X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Tabletki wczesnoporonne bez recepty także dla niepełnoletnich? Oburzenie we Włoszech

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 11:52
Część włoskiej prasy, w tym dziennik włoskich biskupów "Avvenire", potępia decyzję Agencji Leków o udostępnianiu tabletki wczesnoporonnej bez recepty również niepełnoletnim. Od czterech lat we Włoszech mogą ją bez konsultacji z lekarzem nabywać dorośli.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Antonio Guillem
Trump 1200 free.jpg
"Chrońcie dzieci nienarodzone i mniejszości religijne". Trump do ONZ

Chodzi o tabletkę EllaOne, która doprowadza do poronienia w ciągu pierwszych 120 godzin od poczęcia. "Avvenire" wskazuje, że decyzja włoskiej Agencji Leków może wpłynąć na wzrost nieodpowiedzialnych zachowań młodzieży. Przypomina, że w dwóch przypadkach na sto tabletka nie działa.

Czytaj także:

Dzienniki "Libero" i "La Verita" wskazują, że w ten sposób część nieletnich kobiet będzie niejako zmuszona do podejmowania trudnych decyzji samemu, bez uprzedniej rozmowy z lekarzem. Wyrażają obawy, że wymuszone tabletką poronienie wśród młodzieży zastąpi inne formy antykoncepcji.

Dziennikarze zwracają uwagę, że obecna większość parlamentarna jest przeciwna pomocy finansowej dla kobiet, które zrezygnują z aborcji. Uważa, że ograniczałoby to swobodę wyboru.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Francja: protesty stowarzyszeń pro-life po głosowaniu w sprawie zmian ustawy o aborcji

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 14:13
We Francji stowarzyszenia pro-life protestują przeciwko projektowi ustawy dotyczącym aborcji, wstępnie przyjętym wczoraj przez komisję parlamentarną. Projekt przewiduje między innymi legalizację aborcji do 14 tygodnia ciąży oraz likwidację klauzuli sumienia dla lekarzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Francja przyjęła projekt ustawy o aborcji. Stowarzyszenia pro-life i ginekolodzy protestują

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 22:00
We Francji stowarzyszenia pro-life oraz ginekolodzy krytykują projekt ustawy o aborcji, przyjęty wczoraj przez Zgromadzenie Narodowe. Projekt przewiduje legalizację aborcji do 14 tygodnia ciąży oraz likwidację klauzuli sumienia dla lekarzy.
rozwiń zwiń