X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Pragnienie pokoju leży głęboko w ludzkich sercach". Prezydent po audiencji u papieża Franciszka

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 13:00
Prezydent Andrzej Duda poinformował na Twitterze, że rozmawiał z papieżem m.in. o dążeniu do pokoju. Prezydent uczestniczył w prywatnej audiencji u Franciszka. Był to główny punkt trzeciego i ostatniego dnia wizyty pary prezydenckiej na Półwyspie Apenińskim.
Para prezydencka przybyła do Watykanu
Para prezydencka przybyła do WatykanuFoto: PAP/Piotr Nowak

"Jego Świątobliwość Papież Franciszek podkreśla, że pragnienie pokoju leży głęboko w ludzkich sercach. Rozmawialiśmy o tym, jak każdy człowiek, w ramach swoich możliwości, może starać się postępować tak, by zawsze i wszędzie dążyć do pokoju" - napisał na Twitterze Andrzej Duda. Podkreślił, że ta myśl przyświeca także jego decyzjom.

Wizyta prezydenta w Watykanie

Para prezydencka przybyła na watykański dziedziniec św. Damazego o godzinie 10.15. Prywatna audiencja u papieża Franciszka rozpoczęła się o 10.30. Prezydent Andrzej Duda mówił wcześniej, że rozmowa z Ojcem Świętym będzie dotyczyła między innymi sytuacji w Polsce. Prezydencki minister Krzysztof Szczerski zapowiadał, że spotkanie zogniskuje się wokół społeczno-gospodarczych skutków pandemii koronawirusa oraz spraw globalnej solidarności.

1200_Duda_EN.jpg
Audiencja u papieża Franciszka. Ostatni dzień wizyty prezydenta we Włoszech

- Spotkanie z Ojcem Świętym przypada w tygodniu ONZ-owskim, równolegle odbywa się Zgromadzenie Ogólne ONZ, co skłania do szerszej refleksji na temat przyszłości świata i relacji społeczno-gospodarczych na świecie, które będą rezultatem tego okresu pandemicznego. Wiemy, że on może doprowadzić do nowych różnic na świecie, powstania nowych obszarów biedy i bogactwa - mówił Krzysztof Szczerski.

Posłuchaj
00:25 Szczerski watykan IAR 01.mp3 Krzysztof Szczerski o wizycie Andrzeja Dudy w Watykanie (IAR)

Czytaj więcej:

Jak dodał, przedmiotem rozmowy z papieżem będzie również sytuacja na Bliskim Wschodzie, gdzie nową dynamikę nadały amerykańskie inicjatywy pokojowe i normalizacja stosunków Izraela z niektórymi państwami arabskimi.


Spotkanie z sekretarzem stanu

Po rozmowie prezydenta z papieżem do Andrzeja Dudy dołączyła polska delegacja. Przewidziano też tradycyjną wymianę upominków i wspólne zdjęcie. Prezydent wręczył papieżowi Franciszkowi upominek w postać kopii obrazu Matki Boskiej Łaskawej, patronki Warszawy - przekazały źródła w Kancelarii Prezydenta.

Andrzej Duda jest pierwszym prezydentem, którego papież przyjął na audiencji, odkąd w marcu również w Watykanie wprowadzono restrykcje sanitarne i tzw. lockdown w związku z pandemią koronawirusa. Z uwagi na obostrzenia epidemiczne media nie miały wstępu do Biblioteki Papieskiej, gdzie odbędzie się spotkanie.

Posłuchaj
00:15 Szczerski Watykan IAR 02.mp3 Krzysztof Szczerski o wizycie Andrzeja Dudy w Watykanie (IAR)

O 11.20 zaplanowana była rozmowa Andrzeja Dudy z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kardynałem Pietro Parolinem. O 13.15 w Bazylice świętego Piotra polska delegacja weźmie udział we mszy przy grobie świętego Jana Pawła II.

Na zakończenie wizyty para prezydencka spotka się w rzymskiej Bazylice świętego Bartłomieja ze Wspólnotą Sant'Egidio.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wizyta prezydenta we Włoszech i Watykanie. Andrzej Duda wylatuje we wtorek wieczorem

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 05:02
Włochy i Watykan to cele rozpoczynającej się we wtorek wieczorem wizyty pary prezydenckiej. Będzie to pierwsza zagraniczna podróż prezydenta Andrzeja Dudy w nowej kadencji. W planie są między innymi spotkania w Rzymie z włoskim prezydentem i premierem, a także lekarzami walczącymi z pandemią koronawirusa. W piątek polski prezydent zostanie przyjęty w Watykanie na audiencji u papieża Franciszka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwsza podróż zagraniczna w nowej kadencji. Para prezydencka przyleciała do Włoch

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 20:04
Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką przybyli wieczorem do Rzymu - to pierwsza zagraniczna podróż głowy państwa w nowej kadencji. W środę prezydent spotka się z włoskimi władzami oraz lekarzami walczącymi z pandemią COVID-19. W czwartek polska delegacja odwiedzi Monte Cassino. A w piątek w Watykanie Andrzej Duda zostanie przyjęty na audiencji przez papieża Franciszka.
rozwiń zwiń