X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

COVID-19. Rząd Holandii wprowadza dodatkowe ograniczenia

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 22:45
- Holenderski rząd ogłosił w poniedziałek szereg nowych ograniczeń, mających na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wśród restrykcji są wcześniejsze godziny zamknięcia barów i restauracji i ograniczenie możliwości przemieszczania się między miastami.
Kelnerka w restauracji w Amsterdamie
Kelnerka w restauracji w AmsterdamieFoto: PAP/EPA/lex van lieshout

Premier Holandii Mark Rutte powiedział, że nowe ograniczenia są nieuniknione ze względu na szybkość rozprzestrzeniania się wirusa.
- Oczywiście środki te będą miały negatywne konsekwencje gospodarcze - powiedział na konferencji prasowej. - Jednak pozwolenie na rozprzestrzenienie wirusa miałoby jeszcze większe konsekwencje, w tym zniszczenie gospodarki - dodał.

italy shutterstock_1817133812 1200.jpg
"Nowy lockdown" na Sardynii. Tak ostrych restrykcji nie ma nigdzie w kraju

Przedsiębiorcom zalecono, aby pracownicy pracowali w domu, z wyjątkiem przypadków, gdy ich obecność jest niezbędna. Bary i restauracje muszą być zamknięte najpóźniej o godz. 22. Holendrzy mają unikać podróżowania między Amsterdamem, Rotterdamem i Hagą - miastami o najwyższym wskaźniku infekcji - jeżeli nie jest to konieczne. Sklepy detaliczne w tych miastach będą mogły odmówić obsługi klientom, którzy nie noszą masek.

Czytaj także:

Imprezy sportowe będą zamknięte dla publiczności, a zgromadzenia ograniczone do 40 osób. W spotkaniach towarzyskich w domach będą mogły brać udział maksymalnie trzy osoby. Nowe środki wejdą w życie we wtorek o godz. 18.

Rekordowa liczba zakażeń

Rutte mówił w piątek, że rozważa wprowadzenie regionalnych środków w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się epidemii, ale do poniedziałku sytuacja pogorszyła się, przez co zdecydowano o wprowadzeniu ogólnokrajowych ograniczeń.

parlament europejski free europarlament free shut 1200.jpg
Centrum testowe na koronawirusa dla europosłów i urzędników. Otworzy je PE w Brukseli

Nowe środki wprowadzono po tym, gdy dzienna liczba potwierdzonych przypadków zakażenia przekroczyła dotychczasowy szczyt odnotowany w kwietniu. W niedzielę poinformowano o nowym rekordzie - 2995 nowych infekcjach. Narodowy Instytut Zdrowia (RIVM) w poniedziałek odnotował niewiele niższą liczbę nowych zakażeń - 2914.

Hospitalizacje i zgony są poniżej poziomu z kwietnia, ale szef oddziałów intensywnej terapii w Holandii ostrzegł, że od tego weekendu mniej istotne zabiegi zostaną przesunięte, aby zrobić miejsce dla pacjentów z COVID-19.

pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gwałtowny wzrost zakażeń w Rosji. W szpitalach kończą się miejsca

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 21:25
W rosyjskich szpitalach zajętych jest już 80 procent miejsc przeznaczonych dla chorych na COVID-19 - podała gazeta "Izwiestia". Rosyjskie ministerstwo zdrowia tłumaczy taką sytuację gwałtownym wzrostem liczby zakażeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W kolejnych krajach padają dobowe rekordy zakażeń. Świat walczy z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 13:40
We Włoszech od ośmiu tygodni notuje się "powolne i stopniowe" pogorszenie epidemii SARS-CoV-2, co odbija się na większym obciążeniu służby zdrowia - podkreślono we wspólnym raporcie Ministerstwa Zdrowia i krajowego Instytutu Zdrowia. Kolejne dobowe rekordy zakażeń padły m.in. w Danii, Hiszpanii, Portugalii i Wielkiej Brytanii.
rozwiń zwiń