X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dzieciom, które przeżyły aborcję, należy się pomoc medyczna. Trump wydał rozporządzenie

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 14:14
Prezydent Donald Trump wydał 23 września rozporządzenie wykonawcze, mające gwarantować opiekę medyczną niemowlętom, które przeżyły aborcję. Pełny test aktu prawnego jeszcze nie został ogłoszony, ale ma to być federalna wersja propozycji ustawodawczej przegłosowanej już w niektórych stanach USA.
Donald Trump
Donald TrumpFoto: PAP/EPA/Yuri Gripas / POOL

Prezydent USA wyjaśnił, że rozporządzenie "Born-Alive" ma zapewnić, "że wszystkie bezcenne dzieci urodzone żywe, bez względu na ich sytuację, otrzymają opiekę medyczną, na którą zasługują".

Trump 1200 free.jpg
"Chrońcie dzieci nienarodzone i mniejszości religijne". Trump do ONZ

- To nasz święty obowiązek moralny - powiedział Trump w nagranym wcześniej przemówieniu podczas wirtualnego Narodowego Katolickiego Śniadania Modlitewnego.

Rozporządzenie, które umożliwia urzędnikom i agencjom rządowym podjęcie działań w trybie natychmiastowym, uzyskuje pełną moc prawną w momencie złożenia podpisu przez prezydenta.

Regulacje w tej sprawie nie ograniczają dostępu do aborcji, ale zapewniają dzieciom, które mimo prób aborcji urodziły się żywe, profesjonalną opiekę medyczną - odpowiednią do wieku dziecka urodzonego w normalnych okolicznościach. Jak przypomina agencja CNA, kilka stanów uchwaliło własną wersję takiej propozycji prawa.

Pełny tekst prezydenckiego zarządzenia wykonawczego nie został jeszcze opublikowany, ale, jak się oczekuje, jego treść będzie odzwierciedleniem ustawodawstwa w tej sprawie na poziomie federalnym.

Trump zapowiedział także, że jego administracja będzie "zwiększać federalne fundusze na badania w dziedzinie neonatologii, aby zapewnić każdemu dziecku największe szanse na wzrost i rozwój".

"Katolicy ze wszystkich środowisk dzielą miłość Chrystusa z najsłabszymi"

Narodowe Katolickie Śniadanie Modlitewne zostało przełożone z 30 marca z powodu pandemii koronawirusa i przybrało formę transmisji online.

- Chcę wyrazić moją głęboką wdzięczność wszystkim, którzy modlą się za mnie, za pierwszą damę i za nasz wspaniały kraj - powiedział prezydent. Wspomniał czas, gdy dorastał w pobliżu kościoła katolickiego w nowojorskiej dzielnicy Queens i o "niesamowitej pracy", którą Kościół wykonuje wobec ludzi zepchniętych na margines.

- Katolicy ze wszystkich środowisk dzielą miłość Chrystusa z najsłabszymi, bo troszczą się o starszych, bezdomnych i sąsiadów w potrzebie. Nasz naród jest silny ze względu na katolików i wszystkich ludzi wiary - dodał.

Narodowe Katolickie Śniadanie Modlitewne (NCPB) zainicjowano w 2004 r. w odpowiedzi na wezwanie św. Jana Pawła II do nowej ewangelizacji. Każdego roku ponad 1,5 tys. osób gromadzi się w stolicy USA, aby modlić się za kraj. Uczestniczą w nim świeccy i religijni przywódcy oraz przedstawiciele życia publicznego i katolickich apostolatów.

TVP Info, KAI

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W USA wygra ruch pro-life? Terlikowski: Trump staje przed kluczowym momentem swojej prezydentury

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 13:37
"Jeśli Trumpowi uda się mianować nowego sędziego Sądu Najwyższego, i jeśli będzie miał on konserwatywne poglądy (a wiele na to wskazuje), (...), to obecny prezydent, nawet jeśli nadchodzące wybory przegra, będzie miał ogromną zasługę" - pisze w "Tygodniku Solidarność" Tomasz Terlikowski. Jego zdaniem w całej sytuacji możliwe jest zwycięstwo ruchu pro-life.
rozwiń zwiń