X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Niemcy świętują 30. rocznicę zjednoczenia kraju. Doceniono wpływ polskich wydarzeń

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2020 14:40
Dzisiaj przypada 30. rocznica zjednoczenia Niemiec. Media wskazują na wciąż istniejące podziały między wschodnimi a zachodnimi landami. 
Zjednoczenie Niemiec, 1990 r.
Zjednoczenie Niemiec, 1990 r. Foto: David Sassoli/twitter

Z powodu pandemii koronawirusa uroczystości towarzyszące 30. rocznicy zjednoczenia Niemiec wypadną tym razem o wiele skromniej niż zwykle. Zaplanowana jest między innymi msza ekumeniczna z udziałem przywódców państwa. 

niemcy_flaga_ok.jpg.jpg
Koniec podziału Niemiec na RFN i NRD

Czas podsumowań

Posłuchaj
00:52 niemcy.mp3 Niemcy obchodzą 30. rocznicę zjednoczenia państwa. Relacja Wojciecha Osińskiego z Berlina (IAR)

 

Okrągła rocznica zachęciła niemieckie media do posumowania ostatnich trzech dekad. Niemieccy publicyści wskazują na nadal istniejące podziały między wschodem a zachodem. Dziennik "Mitteldeutsche Zeitung" zauważa, że mimo ogromnych inwestycji i wysokich oczekiwań mieszkańcy wschodnich landów wciąż czekają na "kwitnące krajobrazy". Najdobitniej pokazują to statystyki bezrobocia.

Kandydat na kanclerza i premier Nadrenii Północnej-Westfalii Armin Laschet zaznacza, że bez papieża Jana Pawła II i polskiej Solidarności upadek muru berlińskiego nie byłby możliwy. - Polska walka o wolność mnie poruszyła i miała wpływ na moją biografię - mówi polityk CDU.

Po drugiej wojnie światowej zachodni alianci połączyli swoje strefy, proklamując Republikę Federalną Niemiec. Związek Sowiecki utworzył ze swojej strefy Niemiecką Republikę Demokratyczną. Po jego rozpadzie w 1989 roku zachodnioniemiecki rząd ogłosił plan zjednoczenia obu państw.

kb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak