X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wsparcie ekonomiczne i inwestycje. Mateusz Morawiecki przedstawił w Brukseli plan dla Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 22:00
Premier Mateusz Morawiecki przedstawił na unijnym szczycie w Brukseli polski plan wsparcia gospodarczego dla Białorusi. Powiedzieli o tym brukselskiej korespondentce Polskiego Radia Beacie Płomeckiej unijni dyplomaci. Szef polskiego rządu podczas dyskusji o sytuacji w Rosji i próbie otrucia Aleksieja Nawalnego zaapelował też o rezygnację z budowy gazociągu Nord Stream 2.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Twitter/@PremierRP

Premier Mateusz Morawiecki podkreślał, że Unia Europejska powinna przedstawić ofertę Białorusinom, by - jak mówił - zaprowadzić ich na ścieżkę wolności i rozwoju.

- Czas politycznych deklaracji się skończył, nadszedł czas na konkretne działania - powiedział premier na szczycie za zamkniętymi drzwiami, o czym zrelacjonował brukselskiej korespondentce Polskiego Radia Beacie Płomeckiej jeden z unijnych dyplomatów.

Czytaj więcej
Z. Rau na Węgrzech 1200 twitter.jpg
"V4 i Trójmorze wzmacniają wspólną tożsamość Europy Środkowej". Szef MSZ o celach polskiej dyplomacji

Szef polskiego rządu podkreślił, że to jest historyczny moment, w którym białoruskie społeczeństwo może wykorzystać szansę, by zrobić cywilizacyjny skok i że tylko zjednoczona Europa może w tym pomóc. Plan gospodarczy dla Białorusi przewiduje między innymi zniesienie wiz dla obywateli tego kraju.

Wsparcie dla Białorusi

Kolejnym krokiem, jak mówił premier, miałyby być inwestycje w infrastrukturę przy zaangażowaniu Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju oraz Europejskiego Banku Inwestycyjnego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Premier przekonywał, że białoruska gospodarka potrzebuje sektorowych reform i że Unia powinna pomóc w tym przemianach.

Posłuchaj
00:56 10660365_1.mp3 Mateusz Morawiecki przedstawił plan dla Białorusi, zaapelował o rezygnację z Nord Streamu 2. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Natomiast podczas dyskusji o sytuacji w Rosji po próbie otrucia nowiczokiem Aleksieja Nawalnego premier Mateusz Morawiecki mówił, że użycie broni chemicznej jest rażącym naruszeniem prawa międzynarodowego.

Czytaj więcej
Nawalny 1200 free.jpg
Nawalny pozwie rzecznika Kremla. Za słowa o współpracy ze służbami USA

Podkreślał, że nie można uznać Rosji za wiarygodnego partnera Europy i że należy zrezygnować z gazociągu Nord Stream 2, który - jak mówił premier - kosztował Europę zbyt wiele. Szef rządu przekonywał też, że Unia powinna zdecydowanie zareagować, włączając w to także sankcje wobec osób odpowiedzialnych za atak.

Czytaj także:

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Pieniądze za praworządność". Doleśniak-Harczuk: Niemcy chcą prewencji w UE

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 17:25
- Jeżeli Niemcom uda się przeforsować zasadę "pieniądze za praworządność", to będzie to tylko pierwszy krok. Pojawią się następne, ale będzie to też zależeć od pozostałych państw UE - mówiła w Polskim Radiu 24 Olga Doleśniak-Harczuk z Instytutu Staszica. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To obniżanie konkurencyjności UE". Premier przeciw ograniczaniu swobód na jednolitym rynku

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 17:30
Premier Mateusz Morawiecki podkreślił w Brukseli sprzeciw Polski wobec ograniczania swobód na jednolitym rynku. Szef polskiego rządu mówił o tym przed rozpoczęciem unijnego szczytu. Sprawy gospodarcze, w tym przyszłość jednolitego rynku będzie tematem drugiego dnia szczytu.
rozwiń zwiń