X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W Irkucku na Syberii poświęcono pomnik świętego Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 18:41
Ceremonii poświęcenia i odsłonięcia pomnika św. Jana Pawła II w Irkucku przewodniczył ordynariusz miejscowej diecezji pod wezwaniem św. Józefa, ksiądz biskup Cyryl Klimowicz. 
Pomnik Jana Pawła II w Irkucku. Autor: Maciej JastrzebskiPolskie Radio
Pomnik Jana Pawła II w Irkucku. Autor: Maciej Jastrzebski/Polskie RadioFoto: Źródło: twitter/@MacJastrzebski

Jan Paweł II 1979 1200.jpg
Jan Paweł II: papież Polak. Serwis specjalny. Zobacz i posłuchaj

Poświęcenie i odsłonięcie pomnika Św. Jana Pawła II, to dar syberyjskich katolików w setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Monument jest też darem polskich motocyklistów - uczestników Rajdu Katyńskiego.

W homilii ordynariusz diecezji irkuckiej ksiądz biskup Cyryl Klimowicz przypominał, że obelisk jest symbolem, który ma nas zachęcać, abyśmy w codziennym życiu wracali do nauk papieża - Polaka.

Posłuchaj
00:46 Relacja Macieja Jastrzębskiego z Moskwy (IAR).mp3 Odsłonięcie pomnika Jana Pawła II. Relacja Macieja Jastrzębskiego z Irkucka (IAR)

- Powracajmy do jego słów i starajmy się realizować jego wskazania w naszym życiu - zachęcał wiernych irkucki ordynariusz. - To będzie prawdziwy pomnik Ojca Świętego, ten który będzie można dostrzec w konkretnych dziełach - podkreślił biskup Cyryl Klimowicz.

W uroczystościach, które odbyły się w irkuckiej katedrze pod wezwaniem Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny wzięli udział przedstawiciele syberyjskiej Polonii oraz polscy dyplomaci i katoliccy duchowni, pracujący na Syberii.

IAR