X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowy Jork: 300 szkół w dwóch dzielnicach zamkniętych z powodu COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 01:12
W dziewięciu rejonach nowojorskich dzielnic Brooklyn i Queens z największym wskaźnikiem zakażeń koronawirusem zamknięto we wtorek 100 szkół publicznych i 200 prywatnych. Według burmistrza Billa de Blasio, liczba przypadków SARS-CoV-2 jest tam trzykrotnie większa niż w poprzednich miesiącach.
Zamknięte szkoły znajdująsięw dwóch z pięciu dzielnic Nowego Jorku
Zamknięte szkoły znajdują się w dwóch z pięciu dzielnic Nowego JorkuFoto: nyker/ Shutterstock

- Im szybciej zajmiemy się problemem i społeczność weźmie w tym udział, tym szybciej będziemy mogli ponownie otworzyć szkoły. (…) Miejmy nadzieję, że nie później niż za cztery tygodnie - mówił de Blasio.

usa free covid free shutt 1200  .jpg
Przybyło ponad 30 tys. zakażeń SARS-CoV-2 w ciągu doby. Są nowe dane z USA

Według "New York Timesa" na objętych restrykcjami obszarach, zamieszkanych przez ok. 500 tys. ludzi, dużą populację stanowią ortodoksyjni Żydzi. - Niechętnie przestrzegają wytycznych dotyczących noszenia masek i dystansu społecznego. Wirus zdewastował niektóre społeczności wiosną i latem, toteż niektórzy ludzie sądzą, zdaniem ekspertów niesłusznie, że rozwinęli odporność stadną - podkreśla "NYT".

Gubernator zapowiada grzywny dla samorządów

Wiele osób narzeka na kłopoty, jakim towarzyszy zamknięcie szkół, ponieważ nie mają z kim zostawić dzieci. Nie wszyscy doceniają walory edukacji online. 

W poniedziałek wieczorem nowojorscy strażacy zamknęli w Borough Park na Brooklynie magazyn, gdzie wcześniej odbyło się przedstawienie z udziałem dzieci. Ponieważ miało charakter religijny, policja nie interweniowała. Wiele osób nie miało maseczek.

Czytaj także:

Gubernator Andrew Cuomo przyznał, że sprawa jest delikatna, a wielu ludzi jest niezadowolonych. - Wiecie, co sprawia, że ludzie są naprawdę nieszczęśliwi? Umieranie sprawia, że ludzie są naprawdę nieszczęśliwi - przestrzegł. Zapowiadał, że samorządom, które nie egzekwują przepisów w sprawie noszenia masek i dystansu społecznego, grożą grzywny do 10 tys. dolarów dziennie.


mbl

Czytaj także

Większość mieszkańców Nowego Jorku ma objawy lęku i depresji. To skutek pandemii COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 06:45
Pandemia koronawirusa sieje emocjonalne spustoszenie wśród nowojorczyków. Według ostatniego sondażu miejskiego Departamentu Zdrowia dotknęło to 80 proc. społeczności Nowego Jorku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pandemia nie odpuszcza stanu Nowy Jork. Największy od czerwca dobowy przyrost zakażeń

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2020 05:01
1005 spośród łącznie 99 953 (jeden procent) przebadanych osób uzyskało minionej doby pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w stanie Nowy Jork. Jest to najwyższy jednodniowy bilans nowych zakażeń od 5 czerwca. Powiększyło to łącznie liczbę potwierdzonych zakażeń od wybuchu pandemii do 454 760.
rozwiń zwiń