X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Przywódcy UE odpowiadają Johnsonowi. "Jesteśmy gotowi do negocjacji"

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 17:50
Czołowi unijni politycy odpowiadają na zarzuty brytyjskiego premiera Borisa Johnsona, że nie zależy im na porozumieniu z Londynem w sprawie nowej umowy o współpracy i nie prowadzą poważnych negocjacji.
Brytyjski premier Boris Johnson
Brytyjski premier Boris JohnsonFoto: PAP/EPA/JESSICA TAYLOR / UK PARLIAMENT HANDOUT

Z Brukseli po zakończonym dziś dwudniowym szczycie płynie sygnał woli do kompromisu i do dalszych rokowań. Wśród najbardziej spornych spraw w negocjacjach jest pomoc publiczna i równe warunki konkurencji dla firm, a także rybołówstwo.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Ursula von der Leyen 1200 PAP.jpg
Współpraca Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej. Liderzy instytucji unijnych oczekują ustępstw

"Porozumienie, ale nie za wszelką cenę"

Premier Wielkiej Brytanii mówił dziś, że przygotowuje kraj na brak porozumienia w związku z nieustępliwą postawą Unii. O komentarz do tych słów został poproszony szef Rady Europejskiej. - Jesteśmy zjednoczeni, zdeterminowani, by osiągnąć porozumienie, ale nie za wszelką cenę" - odpowiedział Charles Michel.

Posłuchaj
00:46 10687150_1.mp3 Przywódcy UE odpowiadają premierowi Wielkiej Brytanii, stawiają na negocjacje. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

 

O słowa brytyjskiego premiera była też pytana kanclerz Niemiec. - Jesteśmy gotowi do negocjacji. Są cienie i blaski tych rokowań, ale musimy nadal prowadzić rozmowy - powiedziała Angela Merkel. Dodała, że jeśli porozumienie nie będzie możliwe, Unia będzie musiała się przygotować na brak umowy.

Czytaj więcej:

Czasu coraz mniej

Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział, że porozumienie wymaga wysiłków, szczególnie po stronie Wielkiej Brytanii, bo ona bardziej potrzebuje umowy niż Unia Europejska.

Wielka Brytania, która wyszła ze Wspólnoty w styczniu, jeszcze do końca grudnia pozostaje z nią związana wszystkimi regulacjami. Od nowego roku wzajemne relacje powinna regulować już nowa umowa o współpracy, a czasu na jej wynegocjowanie jest coraz mniej.

ms

Czytaj także

Zielone światło dla ustawy brexitowej. Jest decyzja Izby Gmin

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 05:37
Izba Gmin dała zielone światło dla kontrowersyjnej ustawy brexitowej, która - jak przyznał rząd - łamie umowę z Unią. Posłowie przegłosowali projekt na najważniejszym etapie - drugiego czytania. Jednakże administracja Borisa Johnsona przekonała buntowników do projektu, idąc na kompromisy i rozwadniając jego tekst.
rozwiń zwiń