X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Potrzeba "energetycznej przemiany" na świecie. Papież Franciszek ze specjalnym apelem

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2020 02:05
- Potrzebna jest "energetyczna przemiana" na świecie i stopniowe, ale bez zbędnej zwłoki, odchodzenie od paliw kopalnych na rzecz czystych źródeł energii - mówił papież Franciszek w przesłaniu na globalną internetową konferencję na temat kryzys klimatycznego.
Papież przywołał słowa ze swej ekologiczno-społecznej encykliki Laudato si, w której wzywał, by wysłuchać wołania Ziemi i ubogich
Papież przywołał słowa ze swej ekologiczno-społecznej encykliki "Laudato si", w której wzywał, by wysłuchać wołania Ziemi i ubogichFoto: East News/AFP
franciszek 1200 pap.jpg
Papież: jesteśmy częścią, a nie panami wzajemnie połączonej sieci życia

W wystąpieniu wyemitowanym przez Watykan na konferencję pod hasłem "Countdown" (z ang. odliczanie) papież podkreślił: "Mamy przed sobą niewiele lat. Naukowcy liczą, że mniej niż 30 na to, by drastycznie zredukować emisję gazów i efekt cieplarniany w atmosferze".

Czytaj także:

- Sposobem działania na rzecz takiej zmiany jest przekonywanie przedsiębiorstw o naglącej potrzebie zaangażowania się w całościową troskę o wspólny dom poprzez odmowę inwestowania w firmy, które nie spełniają wymogów kompleksowej ekologii i nagradzanie tych podejmujących konkretne kroki, by w centrum umieścić zrównoważony rozwój, sprawiedliwość społeczną i dobro wspólne - powiedział Franciszek.

- Trzeba działać pilnie, jeśli chcemy mieć nadzieję na to, że unikniemy radykalnych i katastrofalnych zmian klimatycznych - stwierdził papież.

Wyraził przekonanie, że gospodarka nie może ograniczać się do produkcji i dystrybucji. Konieczne - zaznaczył - jest branie pod uwagę wpływu na środowisko i godność osób.

"Laudato si"

Papież zaapelował o budowę w następnej dekadzie świata, w którym "można będzie odpowiedzieć na potrzeby teraźniejszych pokoleń, włączając w to wszystkich, bez odbierania szans przyszłym generacjom".

Przywołał słowa ze swej ekologiczno-społecznej encykliki "Laudato si", w której wzywał, by wysłuchać wołania Ziemi i ubogich. Zdaniem Franciszka obecny system ekonomiczny nie jest zrównoważony.

- Stoimy w obliczu imperatywu moralnego nakazującego przemyśleć wiele rzeczy: jak produkujemy, jak konsumujemy, pomyśleć o naszej mentalności marnotrawstwa, krótkoterminowych wizjach, wyzysku ubogich, obojętności wobec nich, o wzroście nierówności i zależności od szkodliwych źródeł energii - powiedział papież do uczestników wydarzenia z cyklu TED poświęconego problemowi kryzysu klimatycznego i ochronie środowiska. W ich trakcie popularyzuje się idee warte propagowania.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska prezentacja papieskiej encykliki "Fratelli tutti". Komentarze biskupów

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 14:17
Postać dobrego Samarytanina - w wymiarze uniwersalnym - jest symbolem encykliki papieża Franciszka "Fratelli tutti" - podkreślił arcybiskup Stanisław Gądecki podczas prezentacji encykliki, która odbyła się w Łodzi tuż przed 387. zebraniem plenarnym Konferencji Episkopatu Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Powinna być własnością wszystkich". Papież Franciszek o szczepionce przeciw koronawirusowi

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 15:34
Papież Franciszek powiedział, że szczepionka na koronawirusa powinna być własnością ludzkości, a nie kraju czy laboratorium, w którym zostanie wynaleziona. Portal "Vatican News" zamieścił omówienie wywiadu, którego Franciszek udzielił hiszpańskiej edycji tygodnika "Il Mio Papa" - "Mój Papież".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Napawa mnie nadzieją". Papież skierował przesłanie do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 14:40
"Nadzieją napawa mnie fakt, że tak wielu młodych angażuje swój entuzjazm, kreatywność i młodzieńczy zapał, aby aktywnie uczestniczyć w życiu Kościoła i Ojczyzny" - napisał papież Franciszek w liście do członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Polsce, z okazji 30-lecia jego reaktywacji.
rozwiń zwiń