X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Spotkanie premierów państw V4 z przewodniczącą KE. Jednym z tematów budżet UE

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 10:00
W Brukseli po godz. 10 rozpoczęło się spotkanie premierów Polski, Czech i Węgier: Mateusza Morawieckiego, Andreja Babisza i Viktora Orbana z szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. - Tematami rozmowy mają być m.in. unijny budżet i nowy pakt migracyjny przedstawiony wczoraj przez Komisję Europejską - powiedział brukselskiej korespondentce Polskiego Radia Beacie Płomeckiej jeden z dyplomatów.
Premier Mateusz Morawiecki oraz przewodnicząca KE Ursula von der Leyen
Premier Mateusz Morawiecki oraz przewodnicząca KE Ursula von der LeyenFoto: PAP/Radek Pietruszka
migranci hiszpania pap 1200x660.jpg
Nowy pakt Unii Europejskiej w sprawie migracji i azylu. Ekspert: zmiana filozofii myślenia

W spotkaniu nie uczestniczy premier Słowacji Igor Matovicz. Będzie go reprezentował polski premier z uwagi na to, że Polska sprawuje obecnie prezydencję w V4.

Unijny budżet został uzgodniony przez przywódców w lipcu, ale teraz toczą się negocjacje z Parlamentem Europejskim. W sprawie paktu migracyjnego negocjacje dopiero się rozpoczną. W propozycji Komisji Europejskiej nie ma obowiązkowej relokacji, przeciwko czemu protestowały w ostatnich latach państwa Grupy Wyszehradzkiej, ale jest obowiązkowa solidarność, która do przymusowego przyjęcia może prowadzić.

Posłuchaj
00:58 10645718_2.mp3 Spotkanie premierów Grupy Wyszehradzkiej z przewodniczącą KE - relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Czytaj także:

- Wiemy, że wszystkie kraje nigdy nie zaakceptują obowiązkowej relokacji. Dlatego proponujemy sponsorowane powroty - mówił wczoraj wiceszef Komisji Margaritis Schinas. Chodzi o deportacje osób, którym nie należy się międzynarodowa ochrona i które nie mają szans na azyl. I albo kraje przyjmą uciekinierów u siebie, albo przeprowadzą kosztowne procedury deportacyjne. Jeśli po 8 miesiącach nie zostaną one sfinalizowane, wtedy dany kraj będzie musiał przyjąć migrantów do siebie i później nadal próbować ich odesłać.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nie proponujemy przymusowej relokacji, ale solidarność". Komisarz ds. wewnętrznych UE o pakiecie migracyjnym

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 13:06
- Komisja Europejska w swoim pakiecie migracyjnym nie proponuje przymusowej relokacji, ale obowiązkową solidarność wszystkich państw członkowskich wobec tych, które są pod największą presją - tłumaczy unijna komisarz ds. wewnętrznych Ylva Johansson.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie premierów państw V4 z Ursulą von der Leyen. Pakt migracyjny jednym z tematów

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 21:02
W czwartek rano w Brukseli spotkanie premierów Polski, Czech i Węgier z przewodniczącą Komisji Europejskiej. Nieoficjalne informacje brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej potwierdził rzecznik rządu.
rozwiń zwiń