X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Setki zatrzymanych w 50. dniu protestów na Białorusi. Dziś kolejne manifestacje

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 04:05
Białoruska opozycja zorganizowała w niedzielę w największych miastach kraju kolejne wielotysięczne demonstracje z żądaniami odejścia prezydenta Aleksandra Łukaszenki. W ich trakcie zatrzymano około 300 osób - informuje o tym zamknięte przez władze Centrum Obrony Praw Człowieka "Wiasna". Dziś zapowiadane są kolejne protesty. 
Niedziela była 50. dniem protestów przeciwko władzy Alaksandra Łukaszenki
Niedziela była 50. dniem protestów przeciwko władzy Alaksandra ŁukaszenkiFoto: PAP/EPA/STR

Tradycyjnie w dni robocze mieszkańcy wywieszają na swoich blokach i domach historyczne biało-czerwono-białe flagi. Artyści wspierający protesty dają koncerty na osiedlowych podwórkach. Na ścianach budynków pojawiają się murale z symbolami demokratycznych przemian.

1200_Białoruś_PAP.jpg
"Niech żyje Białoruś". Tysiące osób protestują przeciw reżimowi Łukaszenki

Największa demonstracja odbyła się w niedzielę w stolicy. Według portalu Nasza Niwa - nie zważając na chłód i padający deszcz - uczestniczyło w niej nawet 100 tysięcy osób. Demonstranci najpierw kierowali się w stronę rezydencji prezydenta, by potem udać się na wschód miasta, gdzie mieści się kilka elitarnych jednostek białoruskiego wojska i milicyjnego OMON-u.


Posłuchaj
00:44 belarus - protesty - pap 1200 .mp3 Niedziela była 50. dniem protestów przeciwko władzy Alaksandra Łukaszenki - relacja Włodzimierza Paca (IAR)

  

Po tym jak przeszli 15 kilometrów zaczął zapadać zmrok i uczestnicy protestu rozeszli się do domów. Milicjanci zatrzymali demonstrantów w co najmniej kilku miastach . W Grodnie użyli gazu łzawiącego, a w Homlu dodatkowo oddali strzały ostrzegawcze w powietrze.

Czytaj także:

Dzisiejsze demonstracje nosiły nazwę tak zwanej "ludowej inauguracji prezydentury" Swiatłany Cichanouskiej, kandydatki opozycji w niedawnych wyborach prezydenckich. Nawiązywały do niedawnej inauguracji prezydentury Aleksandra Łukaszenki, która odbyła się w tajemnicy przed społeczeństwem.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak