X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Operacja wojsk francuskich w Mali. Nie żyje lider organizacji powiązanej z Al-Kaidą

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 12:21
Francuskie wojsko zabiło w Mali jednego z liderów grupy dżihadystów powiązanej z Al-Kaidą. Według francuskich służb, zastrzelony dżihadysta przeprowadzał liczne ataki przeciwko malijskim oraz międzynarodowym siłom zbrojnym. Francuska minister Obrony nazwała operację ważnym sukcesem w walce z islamskim terroryzmem.
Francuska armia. Zdjęcie ilustracyjne
Francuska armia. Zdjęcie ilustracyjneFoto: DAPHNE BENOIT/AFP/East News

Unia Europejska UE pap 1200.jpg
UE na froncie walki z terroryzmem. Dziś specjalna wideokonferencja ministrów

Francuskie wojsko zneutralizowało Bah ag Moussę - ważnego dżihadystę i lidera organizacji powiązanej z Al-Kaidą - poinformowało francuskie ministerstwo obrony. Były oficer malijskiego wojska od kilku lat przewodniczył grupie terrorystycznej Nusrat al-Islam działającej w regionie Sahelu.


Posłuchaj
00:51 10739122_1 (1).mp3 Francuskie wojsko zabiło lidera grupy dżihadystów powiązanej z Al-Kaidą (IAR)

 

Dżihadysta został zabity podczas dużej operacji francuskiego wojska, w ramach której zmobilizowano kilka oddziałów piechoty oraz helikoptery. Od kilku tygodni francuskie siły zbrojne obecne w Mali prowadzą ofensywę na wschodzie kraju - przy granicy Nigru i Burkina Faso.

Celem operacji jest rozbicie grup terrorystycznych powiązanych z Al-Kaidą i organizacją Państwo Islamskie. Francja interweniuje w Mali od 2013 roku, aby pomóc tamtejszym władzom w odzyskaniu kontroli na północnymi rejonami kraju- opanowanymi przez dżihadystów. W walkach uczestniczy ponad pięć tysięcy francuskich żołnierzy.

pkur

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT terroryzm dżihad

Czytaj także

Mali: rządząca junta wojskowa wypuściła z więzień ok. 180 dżihadystów

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 05:16
Władze wojskowe, które przejęły władzę w Mali po zamachu stanu w sierpniu, uwolniły w sumie 180 więźniów związanych z organizacjami islamistycznymi - dowiedziała się agencja Associated Press od wysoko postawionego przedstawiciela rządu. Uwolnienie dużej grupy więźniów zdaje się potwierdzać tezę, że junta jest gotowa do większej pobłażliwości wobec islamistów - pisze AP.
rozwiń zwiń