X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Krwawy konflikt arabskich i czeczeńskich gangów w Berlinie. "Pokój" negocjuje bokser

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 17:00
Przedstawiciele walczących stron: niemiecko-arabskiego klanu Remmo i czeczeńskiej grupy przestępczej, zgodzili się na "pokój" po krwawych walkach w Berlinie - informuje dziennik "Tagespiegel". W roli mediatora wystąpił znany syryjsko-libańskiego bokser Manuel Charra.
Niemiecka policja walczy z przestępczością zorganizowaną
Niemiecka policja walczy z przestępczością zorganizowanąFoto: PAP GREGOR FISCHER

Śledczy potwierdzili dziennikowi "Tagesspiegel", że Charr – który cieszy się dużym szacunkiem w środowisku niemieckich klanów arabskich – został poproszony o mediacje. Obie strony konfliktu, świadome konsekwencji dalszej jego eskalacji, zgodziły się wybrać Charra na niezależnego mediatora. Bokser wezwał do "pojednania i cierpliwości w imię Boga", pomimo braku porozumienia w kwestiach religijnych.

Konflikty między gangami wciąż trwają

W ubiegły weekend doszło do kilku wzajemnych ataków członków arabskiego klanu i Czeczenów. Jedenaście osób zostało ranionych nożami, doszło też do pobić. Policja zorientowała się również, że napastnicy mieli broń palną. Śledczy podejrzewają, że przyczyną eskalacji mogą być "sprawy honorowe". Nie wykluczają również wojny gangów związanej z handlem narkotykami.

niemiecka policja 1200 shutterstock.jpg
Zabójstwo Czeczena w Berlinie. Prokuratura: morderca nie działał w pojedynkę

Jednocześnie komisarz policji do spraw przestępczości zorganizowanej ostrzegł przed masową mobilizacją w społeczności czeczeńskiej w całej Europie. Możliwe, że niemiecka mniejszość czeczeńska będzie chciała poprosić rodaków w innych krajów, aby "przyjechali, aby wesprzeć Czeczenów z Berlina".

Oświadczenia obu stron sugerowały, że brutalne ataki będą kontynuowane. Klan Remmo i Czeczeni są w stanie aktywować duży potencjał sojuszników z innych krajów związkowych Niemiec, a Czeczeni - również z całej Europy. Wszystkie berlińskie siły policyjne zostały poinstruowane, aby zwracać większą uwagę na członków obu grup i wzmóc nadzór nad nimi.

Gang Remmo

Szacuje się, że berliński gang Remmo liczy co najmniej 500 osób. Klan ma na swoim koncie wymuszenia, rozbój, handel narkotykami, kradzieże, nielegalne posiadanie broni i morderstwa.

Gangi czeczeńskie handlują bronią, narkotykami, często są zatrudniane jako „dostawcy usług przestępczych”. W imieniu innych gangów podejmują się  "brudnej roboty". Szczególnie wśród Czeczenów, którzy działają w Berlinie, dochodzi do "zbliżenia z islamizmem". 

kmp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Planowali "ciężki akt przemocy". Obława na islamistów w Niemczech

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 10:15
W czterech niemieckich krajach związkowych: Berlinie, Brandenburgii, Turyngii i Nadrenii Północnej-Westfalii policjanci prowadzą działania skierowane przeciwko pochodzącym z Czeczenii islamistom. Działania funkcjonariuszy mają związek ze śledztwem w sprawie przygotowywania "ciężkiego aktu przemocy zagrażającego państwu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Boją się wyjść na ulice". Co piąta kobieta w Niemczech była molestowana

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2020 10:23
Niemieckie dziewczęta i kobiety nie czują się bezpiecznie w swoim kraju - donosi "Deutsche Welle". Co piąta mieszkanka takich miast jak Berlin, Hamburg, Kolonia czy Monachium, była już co najmniej raz molestowana albo "czuła się obserwowana lub zagrożona".
rozwiń zwiń