciągu dnia.

07:02

Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore poinformował w czwartek w nocy, że w ciągu ostatniej doby zarejestrowano w USA 1848 ofiar śmiertelnych COVID-19. Obecność koronawirusa potwierdzono u 170 161 kolejnych osób.

06:52

Przyspieszenie przygotowań narodowych planów szczepień przeciwko koronawirusowi, wzajemne uznawanie przez unijne kraje szybkich testów i stopniowe łagodzenie ograniczeń związanych z pandemią - takie są ustalenia przywódców 27 państw podczas wczorajszej wideokonferencji. Przedstawił je szef Rady Europejskiej Charles Michel.

Posłuchaj
00:23 Charles Michel spec.mp3 Charles Michel: COVID-19 w Europie nadal jest poważnym, niepokojącym problemem i uważnie monitorujemy sytuację. Dlatego kontynuujemy dyskusję, by skoordynować wysiłki. Dostrzegamy obiecujące sygnały od czasu naszego ostatniego spotkania, ale musimy być uważni i ostrożni. Nie możemy uśpić naszej czujności (IAR)
06:50

W ciągu ostatniej doby w Brazylii zarejestrowano 35 918 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 606 kolejnych zgonów - poinformowało w czwartek wieczorem czasu lokalnego brazylijskie ministerstwo zdrowia.

Od początku pandemii, w Brazylii potwierdzono już blisko 6 mln zakażeń SARS-CoV-2 Od początku pandemii, w Brazylii potwierdzono już blisko 6 mln zakażeń SARS-CoV-2
06:44

Od początku pandemii w Meksyku zmarło z powodu koronawirusa ponad 100 tysięcy osób - poinformowało w czwartek wieczorem czasu lokalnego meksykańskie ministerstwo zdrowia.

06:35

Przestępcy i ekstremiści wykorzystują pandemię do budowania sieci wsparcia, podważania zaufania do rządów, a nawet używania COVID-19 jako broni. Próbują również przejmować firmy zagrożone bankructwem - stwierdza raport ONZ.

06:34

Po tygodniu złagodzenia restrykcji w Irlandii Północnej w przyszły piątek, 27 listopada, zacznie się kolejny dwutygodniowy lockdown - ogłosił w czwartek wieczorem północnoirlandzki rząd. Nowe ograniczenia będą bardziej dotkliwe niż te dotychczasowe.

06:17

- Pandemia ukazała to, co najlepsze i najgorsze w naszych narodach i w każdej osobie - powiedział papież Franciszek w przesłaniu do uczestników seminarium na temat tego kryzysu w Ameryce Łacińskiej. Przestrzegał przed jego instrumentalnym wykorzystywaniem.

06:16

Gubernator Kalifornii Gavin Newsom zarządził w czwartek, w związku z gwałtownym rozprzestrzenianiem się koronawirusa, wprowadzenie w większości stanu godziny policyjnej. Będzie obowiązywać od soboty.

Koronawirus w USA/zdjęcie ilustracyjne Koronawirus w USA/zdjęcie ilustracyjne
06:15

W ciągu ostatniej doby w Niemczech zarejestrowano 23 648 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 260 kolejnych zgonów. To najwyższy dobowy przyrost infekcji od początku pandemii - poinformował w piątek rano berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI).

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czechy: przedłużono stan wyjątkowy. "Wirus będzie z nami jeszcze długo"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 21:30
Stan wyjątkowy w Czechach, wprowadzony w związku z pandemią koronawirusa, potrwa co najmniej do 12 grudnia. Zgodę na jego wydłużenie wydał parlament.
rozwiń zwiń