X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Antyrządowe demonstracje w Kirgistanie. Splądrowano siedzibę parlamentu

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 03:23
Demonstranci, kwestionujący wyniki niedzielnych wyborów parlamentarnych w Kirgistanie, wdarli się we wtorek rano czasu lokalnego do budynku, w którym swe siedziby mają parlament i administracja prezydenta - poinformowały lokalne media. Według doniesień, na które powołuje się agencja TASS, demonstranci splądrowali budynek.
Manifestujący niezadowolenie w wyniku wyborów wdarli siędo budynku parlamentu Kirgistanu
Manifestujący niezadowolenie w wyniku wyborów wdarli się do budynku parlamentu KirgistanuFoto: PAP/EPA/IGOR KOVALENKO

Jak podaje agencja TASS, protestujący wynieśli z siedziby władz m.in. sprzęt biurowy, książki i wartościowe przedmioty.

1200_Białoruś_EN.jpg
Marsz sprzeciwu wobec reżimu Łukaszenki. Białorusini chcą uwolnienia więźniów politycznych

Uwolnienie byłego prezydenta

Agencja AFP podała, że antyrządowi demonstranci weszli także do aresztu śledczego Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego i uwolnili z niego byłego prezydenta Kirgistanu Ałmazbeka Atambajewa, który w czerwcu został skazany na 11 lat i dwa miesiące więzienia za korupcję. Według mediów, powołujących się na demonstrantów, siły bezpieczeństwa, które pilnowały aresztu, nie stawiały oporu i do zajęcia budynku doszło "bez użycia siły lub broni".

Czytaj także: 

Były prezydent twierdzi, że jest niewinny, a zarzuty wobec niego są motywowane politycznie. Ałmazbek Atambajew - rządzący Kirgistanem w latach 2011-2017 - został zatrzymany na początku sierpnia 2019 roku podczas szturmu sił specjalnych na jego rezydencję. W wyniku starć między siłami bezpieczeństwa i zwolennikami byłego szefa państwa rannych zostało ok. 170 osób, a jeden żołnierz sił specjalnych zginął.

Blisko połowa miejsc dla dwóch ugrupowań

Obecne protesty rozpoczęły się w poniedziałek rano. Ich uczestnicy domagają się przede wszystkim unieważnienia wyników niedzielnych wyborów. W opinii protestujących, władze kraju dopuściły się wyborczego przekupstwa, w związku z czym opracowany został wniosek do państwowej komisji wyborczej, podpisany przez 12 opozycyjnych ugrupowań, o przeprowadzenie nowego głosowania.

W niedzielnych wyborach do 120-osobowego parlamentu Kirgistanu prawie połowę głosów zdobyły dwa ugrupowania. Są to partia Birimdik (Jedność), blisko związana z prezydentem Suronbajem Dżinbekowem, oraz jej potencjalny koalicjant Mekenim Kirgistan (Ojczyzna Kirgistan).

Obie te partie opowiadają się za dalszą bliską współpracą z Rosją w ramach Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej. Udział Kirgistanu we wspólnocie gospodarczej w szczególności poprawia sytuację setek tysięcy kirgiskich migrantów pracujących w Rosji. 


mbl

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Kirgistan Azja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grecja: zamieszki na wyspie Lesbos. Policja użyła gazu wobec imigrantów

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 14:47
Grecka policja użyła gazu łzawiącego, aby rozproszyć grupę migrantów, którzy protestują na wyspie Lesbos. Migranci obrzucili policjantów kamieniami. Cztery dni temu spłonął tam obóz dla uchodźców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protesty "żółtych kamizelek" we Francji. Zamieszki i aresztowania

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 18:45
W Paryżu oraz innych miastach Francji zorganizowano w sobotę manifestacje "żółtych kamizelek". W stolicy doszło do spięć z policją, zatrzymano ponad 150 osób, na ulicach płonęły samochody. Władze stolicy zamknęły z powodu protestów kilkanaście stacji metra oraz stacji kolejki RER.
rozwiń zwiń