X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowa Zelandia: wielkie zwycięstwo Partii Pracy. Możliwe samodzielne rządy

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 22:02
Nowozelandzka premier Jacinda Ardern zapewniła swojej partii największe od 50 lat zwycięstwo w wyborach parlamentarnych. Komisja wyborcza, po przeliczeniu 95 procent głosów podała, że Partia Pracy zdobyła 49 procent głosów.

Przewiduje się, że premier Ardern będzie mogła sformować pierwszy od dawna w Nowej Zelandii samodzielny rząd, a jej partia będzie mogła wdrożyć obiecane reformy.

1200_koronawirus_PAP.jpg
Nowa Zelandia pokonała koronawirusa. Wyzdrowiał ostatni pacjent

W minionej kadencji Partia Pracy dzieliła władzę z Nowozelandzką Partią Narodową, która - według wstępnych danych - zdobyła teraz 27 procent głosów.

Nowozelandczycy docenili walkę z pandemią

Wybory odbyły się później niż planowano ze względu na sytuację pandemiczną. Premier Jacinda Ardern jest doceniana za skuteczną walkę z rozprzestrzenianiem się COVID-19. W październiku liczba nowych zakażeń tylko raz była tam dwucyfrowa i wyniosła 12. Od początku pandemii w niemal pięciomilionowej Nowej Zelandii potwierdzono 1883 przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 25 osób.

Nowozelandczycy głosowali w sobotę także w referendach, dotyczących zalegalizowania eutanazji i zalegalizowania stosowania marihuany w celach rekreacyjnych. Wyniki zostaną podane 30 października.

mbl


Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Nowa Zelandia Oceania

Czytaj także

Tłumy surferów na plaży, kolejki do fast foodów. Nowa Zelandia łagodzi ograniczenia

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2020 11:29
W pierwszych godzinach po poluzowaniu pierwszych restrykcji tłumy Nowozelandczyków ustawiły się w kolejkach po hamburgery i kawy na wynos - donosi Reuters. W poniedziałek premier kraju Jacinda Ardern ogłosiła zwycięstwo nad wirusem, ale wiele ograniczeń nadal obowiązuje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa Zelandia: trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,8 w pobliżu stolicy

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2020 23:51
Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,8 zarejestrowano koło stolicy Nowej Zelandii - Wellington. Jak informuje obserwatorium sejsmiczne Geonet, do wstrząsów doszło na głębokości 37 kilometrów i w odległości 30 kilometrów na północny zachód od miasta Levin.
rozwiń zwiń