X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Solidarność zastępowana prawem silniejszego". Szef KPRM o powiązaniu funduszy UE z praworządnością

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 23:50
- Nie ma żadnych podstaw traktatowych, formalno-prawnych do tego, by powiązać fundusze unijne z praworządnością - ocenił w Radio Maryja szef KPRM Michał Dworczyk. - Jeśli Unia Europejska ma być strukturą, gdzie solidarność jest zastępowana przemocą i prawem silniejszego, to nie wróży to dobrze na przyszłość - dodał.
Zdaniem Dworczyka, Unia Europejska powinna skupić się na problemach pandemii i kryzysu, a nie na wojnach ideologicznych
Zdaniem Dworczyka, Unia Europejska powinna skupić się na problemach pandemii i kryzysu, a nie na wojnach ideologicznychFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik
1.jpg
"Przywołuje najgorsze skojarzenia". Oburzenie po słowach niemieckiej wiceszefowej PE o "zagłodzeniu" Polski i Węgier

W poniedziałek Parlament Europejski przeprowadzi debatę o mechanizmie powiązania praworządności z budżetem UE. Propozycja niemieckiej prezydencji przewiduje możliwość zawieszenia środków za łamanie praworządności, ale tylko w przypadku, gdyby naruszenie miało szkodzić wydatkowaniu środków z unijnego budżetu. Dla krajów północy Europy, z Holandią, Danią i Finlandią na czele, to za daleko idące związanie rąk Komisji Europejskiej, która ma występować z wnioskiem o ewentualne sankcje.

Czytaj także:

Parlament Europejski w swoim stanowisku opowiada się za mocniejszym mechanizmem warunkowości. Europosłowie chcą m.in., by można było zamrażać środki krajom mającym problemy z praworządnością w procedurze, którą mogłaby zablokować tylko większość kwalifikowana państw członkowskich.

Zdaniem Dworczyka "nie ma żadnych podstaw traktatowych, formalno-prawnych do tego, by powiązać fundusze z praworządnością, która nie jest nigdzie zdefiniowana".

Ryszard Czarnecki 1200.jpg
Ryszard Czarnecki: nie ma podstaw prawnych, by powiązać fundusze europejskie z kwestią praworządności

"Nie wróży to dobrze na przyszłość"

- Można się obawiać, że niektóre kraje będą chciały zastosować prawo silniejszego. Pytanie, dokąd to doprowadzi Unię Europejską. Jeśli Unia Europejska ma być strukturą, gdzie solidarność jest zastępowana przemocą i prawem silniejszego, to nie wróży to dobrze na przyszłość - podkreślił szef KPRM.

Jak zaznaczył, "realnie w Unii Europejskiej borykamy się z dużymi problemami, zaczynając od pandemii, przez kryzys gospodarczy i migrację". - Powinniśmy skupić się na tym, a nie na politycznych i ideologicznych wojnach - stwierdził.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Znajdujemy się w patowej sytuacji". Publicystka o mechanizmie "pieniądze za praworządność"

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 17:50
- Nawet gdyby zmiękczono ten mechanizm, tak by zaakceptowały go Polska i Węgry, to z drugiej strony znajduje się Holandia, która grozi wetem, jeżeli mechanizm nie będzie wystarczająco skuteczny - mówiła w Polskim Radiu 24 Magdalena Cedro z "Dziennika Gazety Prawnej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niemieccy politycy powinni uważać na sformułowania o głodzeniu". Czarnecki o słowach wiceszefowej PE

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 18:08
- Politycy niemieccy powinni uważać na sformułowania. Jeśli któryś z nich mówi o zagłodzeniu kogoś, to można mieć jednoznaczne skojarzenia z tymi, którzy w przeszłości mieli siłowe projekty wobec Europy - uważa europoseł Ryszard Czarnecki (PiS).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jest ułomny". Prof. Genowefa Grabowska o raporcie KE ws. praworządności

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 20:13
- Mam wrażenie, że KE nie przeprowadziła należytej selekcji informacji i wyciągnęła błędne wnioski - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Genowefa Grabowska. Komisja Europejska ujawniła w środę raport z oceny praworządności w UE. 
rozwiń zwiń