X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

COVID-19 na świecie. Szef WHO zaniepokojony sytuacją w Europie i Amerykach

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 20:00
- Jesteśmy skrajnie zaniepokojeni falą przypadków COVID-19, jaką widzimy w niektórych krajach - powiedział dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. Poniżej zapis relacji z kolejnego dnia zmagań świata z pandemią.
Pracownik medyczny włoskiej marynarki pobiera wymaz od kierowcy we Florencji
Pracownik medyczny włoskiej marynarki pobiera wymaz od kierowcy we FlorencjiFoto: PAP/EPA/ITALIAN MINISTRY OF DEFENCE / HANDOUT

Trwa pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego groźne dla życia zapalenie płuc COVID-19. Zakażenie koronawirusem doprowadziło dotychczas na świecie do śmierci niemal 1,3 mln osób.

Tak relacjonowaliśmy najnowsze doniesienia ze świata:

21:29

 Hiszpańska młodzież w czasie epidemii koronawirusa jest coraz bardziej agresywna - wynika z badań socjologów i psychologów. Według jednego z sondaży liczba przypadków agresji werbalnej lub fizycznej młodzieży wobec rodziców wzrosła aż trzykrotnie.

21:28

Posłuchaj
00:50 10744741_1.mp3 Francja: wznowienie publicznych uroczystości religijnych na początku grudnia. Relacja Stefana Foltzera (IAR)

 

20:59
Kolejka do mobilnego punktu testów na koronawirusa w Miami (Stany Zjednoczone). (Fot. PAP/EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH) Kolejka do mobilnego punktu testów na koronawirusa w Miami (Stany Zjednoczone). (Fot. PAP/EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH)
20:45

Rząd Francji zdecydował w poniedziałek, że miejsca kultu w kraju pozostaną zamknięte przynajmniej do połowy grudnia z powodu pandemii koronawirusa. Premier Jean Castex i szef MSW Gerald Darmanin rozmawiali na ten temat z episkopatem.

20:44

16 działających w Austrii Kościołów i związków wyznaniowych uzgodniło, że w związku z pandemią koronawirusa wstrzymują od wtorku na razie do 6 grudnia publiczne nabożeństwa - poinformowała minister Susanne Raab, do której kompetencji należą w austriackim rządzie kwestie wyznaniowe.

20:44

W Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej doby wykryto 21 363 nowe zakażenia koronawirusem i zarejestrowano 213 kolejnych zgonów z powodu COVID-19 - poinformował w poniedziałek wieczorem brytyjski rząd.

20:38

Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus wyraził w poniedziałek "skrajne zaniepokojenie" sytuacją epidemiologiczną w Europie i Amerykach, gdzie systemy zdrowotne są bliskie "punktu załamania".

20:38

Obawa o zakażenie koronawirusem, a także zmęczenie w pracy podczas pierwszej fali epidemii ostudziły zapał wolontariuszy w walce z COVID-19 w szpitalach - wynika z informacji przekazanych przez kierownictwo Portugalskiego Towarzystwa Lekarzy Internistów (SEMI).

20:38

Ponieważ szczepionka na COVID-19 nie będzie w stu procentach skuteczna, nawet zaszczepieni powinni nosić maseczki - twierdzi Anthony Fauci, dyrektor amerykańskiego Krajowego Instytutu ds. Alergii i Chorób Zakaźnych. Jego zdaniem powrót do normalności będzie stopniowy.

W rozmowie z CNN Fauci stwierdził, że Amerykanie mogą oczekiwać, iż dopiero w drugim lub trzecim kwartale 2021 roku "zaczną zbliżać się do pewnego stopnia normalności". - To nie będzie jak włączenie światła (...). To będzie stopniowe przywracanie normalności w miarę upływu tygodni i miesięcy - ocenił.

20:35

Posłuchaj
00:51 10744643_1.mp3 Angela Merkel: wyhamowaliśmy dynamikę zakażeń, choć wciąż daleko nam do celu. Relacja Wojciecha Osińskiego (IAR)

 

19:57

Posłuchaj
00:55 10744576_1.mp3 Kolejne ograniczenia w Czechach. Relacja Wojciecha Stobby (IAR)

 

19:55

W Belgii szczepionki na COVID-19 mają być darmowe i dobrowolne. Tak ustalili wspólnie ministrowie zdrowia z rządu federalnego i rządów regionalnych.

Belgijskie władze oczekują, że uda się zaszczepić 70 procent populacji, czyli około 8 milionów obywateli. Wkrótce zapadnie decyzja kto będzie w grupie priorytetowej, która będzie miała pierwszeństwo.

19:55

Czechy wprowadzają kolejne ograniczenia w handlu, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Od środy w sklepach będzie obowiązywał limit klientów. Czeski rząd chce też przedłużyć stan wyjątkowy.

19:54

Dwa tygodnie po wprowadzeniu lockdownu kanclerz Niemiec Angela Merkel i szefowie lokalnych rządów dyskutowali o dalszych krokach w walce z pandemią. Punktem spornym pozostaje temat szkolnictwa.

Spotkanie służyło omówieniu rozwoju sytuacji epidemiologicznej od chwili, w której weszły w życie nowe obostrzenia. Od początku do końca listopada zamknięte są między innymi restauracje i ośrodki kultury. - Udało się nam wyhamować nieco dynamikę nowych zakażeń, choć wciąż daleko nam do celu - oświadczyła szefowa niemieckiego rządu.

19:54

Dwa tygodnie po wprowadzeniu lockdownu kanclerz Niemiec Angela Merkel i szefowie lokalnych rządów dyskutowali o dalszych krokach w walce z pandemią. Punktem spornym pozostaje temat szkolnictwa.

Spotkanie służyło omówieniu rozwoju sytuacji epidemiologicznej od chwili, w której weszły w życie nowe obostrzenia. Od początku do końca listopada zamknięte są między innymi restauracje i ośrodki kultury. - Udało się nam wyhamować nieco dynamikę nowych zakażeń, choć wciąż daleko nam do celu - oświadczyła szefowa niemieckiego rządu.

18:56

Posłuchaj
00:54 10744477_1.mp3 Koronawirus we Włoszech: mniej zgonów i nowych przypadków. Relacja Piotra Kowalczuka (IAR)

 

18:55

Premier Izraela Benjamin Netanjahu poinformował, że rozmawiał z prezydentem Rosji Władimirem Putinem o ewentualnym zakupie rosyjskiej szczepionki na koronawirusa Sputnik V.

Premier oznajmił dziennikarzom, że rozmowy na ten temat będzie kontynuował "w najbliższych dniach".

18:08

W Portugalii podczas ostatniej doby zanotowano rekordową liczbę 91 zgonów osób zakażonych koronawirusem - podało w komunikacie ministerstwo zdrowia tego kraju. Łączna liczba zmarłych na COVID-19 wzrosła do 3472.

18:07

Brytyjski premier Boris Johnson zapewnił w poniedziałek na Twitterze, że czuje się świetnie i nie ma żadnych objawów koronawirusa. Johnson od niedzieli izoluje się po spotkaniu z posłem, u którego później stwierdzono zakażenie.

18:02

504 osoby zmarły tej doby we Włoszech na COVID-19, potwierdzono 27 354 nowe zakażenia koronawirusem - ogłosiło w poniedziałek tamtejsze ministerstwo zdrowia. Pojawiają się opinie, że dane te wskazują na stabilizację sytuacji po tygodniach gwałtownego wzrostu infekcji.

17:35

Włochy zmagają się z drugą falą pandemii. Zdjęcie z opustoszałego Mediolanu (PAP/EPA/PAOLO SALMOIRAGO) Włochy zmagają się z drugą falą pandemii. Zdjęcie z opustoszałego Mediolanu (PAP/EPA/PAOLO SALMOIRAGO)
17:18

Głównym tematem Kongresu Gospodarczego partii rządzącej CDU były skutki pandemii koronawirusa dla gospodarki niemieckiej. 

Uczestniczył w nim między innymi kandydat na fotel szefa chadeków Friedrich Merz, który skrytykował obecną politykę gospodarczą rządu federalnego. - Przedsiębiorcy walczący o przeżycie nie mogą się kierować wyłącznie rosnącymi liczbami nowych zakażeń - tłumaczył polityk CDU.

Posłuchaj
00:49 10744177_1.mp3 Niemcy: spór w CDU o odpowiednią politykę gospodarczą w dobie pandemii. Relacja Wojciecha Osińskiego (IAR)

 

17:13

Indonezja: pobieranie wymazu od jednego z mieszkańców miasta Medan (fot. PAP/EPA/DEDI SINUHAJI) Indonezja: pobieranie wymazu od jednego z mieszkańców miasta Medan (fot. PAP/EPA/DEDI SINUHAJI)
17:10

We wtorek Komisja Europejska zatwierdzi kontrakt z firmą CureVac na dostawy szczepionek przeciw COVID-19. To piąta już umowa zaakceptowana przez Brukselę z koncernem farmaceutycznym.

Posłuchaj
00:25 10744212_1 (1).mp3 Szefowa KE Ursula Von der Leyen: jeśli szczepionki okażą się bezpieczne i skuteczne, każdy kraj członkowski otrzyma szczepionki w tym samym czasie, proporcjonalnie do populacji i na tych samych warunkach (IAR)

 

16:52

SZWECJA. Pierwsza poważna koronarestrykcja, limit publicznych spotkań ograniczony do 8 osób. Premier Szwecji Stefan Loefven ogłosił w poniedziałek pierwszą poważną koronarestrykcję, ograniczając od 24 listopada limit spotkań publicznych do 8 osób. To pierwsze tak daleko idące obostrzenie w kraju, a nie tylko dobrowolne zalecenie.

Jak stwierdził Loefven, częściami szwedzkiej strategii są zalecenia oraz restrykcje. - Teraz wiemy, że trzeba wprowadzić więcej zakazów - podkreślił Loefven na specjalnie zwołanej konferencji.

15:51

NIEMCY. Szczepienia przeciwko koronawirusowi już w grudniu? "Bild" poinformował w poniedziałek, że dotarł do wewnętrznego pisma bawarskiego ministerstwa zdrowia, z którego wynika, że szefowa resortu Melanie Huml ocenia, iż "szczepionka na COVID-19 może zostać zatwierdzona w grudniu 2020 roku"- pisze niemiecki dziennik.

Pismo pochodzi z 12 listopada. Wynika z niego, że do połowy grudnia powinny zostać stworzone ośrodki szczepień – co najmniej jeden w każdym z 96 powiatów i miast nieokręgowych Bawarii.

Chodzi o szczepionkę opracowaną wspólnie przez firmy Biontech i Pfizer. Ministerstwo "nie wyklucza, że szczepienia mogą rozpocząć się już w grudniu".

15:26

IRAN. Rząd zapowiada nowe restrykcje. W Iranie w ciągu ostatniej doby odnotowano 13 053 nowe zakażenia koronawirusem i 486 zgonów w związku z COVID-19 - poinformowało w poniedziałek ministerstwo zdrowia tego kraju. Rząd zapowiedział nałożenie większych restrykcji, by ograniczyć rozwój epidemii.

Rzeczniczka resortu zdrowia Sima Sadat Lari przekazała, że ogólna liczba zakażeń od początku pandemii sięgnęła 775 121, a liczba ofiar śmiertelnych - 41 979.

Prezydent Hasan Rowhani ogłosił w niedzielę "ogólną mobilizację narodu i rządu" do konfrontacji z trzecią falą koronawirusa – w ciągu ostatnich kilku tygodni liczba zakażeń i zgonów rośnie bowiem w alarmującym tempie.

14:58

BUŁGARIA. Pracownicy medyczni przeciwni rządowej strategii walki z koronawirusem. Do poważnych sporów między pracownikami medycznymi a władzami dochodzi w Bułgarii na tle rządowej strategii walki z epidemią koronawirusa.

Najwięcej sprzeciwu budzi rozporządzenie ministra zdrowia o stworzeniu "oddziałów covidowych" w każdym szpitalu.

14:28

FRANCJA. Macron: konieczne są nowe formy współpracy międzynarodowej.  - Wobec spiętrzenia kryzysów, w tym pandemii koronawirusa, i poważnych zmian, które w różny sposób dotykają całą ludzkość, należy na nowo wypracować formy współpracy międzynarodowej - konstatuje prezydent Francji Emmanuel Macron w opublikowanym w poniedziałek wywiadzie dla gazety "Grand Continent".

13:59

NIEMCY. Merkel: liczby nieco się stabilizują, ale zbyt wolno. Pomimo wprowadzenia w Niemczech 2 listopada częściowego lockdownu sytuacja epidemiczna nie uległa znaczącej poprawie. Rząd chce dalszych drastycznych ograniczeń. W poniedziałek kanclerz Angela Merkel będzie o tym dyskutowała z premierami rządów krajowych.

Kanclerz uzasadnia plany rządu federalnego odnośnie nowych, drastycznych ograniczeń w kontaktach wciąż zbyt dużą liczbą nowych infekcji koronawirusowych. Według informacji agencji dpa na posiedzeniu prezydium CDU w poniedziałek, Merkel dała do zrozumienia, że ograniczenia obowiązujące od początku listopada ustabilizowały się. Ale to nie wystarczy.

- Liczby nieco się stabilizują. Ale zbyt wolno - powiedziała kanclerz.

13:12

WŁOCHY. Komisarz rządu: oddziały intensywnej terapii nie są przeciążone. - Nie brakuje również miejsc - zapewnił rządowy komisarz ds. kryzysu epidemicznego Domenico Arcuri. Jak dodał, zajęta jest tam jedna trzecia miejsc.

W wystąpieniu na temat kryzysu na tle pandemii koronawirusa Arcuri powiedział: "W Niemczech w marcu było 30 tys. miejsc na intensywnej terapii, czyli sześć razy więcej niż we Włoszech, gdzie było ich 5 tys.".

12:48

BELGIA. "Władze Belgii opuściły tysiące starszych ludzi w domach opieki". Belgijskie władze opuściły tysiące starszych ludzi, którzy zmarli w domach opieki w czasie pandemii koronawirusa - oceniła organizacja Amnesty International w opublikowanym w poniedziałek raporcie ze swego dochodzenia. Sytuację opisano jako "łamanie praw człowieka".

Belgia to jeden z najbardziej dotkniętych COVID-19 krajów w Europie – od wybuchu pandemią w kraju zgłoszono ponad 531 tys. potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem i ponad 14,4 tys. zgonów związanych z COVID-19. Podczas pierwszej fali pandemii na wiosnę w liczącym 11,5 mln mieszkańców kraju większość zgonów stwierdzono w domach opieki.

12:23

NIEMCY. Z powodu pandemii branża turystyczna straci w 2020 r. 28 mld euro. Sprzedaż w niemieckiej branży turystycznej spadła w tym roku o 80 proc., co odpowiada 28 mld euro.

Przedsiębiorcy wzywają rząd federalny do większego wsparcia sektora zatrudniającego 2,9 mln ludzi - pisze w poniedziałek "Der Spiegel".

11:54

WŁOCHY. Testy na koronawirusa "zrób to sam". We Włoszech rozpoczynają się eksperymenty z testem na koronawirusa, który można wykonać samodzielnie w domu. Jeżeli eksperyment się powiedzie, to będzie to ogromna pomoc w walce z pandemią i śledzeniu jej rozwoju.

Test przypomina test ciążowy. Po zrobieniu wymazu z nosa należy włożyć tampon do probówki z odczynnikiem, a następnie przelać płyn do testera. W ciągu 15 minut znany jest wynik, dzięki kolorowym liniom, które pojawiają się na testerze. Dotychczasowe badania wskazują na to, że skuteczność testu wynosi 90 procent.

11:30

AUSTRALIA. Australia i Nowa Zelandia przywracają niektóre restrykcje po wykryciu kilku nowych infekcji. Władze stanu Australia Południowa, w którym od niedzieli wykryto 17 zakażeń koronawirusem, wprowadziły w poniedziałek nowe obostrzenia, m.in. zamknięcie siłowni. Od czwartku obowiązkowe będzie noszenie maseczek w komunikacji miejskiej w Auckland w Nowej Zelandii.

W Australii od kilku dni nie odnotowano nowych infekcji koronawirusem, w niedzielę w Australii Południowej stwierdzono ich trzy, w poniedziałek kolejnych 14 - pisze agencja Reutera.

11:11

UKRAINA. Prawie 10 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Na Ukrainie w niedzielę wykryto 9832 nowe infekcje koronawirusem, 94 zakażonych zmarło, 2753 pacjentów wyzdrowiało, a do szpitali przyjęto 1100 osób w związku z COVID-19 - poinformował w poniedziałek minister ochrony zdrowia Maksym Stepanow.

W niedzielę przeprowadzono w kraju ok. 33 tys. testów na obecność koronawirusa, w tym ok. 29 tys. metodą PCR. Najwięcej zakażeń wykryto w Kijowie - prawie 900. Po ponad 800 przypadków potwierdzono też w obwodach dniepropietrowskim i zaporoskim.

10:54

USA. Johnson & Johnson rozpoczął nowe badania kliniczne nad szczepionką przeciw COVID-19. Amerykański koncern Johnson & Johnson rozpoczął w poniedziałek nowe, prowadzone na szeroką skalę badania kliniczne nad projektem szczepionki przeciw COVID-19. Testy mają zbadać potencjalne dodatkowe korzyści z dwudawkowego schematu podawania szczepionki.

"Badanie oceni skuteczność testowanej szczepionki po podaniu pierwszej i drugiej dawki, by ocenić ochronę przed wirusem i potencjalne dodatkowe korzyści dla okresu ochrony po podaniu drugiej dawki" - napisano w oświadczeniu firmy.

10:32

SŁOWACJA. Kościoły, kina i siłownie znów otwarte. Na Słowacji zniesiono część obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią. Ponownie mogą być otwarte kościoły, teatry, kina, baseny i siłownie. Jednocześnie słowacki rząd wprowadził ograniczenia w ruchu granicznym.

Zamknięte pozostają hotele i restauracje, które mogą przygotowywać wyłącznie posiłki na wynos.

10:20

ROSJA. Dobowy przyrost zakażeń koronawirusem znów rekordowo wysoki. W Rosji wykryto w ciągu minionej doby 22 778 nowych przypadków koronawirusa - podał w poniedziałek sztab rządowy. Dobowy przyrost zakażeń jest najwyższy od początku epidemii i trzeci dzień z rzędu przekracza 22 tysiące. Od niedzieli w kraju zmarły 303 osoby z Covid-19.

Ogólna liczba zakażeń koronawirusem wzrosła tym samym do blisko dwóch milionów (1 948 603). Łączna liczba zgonów wywołanych Covid-19 wynosi teraz 33 489. Wyleczonych zostało po zakażeniu 1 453 849 pacjentów.

09:58

CZECHY. Odnotowano 1887 nowych zakażeń koronawirusem. 1887 nowych zakażeń SARS-CoV-2, najmniej od 5 października, wykryto w niedzielę w Czechach - wynika z opublikowanych w poniedziałek danych resortu zdrowia. W niedzielę przed tygodniem infekcji było prawie dwa razy więcej. Łączna liczba zgonów na COVID-19 przekroczyła 6 tys.

W niedzielę przed tygodniem odnotowano 3608 nowych przypadków, ale w weekend z reguły przeprowadza się mniej testów. W sobotę przeprowadzono ponad 16 tys. badań. W ciągu tygodnia testowano ponad 30 tys. osób dziennie, tydzień wcześniej ponad 40 tys. Odsetek testów z wynikiem pozytywnym wynosi obecnie około 26 proc. Od marca testy wykazały ponad 460 tys. zakażeń koronawirusem. Aktywnych zakażeń jest obecnie 126 602.

09:40

ROSJA. Ostre ograniczenia z powodu drugiej fali epidemii. Wchodząca w skład Federacji Rosyjskiej Republika Buriacji wstrzymuje od poniedziałku działalność galerii handlowych, kawiarni, restauracji i wielu usług. To pierwszy region Rosji, który z powodu drugiej fali epidemii koronawirusa wprowadza ostre ograniczenia.

Władze Buriacji, leżącej w azjatyckiej części Rosji nad jeziorem Bajkał, zdecydowały się na ten krok, ponieważ region boryka się z brakiem wolnych miejsc w szpitalach i deficytem lekarstw. Ograniczenia będą obowiązywać przez dwa tygodnie - od 16 do 30 listopada.

Nie będą działać centra handlowe i kina, baseny, salony kosmetyczne, kluby fitness. Spośród placówek handlowych pracują tylko apteki, sklepy spożywcze i z towarami pierwszej potrzeby. Zamknięte zostają wszystkie restauracje i bary oprócz stołówek w zakładach pracy i restauracji w hotelach.

09:34

USA. Już ponad 11 milionów zakażeń koronawirusem. Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore podał w niedzielę wieczorem czasu lokalnego, że od wybuchu epidemii w USA odnotowano łącznie 11 mln 025 046 przypadków zakażenia COVID-19. Liczba ofiar śmiertelnych sięga 246 108.

Według placówki naukowej w Baltimore w ciągu ostatniej doby zarejestrowano w USA 166 555 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 1266 kolejnych zgonów.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowojorczycy uciekają z miasta. Od marca wyjechało ich blisko 300 tysięcy

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 03:05
Od 1 marca do 31 października nowojorczycy złożyli 295 103 wniosków o zmianę adresu - wskazują statystyki podane przez amerykańską pocztę. Główne powody przeprowadzki to: obawa przed koronawirusem, sytuacja gospodarcza i przestępczość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ponad 11 mln zakażeń, blisko ćwierć miliona ofiar. Nowe dane o COVID-19 w USA

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 03:59
Pandemia COVID-19 rozprzestrzenia się w niekontrolowany sposób prawie we wszystkich stanach USA. Rekordowa liczba Amerykanów przebywa w szpitalach, rośnie liczba przypadków śmiertelnych. W sumie, w kraju potwierdzono już ponad 11 mln zakażeń. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Od bohaterów do rozsiewających wirusa". Co czwarty włoski lekarz czuje się dyskryminowany

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 06:44
We włoskiej Lombardii co czwarty lekarz uważa się za ofiarę dyskryminacji społecznej z powodu swego zaangażowania w walkę z pandemią - informuje "La Repubblica". Dziennik podaje przykłady niszczenia ich samochodów, napisów na murach i innych szykan.
rozwiń zwiń