X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Walki w Górskim Karabachu. Stolica zbombardowana przez Azerbejdżan

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 19:33
Stepanakert, stolica Górskiego Karabachu, został zbombardowany przez siły Azerbejdżanu, tak wynika z informacji przekazanych przez władze separatystycznego regionu. W ten sposób, w ich opinii, ostatecznie zerwane zostało zawieszenie broni, wypracowane w sobotę pod auspicjami Rosji.
Resztki pocisków po ostrzale artylerii azerbejdżańskiej w Stepanakercie w Górskim Karabachu
Resztki pocisków po ostrzale artylerii azerbejdżańskiej w Stepanakercie w Górskim KarabachuFoto: PAP/EPA/Areg Balayan / Armenian Foreign Ministry HANDOUT

Górski Karabach poinformował, że azerskie bomby spadły na obszary cywilne. Stepanakert jest celem ostrzałów od ubiegłego miesiąca, kiedy wznowione zostały walki między Armenią i Górskim Karabachem a Azerbejdżanem. Do tej pory śmierć poniosły setki żołnierzy i cywilów.

Putin Erdogan 1200 PAP.jpg
Konflikt w Górskim Karabachu. Prezydenci Rosji i Turcji apelują o pokój

Pomimo zawieszenia broni siły azerskie przeszły do ofensywy, zajmując pozycje wewnątrz separatystycznej republiki oraz na terytoriach azerskich okupowanych przez Armenię od 1994 roku.

Premier Armenii Nikol Paszinian określił sytuację jako "bardzo poważną". Rząd w Erywaniu oskarża również Turcję, będącą z w sojuszu z Azerbejdżanem, o blokowanie transportów lotniczych z pomocą humanitarną, zmierzających nad jej terytorium do Armenii.

Prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew powiedział mediom, że wierzy w zakończenie trwającej od ponad 30 lat wojny na drodze negocjacji. Ostrzegł jednak, że siły Azerbejdżanu zajmą cały Górski Karabach i okupowane tereny, jeśli Armenia nie zgodzi się wycofać sił z separatystycznego regionu.

Czytaj także:

Wojna o Górski Karabach trwa od 1988 roku, gdy samozwańcze władze tej kaukaskiej enklawy ogłosiły niepodległość. Od początku Armenia wspiera separatystów, a Azerbejdżan chce przejąć kontrole nad tym terytorium. Walki w Górskim Karabachu trwają od 27 września.

itom

Czytaj także

UE zaniepokojona naruszaniem rozejmu w Górskim Karabachu

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 01:22
Unia Europejska wyraża "skrajne zaniepokojenie" naruszeniem rozejmu w Górskim Karabachu - oświadczył Josep Borrell, szef dyplomacji Wspólnoty. Porozumienie o zawieszeniu broni w sferze konfliktu między Azerbejdżanem i Armenią weszło w życie w sobotę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zawieszenie broni tylko w teorii. Szef MSZ Armenii będzie w Moskwie rozmawiał o Górskim Karabachu

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 07:14
Minister spraw zagranicznych Armenii będzie dziś w Moskwie rozmawiał o sytuacji w Górskim Karabachu. Zograb Mnacakanian spotka się z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem.
rozwiń zwiń