X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Protesty na Białorusi. Ruszył marsz kobiet, akcję studentów rozpędził OMON

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 13:11
W Mińsku doszło do zatrzymań studentów. Zamierzali oni zorganizować swój protest równolegle do opozycyjnego marszu kobiet. Zwolennicy białoruskiej opozycji od 70 dni organizują demonstracje z żądaniem odejścia od władzy prezydenta Aleksandra Łukaszenki.
Protest na Białorusi
Protest na BiałorusiFoto: -/AFP/East News
białoruś protest pap 1200.jpg
Białoruska opozycja z szansą na nagrodę im. Sacharowa. Znalazła się wśród nominowanych

Grupa białoruskich kobiet rozpoczęła marsz w południe z okolic centrum handlowego Dana Mall, położonego we wschodniej części miasta. Natomiast studenci zaczęli gromadzić się nieco później w pobliżu Placu Zwycięstwa, bliżej centrum miasta, gdzie znajduje się Uniwersytet Lingwistyczny.

Posłuchaj
00:46 10688367_1.mp3 Mińsk: Rozpoczął się opozycyjny marsz kobiet. Relacja Włodzimierza Paca (IAR)

W okolicy pobliskiego Pałacu Sztuki zaczęła się interwencja milicyjnego OMON-u. Zatrzymano co najmniej kilkunastu studentów i czworo dziennikarzy niezależnych mediów. Potem milicjanci kontynuowali zatrzymania na okolicznym parkingu, wyciągając ludzi prosto z samochodów.

Tymczasem marsz kobiet na razie trwa. Panie idą z kwiatami i historycznymi biało-czerwono -białymi flagami. Wielu przejeżdżających kierowców na znak solidarności naciska klaksony w swoich autach.

Czytaj także:

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak