X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowojorczycy uciekają z miasta. Od marca wyjechało ich blisko 300 tysięcy

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 03:05
Od 1 marca do 31 października nowojorczycy złożyli 295 103 wniosków o zmianę adresu - wskazują statystyki podane przez amerykańską pocztę. Główne powody przeprowadzki to: obawa przed koronawirusem, sytuacja gospodarcza i przestępczość.
Tylko od marca do lipca 244 895 nowojorczyków wyprowadziło się poza miasto
Tylko od marca do lipca 244 895 nowojorczyków wyprowadziło się poza miastoFoto: littlenySTOCK/ Shutterstock

Tylko od marca do lipca 244 895 osób wyprowadziło się poza miasto. To ponad dwukrotnie więcej niż w tym samym okresie minionego roku (101 342).

nowy jork free brooklyn free shutt 1200 .jpg
Pandemia a przestępczość. 58 proc. nowojorczyków czuje się mniej bezpiecznie niż rok temu

Zdaniem "New York Post”, rzeczywista zmiana populacji mieszkańców Nowego Jorku jest w rzeczywistości znacznie wyższa.  Gazeta, powołując się m.in. na Michaela Hendrixa, dyrektora ds. polityki stanowej i lokalnej w Manhattan Institute, zwraca uwagę, że rejteradę napędzają nie tylko obawy przed koronawirusem, ale też sytuacja ekonomiczna, problemy ze szkołami i przestępczość. - Myślę, że ludzie się boją. Boją się zakażenia śmiercionośnym wirusem, przestępczości i innych problemów związanych z jakością życia. Słyszymy też uwagi o śmieciach i kłopotach z utrzymaniem czystości w mieście - wyszczególnił Hendrix.

Obawa o koszty życia i skutki pandemii

Zgodnie z sondażem Manhattan Institute, przeprowadzonym w lipcu i sierpniu wśród osób o sześciocyfrowych dochodach (rocznie), 44 proc. respondentów rozważało wyprowadzkę poza miasto w ciągu ostatnich czterech miesięcy. Jako główny powód podali koszty utrzymania. Zdaniem 38 proc. ankietowanych, miasto zmierza w złym kierunku, 38 proc. oceniło jakość życia jako dobrą lub doskonałą. 53 proc. wyraziło duży niepokój związany z powrotem dzieci do szkoły.

W tym roku w Nowym Jorku wzrosła liczba poważnych przestępstw. Do października odnotowano 344 morderstw, co przewyższało ich liczbę z całego 2019 roku. Do 8 listopada strzelanin było więcej o 94 proc. niż w minionym roku.

Czytaj także: 

Jak oceniła Kathryn Wylde szefowa Partnership for New York City, organizacji non-profit, zabiegającej o rozwój gospodarki, wymiany handlowej i życia kulturalnego, najważniejszym powodem opuszczania miasta jest niepewność ludzi co do tego, kiedy pandemia się skończy i jak szybko gospodarka wróci do normy. - Ponad pół miliona mieszkańców miasta zatrudnionych w handlu, restauracjach, usługach straciło pracę i nie stać ich na opłatę czynszu. Późna decyzja o ponownym otwarciu szkół publicznych i prywatnych zmusiła wiele rodzin do zmiany miejsca zamieszkania - wyjaśniła Wylde.

Wyjazdy zarówno blisko, jak i daleko

Zgodnie z danymi poczty wiele osób przeprowadziło się z Nowego Jorku do pobliskiego Long Island, Westchester lub New Jersey. Tysiące osób mających drugie domy w kilku modnych miejscowościach na Long Island nazywanych Hamptons zapisało dzieci do lokalnych szkół. Popularnymi lokalizacjami były Jersey City i Hoboken w stanie Jersey City, a także eleganckie przedmieścia Scarsdale i Greenwich w Connecticut.

Niektórzy nowojorczycy wyjeżdżali daleko. 8 587 poprosiło o przekazywanie poczty do Los Angeles, 421 na Hawaje, a 13 009 na Florydę.


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Trump wykreuje się na szeryfa odchodzącego przez spisek". Adamski o wyborach w USA

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 12:28
- Donald Trump jest fighterem, showmanem, który do końca nie będzie chciał odejść ze stanowiska. Nie mam wątpliwości, że zrobi z tego wielkie przedstawienie, postara się to odpowiednio opakować pod względem PR-owym - powiedział publicysta Łukasz Adamski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Media: wyborcze pojedynki w USA rozstrzygnięte we wszystkich stanach

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 21:13
- Demokrata Joe Biden wygrał wybory prezydenckie w Georgii, a urzędujący prezydent USA, Republikanin Donald Trump w Karolinie Północnej - ogłosiły w piątek na podstawie danych z komisji dziennik "New York Times" oraz ośrodek badania opinii Edison Research.
rozwiń zwiń