X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Aleksiej Nawalny pozostanie w Niemczech? Nowe informacje ws. rosyjskiego opozycjonisty

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 15:20
Antykremlowski opozycjonista Aleksiej Nawalny po wypisaniu z berlińskiej kliniki pozostanie na razie w Niemczech w celu zakończenia rehabilitacji. Poinformowali o tym jego bliscy współpracownicy.
Aleksiej Nawalny
Aleksiej NawalnyFoto: PAP/EPA/ALEXEI NAVALNY HANDOUT

W związku ze spekulacjami w sprawie przyszłości Nawalnego po wypisaniu go z berlińskiego szpitala głos zabrała między innymi jego rzecznik. Kira Jarmysz poinformowała, że rosyjski opozycjonista pozostanie w Niemczech w celu zakończenia leczenia. Według informacji płynących ze stołecznej kliniki Charité Nawalny opuścił ją już we wtorek wieczorem. Niemieccy lekarze twierdzą, że pacjent może całkowicie wyzdrowieć, choć nie wykluczają długoterminowych skutków zatrucia.

Posłuchaj
00:54 Nawalny spec.mp3 Aleksiej Nawalny na razie pozostanie w Niemczech. Relacja Wojciecha Osińskiego (IAR)

Nawalny.jpg
"Całkowite wyzdrowienie jest możliwe". Nawalny wypisany ze szpitala

W Rosji nie wszczęto dotąd dochodzenia w sprawie próby otrucia Aleksieja Nawalnego, bo zdaniem tamtejszych władz nie ma wystarczających dowodów w tej sprawie. Wcześniej niemiecki rząd poinformował, że trzy niezależne od siebie laboratoria potwierdziły w krwi pacjenta ślady trucizny z grupy nowiczoków. Jeszcze zanim kanclerz Angela Merkel zapoznała opinię publiczną z ustaleniami niemieckich lekarzy, w sprawę włączono prokuraturę generalną w Karlsruhe. Ta zaś stwierdziła, że nie ma niemieckiego punktu zaczepienia w sprawie Nawalnego, jako że do próby zabójstwa doszło na terytorium Rosji.

Czytaj również:

Wszcząć śledztwo mogłaby jedynie prokuratura w Berlinie, i to tylko w przypadku pogarszającego się stanu zdrowia Nawalnego. Jasności w tej sprawie mogłyby dostarczyć wyniki badań ekspertów Organizacji do spraw Zakazu Broni Chemicznej z Hagi, zleconych przez rząd federalny. Komentatorzy przypuszczają, że przynajmniej do tego czasu Nawalny pozostanie na terenie Niemiec.

mr

Czytaj także

Służba Wywiadu Zagranicznego Rosji: Nord Stream 2 jest celem kampanii wokół Nawalnego

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 14:20
Rosyjska Służba Wywiadu Zagranicznego (SWR) oświadczyła, że kraje zachodnie aktywnie propagują sprawę domniemanej próby zamordowania opozycjonisty Aleksieja Nawalnego środkiem chemicznym nowiczok. Według SWR głównym celem takich działań jest projekt gazociągu Nord Stream 2.
rozwiń zwiń