X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Współpraca Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej. Liderzy instytucji unijnych oczekują ustępstw

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 22:32
Liderzy unijnych instytucji oczekują od Wielkiej Brytanii ustępstw w negocjacjach w sprawie umowy o przyszłej współpracy i apelują o postęp w rokowaniach. Telefoniczną rozmowę z premierem Borisem Johnsonem przeprowadzili przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel i Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.
Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen
Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der LeyenFoto: PAP/EPA/YVES HERMAN / POOL

Do rozmowy doszło dzień unijnym szczytem, na którym brexit i przyszłe relacje Brukseli z Londynem będą jednym z tematów. Komentarze po tej rozmowie są dość oszczędne. Przewodniczący Rady Europejskiej napisał, że wraz z szefową Komisji ponowił apel o postęp w negocjacjach.

EN johnson von der leyen 1200.jpg
"Brak porozumienia będzie dla obu stron bardzo bolesny". Dziś spotkanie von der Leyen-Johnson

Ursula von der Leyen napisała na Twitterze, że Unia pracuje ciężko, by osiągnąć porozumienie, ale nie będzie tego robić za wszelką cenę. Dodała, że wiele pracy jeszcze przed negocjatorami i podkreśliła, że muszą być zapewnione odpowiednie warunki w najtrudniejszych i nierozwiązanych jeszcze kwestiach. Wśród najbardziej spornych spraw jest pomoc publiczna i równe warunki konkurencji dla firm, a także rybołówstwo.

Posłuchaj
00:44 10683402_1.mp3 Liderzy instytucji UE oczekują od Wielkiej Brytanii ustępstw, apelują o postęp w negocjacjach (IAR)

pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zielone światło dla ustawy brexitowej. Jest decyzja Izby Gmin

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 05:37
Izba Gmin dała zielone światło dla kontrowersyjnej ustawy brexitowej, która - jak przyznał rząd - łamie umowę z Unią. Posłowie przegłosowali projekt na najważniejszym etapie - drugiego czytania. Jednakże administracja Borisa Johnsona przekonała buntowników do projektu, idąc na kompromisy i rozwadniając jego tekst.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jest postęp, ale rozbieżności pozostały". Negocjacje Wielkiej Brytanii z UE

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2020 19:44
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson oraz przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zgodzili się w sobotę, że w ostatnich tygodniach obie strony poczyniły postępy w negocjacjach, ale nadal istnieją pomiędzy nimi znaczące rozbieżności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W niektórych sprawach wciąż brak porozumienia". Dr Winkler o umowie postbrexitowej

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 16:19
- Cały czas pojawiają się punkty, co do których obie strony nie mogą dojść do porozumienia. Chodzi między innymi o prawa do połowu na brytyjskich wodach terytorialnych, a także o zabezpieczenia dotyczące pomocy państwowej dla przedsiębiorstw - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Winkler z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń