X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Lokalne lockdowny w Hiszpanii i Włoszech, brytyjski premier krytykowany z dwóch stron. COVID-19 na świecie

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2020 18:00
Górna Adyga we Włoszech i hiszpańska Asturia wprowadzają lockdown, dozwolona będzie jedynie aktywność, która służy zaspokojeniu podstawowych potrzeb. W brytyjskiej Izbie Gmin ataki odpiera Boris Johnson, który jest jednocześnie krytykowany za zbyt małe i zbyt restrykcyjne działania w walce z COVID-19. Zapraszamy do przeczytania poniedziałkowej relacji ze świata dot. pandemii.
Audio
  • Od dziś w Belgii obowiązuje zaostrzony reżim sanitarny w związku z szybko rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem.
Boris Johnson
Boris JohnsonFoto: JESSICA TAYLOR / UK PARLIAMENT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego groźne dla życia zapalenie płuc COVID-19 destabilizuje życie ludzi na całym świecie. Liczba zakażeń wciąż rośnie. Do tej pory obecność wirusa potwierdzono u ponad 45 mln osób. Zmarło ponad 1,1 mln osób.

koronawirus free maseczki free shutt 1200 .jpg
Koronawirus w Europie. Liczba zakażeń przekroczyła 10 mln

Wiele krajów, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa, ponownie wprowadziło obostrzenia.

źródło: Johns Hopkins University

Twitter/AFP/Reuters


COVID-19 na świecie  - poniedziałek, 2 listopada

21:49

PORTUGALIA

W Portugalii, w której poniedziałek był dniem żałoby narodowej w związku ze śmiercią wskutek koronawirusa 2590 osób, zanotowano rekordową liczbę zgonów od początku wybuchu epidemii. Podczas minionych 24 godzin zmarło 46 osób.

Między niedzielą a poniedziałkiem osłabła dynamika zachorowań na COVID-19, a dobowa liczba zakażeń wyniosła 2506. W sumie w Portugalii potwierdzono już blisko 149 tys. przypadków SARS-CoV-2.

21:46

HISZPANIA

W ciągu ostatniej doby w Hiszpanii służby medyczne zanotowały ponad 18,3 tys. zakażeń koronawirusem - podało w poniedziałek ministerstwo zdrowia tego kraju. Ogółem zanotowano już 1,24 mln infekcji.

Wśród najbardziej doświadczonych epidemią wspólnot autonomicznych Hiszpanii są: Madryt, Katalonia, Andaluzja, Walencja oraz Kastylia i Leon.

21:42

WIELKA BRYTANIA

Nigel Farage, jeden z architektów wyjścia Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej, zmienia nazwę swej Brexit Party i ogłasza, że będzie się sprzeciwiał lockdownowi i obostrzeniom koronawirusowym. Jego ugrupowanie będzie się teraz nazywać Reform UK.

20:53

GRUZJA

Premier Gruzji Giorgi Gacharia zaraził się koronawirusem – poinformowała w poniedziałek służba prasowa rządu. 45-letni Gacharia czuje się dobrze i kontynuuje leczenie w warunkach domowych.


Premier Gruzji Giorgi Gacharia. Fot.: EPA/ZURAB KURTSIKIDZE Premier Gruzji Giorgi Gacharia. Fot.: EPA/ZURAB KURTSIKIDZE31 października premier udał się na samoizolację, ponieważ miał wcześniej kontakt z funkcjonariuszem ochrony, u którego test potwierdził obecność koronawirusa. Portal GruzjaOnline podał, że wirusa wykryto też u dwóch innych ochroniarzy premiera.

20:24

HISZPANIA

Młodzież z hiszpańskiego miasta Logrono, na północy kraju, kilka godzin po zamieszkach wywołanych przez swoich rówieśników, skrzyknęła się na akcję sprzątania miasta. Przybyłe na miejsce media początkowo nie dowierzały intencjom kilkunastoletnich wolontariuszy.

Akcja sprzątania była związana ze zorganizowanymi masowo przez młodzież protestami w największych miastach Hiszpanii przeciwko restrykcjom sanitarnym.

19:40

WŁOCHY

W autonomicznej prowincji Górna Adyga na północy Włoch wprowadzony będzie na trzy tygodnie lockdown. To pierwsza w kraju taka decyzja lokalnych władz w okresie nowej fali pandemii. 
Od środy w godzinach od 20 do 5 zabronione będzie przemieszczanie się bez uzasadnionych powodów.

Zamknięte będą bary, restauracje, cukiernie, a także sklepy z wyjątkiem tych spożywczych. Hotele będą zamknięte dla turystów, ale otwarte dla osób przybywających z powodów zawodowych.

Szkoły średnie i uniwersytety przejdą na trzy tygodnie na zdalne nauczanie. 

19:38

SŁOWACJA

Premier Słowacji Igor Matovicz poinformował w poniedziałek, że w sobotę i niedzielę przetestowano na obecność SARS-CoV-2 prawie 3,63 mln osób, czyli dwie trzecie mieszkańców Słowacji. Testy wykazały 38 359 osób zakażonych, co stanowi 1,06 proc. testowanych.

19:37

WIELKA BRYTANIA

W Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej doby wykryto 18 950 nowych zakażeń koronawirusem i zarejestrowano 136 kolejnych zgonów z powodu COVID-19 - poinformował w poniedziałek po południu brytyjski rząd.

To pierwszy przypadek od ośmiu dni, gdy dobowa liczba zakażeń spadła poniżej 20 tysięcy, i najniższy bilans od 19 października. Rekordowy był ten z 21 października, gdy wykryto 26 688 zakażeń.

18:48

BELGIA

Możliwości testowania na koronawirusa w Belgii znacznie wzrosły od poniedziałku dzięki otwarciu pierwszych trzech z ośmiu tzw. superlaboratoriów - w Gandawie, Leuven i Mons. Mają one odciążyć laboratoria kliniczne i umożliwić ponowne badanie ludzi bez objawów.

Jak podaje telewizja VRT, każde z nich będzie mogło przeprowadzić 7 tys. testów dziennie.

18:03

WIELKA BRYTANIA

Spór o lockdown w Izbie Gmin. Konserwatywny szef rządu podkreślał, że czwartkowa kwarantanna jest niezbędna. Premier Boris Johnson tłumaczył, że brak lockdownu zagrażałby funkcjonowaniu służby zdrowia, bo mimo, że jest ona lepiej przygotowana niż wiosną, to przyrost zakażeń i tak w końcu doprowadziłby do jej przeciążenia.

Lewicowa opozycja oskarża go jednak o zbyt wolne działanie, a część posłów prawicy, odwrotnie, o działanie zbyt radykalne.

17:39

WŁOCHY

233 osoby zmarły tej doby we Włoszech na COVID-19, potwierdzono ponad 22 tys. następnych zakażeń koronawirusem, ale przy mniejszej liczbie testów. Wykonano ich 135 tys., o ponad 40 tys. mniej niż dzień wcześniej, gdy wykryto prawie 30 tys. infekcji.

Bilans zgonów od początku epidemii wzrósł do 39 059.

17:31

HISZPANIA

Region Asturii, na północy Hiszpanii, jako pierwsza wspólnota autonomiczna tego kraju ogłosił w poniedziałek lockdown. Zacznie on obowiązywać w nocy z wtorku na środę.

Jak poinformował szef autonomicznego rządu Asturii Adrian Barbon, z powodu nasilającej się epidemii koronawirusa, w całym regionie zakazana zostanie wszelka działalność, która nie nie służy zaspokojeniu podstawowych potrzeb obywateli.

16:47

Posłuchaj
00:54 10717573_1.mp3 Od dziś obowiązuje w Niemczech tak zwany "łagodny" lockdown. Do końca listopada zamknięte będą między innymi restauracje, teatry i muzea. Minister zdrowia Jens Spahn nie wyklucza w przyszłości kolejnych blokad.

 

16:42

WŁOCHY

Za przejście na zdalne nauczanie wszyscy zapłacą wysoką cenę społeczną - oświadczył prezes włoskiego stowarzyszenia dyrektorów szkół Antonello Giannelli. Tak skomentował w poniedziałek zapowiedź rządu, który przewiduje zamknięcie szkół średnich.

Premier Włoch Giuseppe Conte oświadczył w Izbie Deputowanych, że z powodu gwałtownego pogorszenia się sytuacji pandemicznej w kraju konieczne będzie całkowite przejście szkół średnich na nauczanie zdalne.

Rozporządzenie to znajdzie się w dekrecie, opracowywanym przez rząd w trybie pilnym.

16:23

NIEMCY

Prototyp szczepionki przeciw koronawirusowi niemieckiej firmy CureVac wywołał u pacjentów w pierwszej fazie badań produkcję neutralizujących przeciwciał na poziomie podobnym do osób po poważnej infekcji - poinformowała w poniedziałek firma.

"Jesteśmy bardzo podbudowani wstępnymi wynikami pierwszej fazy" - skomentował szef CureVac Franz-Werner Haas w oświadczeniu. Jak zapowiedział, jeszcze w tym roku firma ma nadzieję rozpocząć ostatnią fazę badań klinicznych z udziałem dziesiątek tysięcy pacjentów.

16:09

NIEMCY

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała, że rozumie rozczarowanie ludzi długotrwałą walką z koronawirusem i zaapelowała o zastosowanie się do nowych ograniczeń.

Dzisiaj w Niemczech pierwszy dzień obowiązują wprowadzony kolejny raz restrykcje: nie działają restauracje, obiekty kulturalne i inne.

Podczas konferencji prasowej Angela Merkel podkreśliła też, że zachowanie dystansu międzyludzkiego ogranicza rozprzestrzenianie się koronawirusa i dlatego najprawdopodobniej zostaną ograniczone kontakty międzyludzkie przez wszystkie zimowe miesiące.

15:57

WIELKA BRYTANIA

Brytyjski książę William otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. 

15:34

GRECJA

Rząd wprowadza dwutygodniowy lockdown w regionach Saloniki i Serres na północy kraju, aby zwolnić tempo rozprzestrzeniania się koronawirusa - poinformował w poniedziałek rzecznik rządu Stelios Pecas.

W Grecji, kraju mniej dotkniętym pandemią niż większość Europy, od początku października zaczęła wzrastać liczba notowanych przypadków zakażenia.

Mające trwać dwa tygodnie obostrzenia dotyczą zawieszenia od wtorku ruchu lotniczego z i do Salonik, przedłużenie godziny policyjnej od północy do godziny 5. Na miesiąc zamknięte zostaną ponadto restauracje i bary na najbardziej zaludnionych obszarach kraju.

15:21

WŁOCHY

Premier Giuseppe Conte przedstawił w Izbie Deputowanych nowe, ostrzejsze środki bezpieczeństwa, które zostaną wprowadzone dekretem w związku ze stale pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną. W całym kraju późnym wieczorem zostanie wprowadzona godzina policyjna.

Premier zapowiedział, że zamknięte będą sale gier hazardowych, muzea, wystawy i galerie sztuki. Natomiast w weekendy będą zamknięte wszystkie centra handlowe.

Ograniczono do połowy górny limit pasażerów w środkach komunikacji. W szkołach średnich nauczanie będzie się odbywać przez internet. Wprowadzone zostaną ograniczenia w podróży między niektórymi regionami. 

15:11

IRAN

Władze kraju zgłosiły w poniedziałek rekordową liczbę 440 zgonów z powodu Covid-19 w ciągu ostatnich 24 godzin.

Tym samym liczba ofiar śmiertelnych epidemii koronawirusa w tym najbardziej dotkniętym nią kraju Bliskiego Wschodu wzrosła do 35 738.

Tymczasem w poniedziałek w życie wszedł zakaz podróżowania między głównymi miastami kraju.

14:52

Posłuchaj
00:58 10717787_1.mp3 Premier Włoch Giuseppe Conte przedstawił w Izbie Deputowanych nowe, ostrzejsze środki bezpieczeństwa, które zostaną wprowadzone dekretem w związku ze stale pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną

 

14:30

Ryanair odnotował ogromne straty w kluczowym dla linii lotniczych okresie letnim, po raz pierwszy od 30 lat, w związku z ograniczeniami dotyczącymi COVID-19, które spowodowały zmniejszenie popytu. 

14:24

SZWAJCARIA

Przez weekend potwierdzono 21 842 nowe zakażenia koronawirusem, a w Liechtensteinie 84 - poinformował w poniedziałek szwajcarski Federalny Urząd Zdrowia (BAG) w poniedziałek. Zmarły 93 zakażone osoby.

Podane statystyki są rekordowe, jeśli chodzi o dane z weekendu; liczba zakażeń jest o ponad 5 tys. wyższa niż tydzień wcześniej. W piątek szwajcarskie władze informowały o 9 207 nowych infekcjach.

14:07

BELGIA

Średnio ponad 15,5 tys. osób dziennie uzyskiwało pozytywny wynik testu na koronawirusa w Belgii w ciągu ostatniego tygodnia - podały władze w poniedziałek.

Tego dnia kraj wprowadził też nowe, bardziej restrykcyjne obostrzenia w związku z rozprzestrzenianiem się epidemii.

Jak podaje dziennik "Brussels Times", stanowi to wzrost o 14 proc. w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Całkowita liczba potwierdzonych przypadków obecności wirusa w organizmie od początku pandemii wynosi w Belgii 441 018.

13:45
Pracownik miejski rozpyla środek dezynfekujący na stacji kolejowej w czasie pandemii koronawirusa w Kolombo. Rząd Sri Lanki wprowadził godzinę policyjną w stolicy Kolombo i niektórych innych częściach kraju z powodu nagłego wzrostu liczby przypadków COVID-19 Pracownik miejski rozpyla środek dezynfekujący na stacji kolejowej w czasie pandemii koronawirusa w Kolombo. Rząd Sri Lanki wprowadził godzinę policyjną w stolicy Kolombo i niektórych innych częściach kraju z powodu nagłego wzrostu liczby przypadków COVID-19
13:36

WŁOCHY

W miniony weekend znów pojawiły się kolejki do supermarketów. Włosi znów, tak jak na wiosnę, zaczęli robić zakupy na zapas. W reakcji na coraz większy tłok personel wielu sklepów ponownie wprowadził ograniczenia dotyczące liczby klientów przebywających w środku. Tym samym zaczyna wracać sytuacja z wiosny, gdy w kolejce do sklepu trzeba było czekać nawet kilkadziesiąt minut.

W reakcji na te sygnały minister rolnictwa oświadczyła: "Otrzymuję w ostatnich dniach i godzinach informacje o kolejkach i skupiskach ludzi w sklepach spożywczych z powodu obawy przed nowym lockdownem i problemami z dostawami żywności".

13:20

BELGIA

Od poniedziałku obowiązują nowe, zaostrzone środki. Zamknięte są wszystkie sklepy oprócz spożywczych i aptek. Władze zdecydowały się na wprowadzenie bardziej restrykcyjnych obostrzeń na 6 tygodni.

Od poniedziałku przedsiębiorstwa muszą - gdy jest to możliwe - wprowadzić telepracę. Fryzjerzy i kosmetyczki muszą zawiesić swoją działalność. Kawiarnie i restauracje pozostają zamknięte.

Wprowadzono kolejne ograniczenia, jeśli chodzi o liczbę gości zapraszanych do domu, i przedłużono ferie szkolne do 15 listopada włącznie.

12:56

Portugalia ogłosi stan zagrożenia zdrowia związany z koronawirusem - przekazał premier Portugalii 

12:55

NIEMCY

Poniedziałek jest pierwszym dniem z nowymi obostrzeniami koronawirusowymi w Niemczech.

Ministerstwo spraw wewnętrznych wysłało tysiące policjantów do egzekwowania przestrzegania nowych środków ochronnych na lotniskach, granicach krajowych oraz w pociągach - pisze "Spiegel".

Według informacji portalu tygodnika "Spiegel", tysiące funkcjonariuszy w całym kraju na granicach i w pociągach dalekobieżnych ma od poniedziałku sprawdzić, czy nowe przepisy są przestrzegane, a w razie wątpliwości nakładać kary pieniężne.

12:44

INDIE

W ciągu ostatniej doby zmarło 496 osób, potwierdzono 45 231 nowych infekcji koronawirusem.

W Indiach jest obecnie blisko 562 tys. aktywnych infekcji, ich liczba zmniejszyła się w ciągu ostatniej doby o 8,5 tys. - czytamy na oficjalnych stronach rządowych.

Od początku epidemii w tym kraju koronawirusem zakaziło się ponad 8,2 mln osób, z których 91,68 proc., czyli ponad 7,5 mln wyzdrowiało, a 122 607 zmarło.

12:29

CZECHY

Zwalnia przyrost nowych zakażeń SARS-CoV-2 - wynika z opublikowanych w poniedziałek danych ministerstwa zdrowia. W niedzielę wykryto 6 542 infekcje - 760 mniej niż przed tygodniem.

Bilans ofiar epidemii powiększył się o 111, do 3 429.

Aktualnie w Czechach jest ponad 180 tys. zakażonych osób. Od początku epidemii koronawirusem zakaziło się łącznie 341 644 osób, z których 157 418 wyzdrowiało.


12:11
Ludzie przygotowują się do udziału w oficjalnym akcie ponownego otwarcia Machu Picchu, po tym, jak zostało ono zamknięte dla odwiedzających 16 marca z powodu pandemii koronawirusa. Wiele obostrzeń dla turystów, jednak wciąż będzie obowiązywać Ludzie przygotowują się do udziału w oficjalnym akcie ponownego otwarcia Machu Picchu, po tym, jak zostało ono zamknięte dla odwiedzających 16 marca z powodu pandemii koronawirusa. Wiele obostrzeń dla turystów, jednak wciąż będzie obowiązywać
12:02

BELGIA

Od dziś obowiązuje zaostrzony reżim sanitarny w związku z szybko rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem.

Kraj ten ma najwyższą liczbę zakażeń na 100 tysięcy w całej Unii - ponad 1700. W sumie od początku pandemii patogen wykryto u prawie 430 tysięcy osób, odnotowano ponad 11,5 tysiąca zgonów.

11:46

ŚWIAT

Liczba zgonów z powodu koronawirusa na świecie przekroczyła 1,2 mln. 

W sumie odnotowano 1200 042 zgonów z 46 452 818 przypadków, z czego prawie jeden zgon na pięć w Stanach Zjednoczonych, kraju najbardziej dotkniętym przez kryzys na świecie.

11:36

BUŁGARIA

Organizatorzy trwających od 116 dni antyrządowych demonstracji w Bułgarii poinformowali w niedzielę o ich zakończeniu z powodu epidemii koronawirusa, jednak zapowiedzieli inną formę protestu.

Demonstranci domagają się m.in. ustąpienia premiera Bojko Borisowa i rozpisania nowych wyborów.

Według danych rządowych z poniedziałku, od początku epidemii wirusem SARS-CoV-2 w Bułgarii zakaziło się 54 056 osób (1225 z nich w ciągu ostatniej doby), z których 1298 zmarło. Sytuacja w szpitalach, zwłaszcza w dużych miastach, jest bardzo poważna.

11:22

ROSJA

Czwarty dzień z rzędu wykryto ponad 18 tys. zakażeń koronawirusem; zarejestrowano 18 257 infekcji - poinformował w poniedziałek sztab ds. walki z epidemią. Dzień wcześniej sztab informował o 15 665 infekcjach, co było najwyższym dotąd wskaźnikiem.

Zmarło od niedzieli 238 osób. Ogólna liczba zakażonych wynosi teraz 1 655 038, a zgonów - 28 473.

Wyzdrowiało od początku pandemii 1 236 033 pacjentów, w tym 10 360 w ciągu minionej doby.

11:09
Ceremonia upamiętniająca ofiary pandemii COVID-19 w Meksyku. W Meksyku liczba zgonów przekroczyła 90 tys. Ceremonia upamiętniająca ofiary pandemii COVID-19 w Meksyku. W Meksyku liczba zgonów przekroczyła 90 tys.
11:00

NIEMCY

W ciągu ostatniej doby w Niemczech zarejestrowano 12 097 nowych zakażeń koronawirusem - poinformował w poniedziałek rano berliński Instytut im. Roberta Kocha. Zmarło kolejnych 49 osób.

W tym tygodniu zaczynają obowiązywać w Niemczech nowe restrykcje, które w mediach nazwane zostały "lockdownem w wersji light".

10:52

WHO

Szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus, poinformował w niedzielę, że ostatnio kontaktował się z osobą, która uzyskała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Podkreślił, że czuje się dobrze i nie ma żadnych objawów COVID-19.

10:44

PERU

Cytadela Inków Machu Picchu, klejnot w koronie miejsc turystycznych w Peru, została ponownie otwarta w niedzielę (starożytnym rytuałem), po prawie ośmiu miesiącach zamknięcia, z powodu pandemii koronawirusa

10:28

EUROPA

Liczba stwierdzonych w Europie zakażeń koronawirusem podwoiła się w ciągu pięciu tygodni i przekroczyła 10 mln - poinformowała w niedzielę agencja Reutera. Na kontynencie zamieszkanym przez 10 proc. światowej populacji odnotowano 22 proc. z 46,3 mln wszystkich infekcji na świecie.

W Europie na Covid-19 zmarło ponad 269 tys. chorych - 23 proc. z blisko 1,2 mln ofiar pandemii na całym świecie - wylicza agencja.

W ciągu ostatniego tygodnia w Europie wykryto 1,6 mln z 3,3 mln potwierdzonych na całym świecie nowych infekcji.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zamieszki na ulicach Hiszpanii. Ponad 70 zatrzymanych i 30 rannych

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2020 04:00
Ponad 70 osób zostało zatrzymanych w niedzielę przez policję w Hiszpanii w kilku miastach kraju podczas protestów przeciwko restrykcjom epidemicznym. Służby medyczne szacują, że do niedzielnego wieczoru rannych zostało 30 osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zapraszam na oddział covidowy". Prowokacja włoskiego ordynatora reanimacji

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2020 06:36
Zwiedzanie oddziału szpitalnego, gdzie leżą chorzy na COVID-19 - taką prowokacyjną propozycję przedstawił ordynator oddziału reanimacji z Piemontu na północy Włoch tym, którzy nie wierzą w pandemię. O jego radykalnej formie zwalczania fake newsów informują media.
rozwiń zwiń