X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Wiceprzewodnicząca KE powinna ustąpić ze stanowiska". Orban reaguje na komentarz Viery Jourovej

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 09:57
Premier Węgier Viktor Orban zażądał dymisji wiceszefowej Komisji Europejskiej Very Jourovej za jej negatywne komentarze. Przewodnicząca KE Ursula von der Leyen odpowiedziała, że ma do niej pełne zaufanie.
Viktor Orban podczas konferencji prasowej w Berlinie
Viktor Orban podczas konferencji prasowej w BerlinieFoto: 360b/shutterstock

Chodzi o wypowiedź czeskiej komisarz w wywiadzie dla niemieckiego tygodnika "Der Spiegel". Vera Jourova powiedziała, że Viktor Orban "buduje chorą demokrację", a obywatele Węgier "nie są w stanie wyrobić sobie niezależnej opinii".

Polska Węgry MSZ 1200 PAP.jpg
Polska i Węgry reagują na kwestię praworządności w UE. Powstanie wspólny instytut

Viktor Orban określił te wypowiedzi jako atak na demokratycznie wybrany rząd Węgier. Stwierdził, że stoją one w sprzeczności z neutralnością i obiektywizmem Komisji Europejskiej. W liście do przewodniczącej Komisji premier Orban zażądał dymisji Very Jourovej, bo - jak napisał - jej wypowiedzi są nie do pogodzenia z funkcją zajmowaną w Komisji.

Rzeczniczka Komisji Dana Spinant, poproszona dziś o komentarz do listu, nie zdystansowała się od wypowiedzi czeskiej komisarz. Podkreśliła jedynie, że przewodnicząca ma pełne zaufanie do Very Jourovej. Zapowiedziała też, że Ursula von der Leyen wyśle wkrótce odpowiedź węgierskiemu premierowi. Drugi rzecznik Komisji Christian Wigand dodał, że stanowisko Brukseli dotyczące praworządności na Węgrzech jest dobrze znane i że można je wyrazić na różne sposoby. Zapowiedział też gotowość do dialogu Brukseli z władzami w Budapeszcie.

kb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Tylko tak możemy zahamować pandemię". Orban odrzuca krytykę KE dot. zamknięcia granic

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 13:20
Premier Węgier Viktor Orban odrzucił w piątek krytykę ze strony Komisji Europejskiej dotyczącą zamknięcia węgierskich granic przed cudzoziemcami przy zachowaniu wyjątku dla państw Grupy Wyszehradzkiej, o czym mówił w Radiu Kossuth.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pakt migracyjny. Szefowa KE zapowiedziała ścisłą współpracę z Grupą Wyszehradzką

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 15:16
Przewodnicząca Komisji Europejskiej zapowiedziała ścisłą współpracę z krajami Grupy Wyszehradzkiej w najważniejszych kwestiach, w tym na temat migracji. Ursula von der Leyen spotkała się dziś w Brukseli z premierami Polski, Czech i Węgier. Szef rządu Słowacji nie mógł przylecieć, więc reprezentował go Mateusz Morawiecki w związku z przewodnictwem Polski w V4.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wspólnota państw, które mają bardzo podobne doświadczenia". Szef MSZ o Trójmorzu

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 08:00
- My chcemy razem te "zaległości" cywilizacyjne nadrobić. Formą realizacji tych projektów jest postawienie na rozwój infrastruktury - mówił w Programie 1 Polskiego Radia minister spraw zagranicznych prof. Zbigniew Rau, odnosząc się do idei i głównych celów Trójmorza.
rozwiń zwiń