X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Konflikty na Morzu Śródziemnym. Szef NATO: jest porozumienie Grecji z Turcją

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 22:15
Grecja i Turcja porozumiały się w sprawie zapobiegania dalszym konfliktom na Morzu Śródziemnym. Poinformował o tym szef NATO Jens Stoltenberg. W siedzibie Sojuszu w Brukseli toczyły się rozmowy polityków obu zwaśnionych krajów, które są członkami NATO.
Jens Stoltenberg
Jens StoltenbergFoto: shutterstock/Alexandros Michailidis

Szef Sojuszu Jens Stoltenberg poinformował, że oba kraje zgodziły się stworzyć mechanizm, dzięki któremu będzie można zapobiec kolejnym konfliktom o sporne tereny oraz surowce naturalne. Obie strony ustaliły, że zostanie stworzona specjalna linia telefoniczna między Atenami a Ankarą. W ten sposób oba kraje chcą uniknąć ewentualnych kolizji samolotów wojskowych czy statków w czasie manewrów.

Witold Repetowicz 663 (1).JPG
"Turcja narusza suwerenność Cypru i Grecji". Repetowicz o konflikcie w basenie Morza Śródziemnego

Czytaj także:

W ostatnim czasie Turcja rozpoczęła badania potencjalnych złóż gazu na spornym terenach Morza Śródziemnego. Wywołało to protesty Grecji. W czasie innych manewrów doszło z kolei do niegroźnej kolizji statków obu krajów.
Podczas negocjacji w siedzibie NATO ustalono, że do kolejnego spotkania dyplomatów obu krajów dojdzie w poniedziałek.

Spory terytorialne Turcji i Grecji trwają od wielu dekad. Sama kwestia Cypru jest kością niezgody od ponad 40 lat, odkąd wyspa została podzielona na oficjalną część cypryjską oraz na wspieraną przez Turcję i nieuznawaną przez społeczność międzynarodową republikę Cypru Północnego.

dn

Czytaj także

"Turcja narusza suwerenność Cypru i Grecji". Repetowicz o konflikcie w basenie Morza Śródziemnego

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 16:15
- Turcja od dawna jest w konflikcie z Grecją i Cyprem, gdyż okupuje północną część Cypru, który jako państwo uznaje jedynie Turcja. To państwo regularnie i na masową skalę narusza również przestrzeń Grecji. powiedział w Polskim Radiu 24 z portalu Defence24.
rozwiń zwiń