X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dwa miesiące od eksplozji w Bejrucie. Uczczono pamięć ofiar tragedii

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2020 23:19
Kilkaset tysięcy ludzi uczciło pamięć ofiar śmiertelnych wybuchu w Bejrucie, stolicy Libanu. W wyniku eksplozji, która miała miejsce dwa miesiące temu, zginęły 193 osoby, ok. 6500 zostało rannych, a setki tysięcy straciło dach nad głową.
Przedstawiciel misji pokojowej ONZ w jednym z miejsc dotkniętych eksplozją w Bejrucie
Przedstawiciel misji pokojowej ONZ w jednym z miejsc dotkniętych eksplozją w BejrucieFoto: PAP/EPA/WAEL HAMZEH

O godzinie 18.07, kiedy 4 sierpnia eksplodowało około 3 tys. ton składowanej w porcie saletry amonowej, zgromadzeni wypuścili w powietrze dziesiątki białych balonów z imionami ofiar - relacjonuje agencja AP.

Krewni niektórych zmarłych na krótko zablokowali główną autostradę przebiegającą w pobliżu portu, domagając się upublicznienia wyników śledztwa w sprawie wybuchu.

ratownik bejrut mid-epa08589653 1200.jpg
Liban: zakończono akcję ratunkową na gruzowisku, w którym wykryto oznaki życia

Czytaj także:

Tragedia, kryzys, pandemia

W związku z eksplozją zatrzymano do tej pory kilkadziesiąt osób, głównie pracowników portowych. Sędzia prowadzący dochodzenie przesłuchał także wysokich rangą urzędników zajmujących się bezpieczeństwem, w tym byłych ministrów.

Do tragedii sprzed dwóch miesięcy doszło, gdy Liban boryka się z największym od dziesięcioleci kryzysem ekonomicznym, którego skutki pogarsza jeszcze epidemia COVID-19.

ms

Czytaj także

Armia znalazła kilka ton materiałów wybuchowych. Nowe informacje ws. tragedii w Bejrucie

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 20:56
Libańska armia znalazła 4,35 tony azotanu amonu w pobliżu wjazdu do portu w Bejrucie - poinformowała w czwartek państwowa agencja NNA. 4 sierpnia w bejruckim porcie doszło do potężnej eksplozji spowodowanej przez tę silnie wybuchową substancję.
rozwiń zwiń