X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent: państwa UE powinny wspierać dążenia Białorusi do decydowania o własnym kraju

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 18:59
Prezydent Andrzej Duda wzywa państwa unijne do wspierania wolnościowych dążeń Białorusi. Przebywający z wizytą we Włoszech prezydent podsumował wczorajsze rozmowy z władzami w Rzymie.
Andrzej Duda
Andrzej DudaFoto: PAP/Piotr Nowak

Duda we Włoszech 1200 pap.jpg
Prezydent w Rzymie: Europa powinna stać się samowystarczalna w produkcji środków potrzebnych w czasie pandemii

Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że w sprawie Białorusi Warszawa i Rzym mówią jednym głosem. - Trzeba uczynić wszystko, aby po pierwsze mogły się odbyć na Białorusi wybory, które zostaną uznane przez społeczeństwo, a po drugie, tak jak inne społeczeństwa, tak i również białoruskie ma prawo do wolności, do demokracji, do tego, aby decydować o własnym kraju i o jego władzach. Te wszystkie dążenia powinny być przez państwa UE wspierane. Co do tego nie mieliśmy żadnych wątpliwości - powiedział prezydent.

Posłuchaj
00:25 10647098_1.mp3 Andrzej Duda wzywa państwa unijne do wspierania wolnościowych dążeń Białorusi (IAR)

 

Wczoraj prezydencki minister Krzysztof Szczerski powiedział, że niezapowiedziane zaprzysiężenie Alaksandra Łukaszenki pokazuje, że "jest problem" z jego kolejną prezydencką kadencją, a sam białoruski przywódca "jest świadomy problemu, w jakim się znalazł".

Czytaj także:

Polskie MSZ oświadczyło, że prezydent wybrany w niedemokratycznych wyborach nie może zostać uznany za legalnie sprawującego władzę niezależnie od tego, czy zaprzysiężenie będzie potajemne, czy oficjalne. Białoruskiego przywódcy za prezydenta kraju nie uznają także między innymi Litwa i Niemcy.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent w Rzymie: Europa powinna stać się samowystarczalna w produkcji środków potrzebnych w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 13:22
Prezydent Andrzej Duda w Rzymie, podczas swojej pierwszej zagranicznej wizyty drugiej kadencji, zwracał uwagę, że nasz kontynent nie powinien być uzależniony od dostaw środków medycznych z zewnątrz. W początkowej fazie pandemii większość ich dostaw do Europy kierowana była z Chin.
rozwiń zwiń