X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Walki w regionie Górskiego Karabachu. Jest reakcja szefa ONZ

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 02:04
- Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres potępia użycie siły i ubolewa z powodu ofiar śmiertelnych oraz strat wśród ludności cywilnej - stwierdził w poniedziałkowym oświadczeniu rzecznik ONZ Stéphane Dujarric.
Azerbejdżańscy żołnierze
Azerbejdżańscy żołnierzeFoto: PAP/EPA/AZERBAIJAN DEFENCE MINISTRY / HANDOUT

Według doniesień prasowych już co najmniej 26 osób zginęło w najgorszej od czterech lat eskalacji konfliktu między dwiema byłymi republikami sowieckimi. Jak podkreślają źródła ONZ zwiększa to obawy o niestabilność na Kaukazie Południowym, regionie, który zapewnia kluczowe szlaki tranzytu gazu i ropy na światowe rynki.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
karabachy1200.jpg
Trwa wymiana ognia w Górskim Karabachu. Rośnie konflikt między Armenią a Azerbejdżanem

Planowane rozmowy z przywódcami obu krajów

Antonio Guterres jest ogromnie zaniepokojony wznowieniem w niedzielę działań wojennych między Armenią a Azerbejdżanem w strefie konfliktu o Górski Karabach - powiadomił Stéphane Dujarric.

- Sekretarz generalny zdecydowanie wzywa strony do natychmiastowego zaprzestania walki, złagodzenia napięć i niezwłocznego powrotu do konstruktywnych negocjacji - wskazał rzecznik ONZ, dodając, że Antonio Guterres będzie rozmawiał zarówno z prezydentem Azerbejdżanu, jak i premierem Armenii.

Sekretarz generalny potwierdził swoje pełne poparcie dla ważnej roli współprzewodniczących Grupy Mińskiej (Rosja, Francja i Stany Zjednoczone) Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE). Wezwał strony do ścisłej współpracy z OBWE w celu pilnego wznowienia dialogu bez warunków wstępnych.

Czytaj także:

armenia 1200 pap (1).jpg
Walki w regionie Górskiego Karabachu. Zginęło kilkunastu kolejnych żołnierzy

Reagują także USA

ONZ przypomniała, że Armenia oskarżyła Azerbejdżan o przeprowadzanie ataków powietrznych i artyleryjskich na region Górskiego Karabachu.

Obydwa kraje walczyły w regionie przez sześć lat, aż do rozejmu w 1994 roku. Przez lata, w tym w lipcu, obwiniały się nawzajem o naruszenie postanowień zawieszenia broni w enklawie i wzdłuż granicy. W ostatnich miesiącach w walkach zginęło kilkunastu żołnierzy i cywilów.Także Stany Zjednoczone wezwały obydwa kraje do zakończenia działań wojennych. Rzeczniczka Departamentu Stanu Morgan Ortagus wydała w niedzielę oświadczenie, w którym stwierdziła, że USA "z całą mocą potępiają eskalację przemocy". Waszyngton apelował do stron o współpracę ze współprzewodniczącymi Grupy Mińskiej "w celu jak najszybszego powrotu do merytorycznych negocjacji".

ms

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trwa wymiana ognia w Górskim Karabachu. Rośnie konflikt między Armenią a Azerbejdżanem

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 21:00
W Górskim Karabachu drugą dobę trwają starcia między wojskami Armenii i Azerbejdżanu - donoszą rosyjskie media niezależne. Władze obu krajów ogłosiły powszechną mobilizację i wprowadziły stan wojenny. Społeczność międzynarodowa, w tym kraje Unii Europejskiej, Stany Zjednoczone i Rosja wezwały Armenię i Azerbejdżan do przerwania walk i rozpoczęcia rozmów pokojowych.
rozwiń zwiń