X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Tematem międzynarodowa solidarność. Prezydent wystąpi na forum ONZ

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 11:40
Prezydent Andrzej Duda będzie jednym z kilkunastu przywódców, którzy wystąpią dzisiaj na dorocznym szczycie ONZ. Z powodu pandemii koronawirusa światowi liderzy nie przyjechali w tym roku do siedziby Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku. Ich przemówienia zostały wcześniej nagrane w krajach ojczystych i są odtwarzane na sali obrad. Sam Andrzej Duda od wczoraj jest z wizytą we Włoszech. Przemówienie prezydenta będzie transmitowane w Programie 1 Polskiego Radia.
W swoim wystąpieniu Andrzej Duda ma też upomnieć się o poszanowanie praw człowieka na Białorusi
W swoim wystąpieniu Andrzej Duda ma też upomnieć się o poszanowanie praw człowieka na BiałorusiFoto: PAP/Radek Pietruszka
1200_Duda_PAP.jpg
"Polska walczy o świat bez dominacji jednych państw nad drugimi". Prezydent w 75. rocznicę powstania ONZ

Wystąpienie polskiego prezydenta zostało zaplanowane na popołudniową sesję w Nowym Jorku, czyli po godz. 23 polskiego czasu. Dyplomaci zapowiadają, że Andrzej Duda będzie mówić o głównych wyzwaniach polityki międzynarodowej.

Czytaj także:

Szef gabinetu polskiego prezydenta Krzysztof Szczerski zapowiada, że przemówienie będzie poświęcone międzynarodowej solidarności.

Posłuchaj
00:41 10643695_3.mp3 Prezydent Andrzej Duda wystąpi na forum ONZ - relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

- Zdaniem pana prezydenta kluczem do rozwiązania problemów współczesnego świata, i tych wynikających z pandemii i jej następstw gospodarczo-społecznych i zdrowotnych, i tych wynikających z relacji pomiędzy państwami - wszędzie tam kluczem do rozwiązania jest pojęcie solidarności, czyli współodpowiedzialności i współdziałania i rozumienia nawzajem swoich potrzeb, ale także poszukiwania spójności - mówi Krzysztof Szczerski.

W swoim wystąpieniu Andrzej Duda ma też upomnieć się o poszanowanie praw człowieka na Białorusi.

Za tydzień polski prezydent ma też wygłosić przemówienie na spotkaniu w ONZ poświęconemu bioróżnorodności. Jest to jedna z imprez towarzyszących Zgromadzeniu Ogólnemu Narodów Zjednoczonych. Również w tym przypadku na sali obrad zostaną odtworzone nagrane wcześniej przemówienia polityków.

pb

Czytaj także

75. rocznica powstania ONZ. Wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 12:50
Przemówienie polskiego prezydenta zostało wygłoszone podczas debaty poświęconej 75. rocznicy powstania Organizacji Narodów Zjednoczonych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

75. sesja Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Wyjątkowa debata w dobie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 15:40
W Nowym Jorku rozpoczęła się debata generalna 75. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Z powodu pandemii koronawirusa światowi przywódcy nie będą występować osobiście. Podczas obrad zostaną odtworzone nagrane wcześniej przemówienia. Polskę reprezentować będzie prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent w Rzymie: Europa powinna stać się samowystarczalna w produkcji środków potrzebnych w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 13:22
Prezydent Andrzej Duda w Rzymie, podczas swojej pierwszej zagranicznej wizyty drugiej kadencji, zwracał uwagę, że nasz kontynent nie powinien być uzależniony od dostaw środków medycznych z zewnątrz. W początkowej fazie pandemii większość ich dostaw do Europy kierowana była z Chin.
rozwiń zwiń