X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Tematem międzynarodowa solidarność. Prezydent wystąpi na forum ONZ

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 11:40
Prezydent Andrzej Duda będzie jednym z kilkunastu przywódców, którzy wystąpią dzisiaj na dorocznym szczycie ONZ. Z powodu pandemii koronawirusa światowi liderzy nie przyjechali w tym roku do siedziby Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku. Ich przemówienia zostały wcześniej nagrane w krajach ojczystych i są odtwarzane na sali obrad. Sam Andrzej Duda od wczoraj jest z wizytą we Włoszech. Przemówienie prezydenta będzie transmitowane w Programie 1 Polskiego Radia.
W swoim wystąpieniu Andrzej Duda ma też upomnieć się o poszanowanie praw człowieka na Białorusi
W swoim wystąpieniu Andrzej Duda ma też upomnieć się o poszanowanie praw człowieka na BiałorusiFoto: PAP/Radek Pietruszka
1200_Duda_PAP.jpg
"Polska walczy o świat bez dominacji jednych państw nad drugimi". Prezydent w 75. rocznicę powstania ONZ

Wystąpienie polskiego prezydenta zostało zaplanowane na popołudniową sesję w Nowym Jorku, czyli po godz. 23 polskiego czasu. Dyplomaci zapowiadają, że Andrzej Duda będzie mówić o głównych wyzwaniach polityki międzynarodowej.

Czytaj także:

Szef gabinetu polskiego prezydenta Krzysztof Szczerski zapowiada, że przemówienie będzie poświęcone międzynarodowej solidarności.

Posłuchaj
00:41 10643695_3.mp3 Prezydent Andrzej Duda wystąpi na forum ONZ - relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

- Zdaniem pana prezydenta kluczem do rozwiązania problemów współczesnego świata, i tych wynikających z pandemii i jej następstw gospodarczo-społecznych i zdrowotnych, i tych wynikających z relacji pomiędzy państwami - wszędzie tam kluczem do rozwiązania jest pojęcie solidarności, czyli współodpowiedzialności i współdziałania i rozumienia nawzajem swoich potrzeb, ale także poszukiwania spójności - mówi Krzysztof Szczerski.

W swoim wystąpieniu Andrzej Duda ma też upomnieć się o poszanowanie praw człowieka na Białorusi.

Za tydzień polski prezydent ma też wygłosić przemówienie na spotkaniu w ONZ poświęconemu bioróżnorodności. Jest to jedna z imprez towarzyszących Zgromadzeniu Ogólnemu Narodów Zjednoczonych. Również w tym przypadku na sali obrad zostaną odtworzone nagrane wcześniej przemówienia polityków.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

75. rocznica powstania ONZ. Wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 12:50
Przemówienie polskiego prezydenta zostało wygłoszone podczas debaty poświęconej 75. rocznicy powstania Organizacji Narodów Zjednoczonych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

75. sesja Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Wyjątkowa debata w dobie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 15:40
W Nowym Jorku rozpoczęła się debata generalna 75. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Z powodu pandemii koronawirusa światowi przywódcy nie będą występować osobiście. Podczas obrad zostaną odtworzone nagrane wcześniej przemówienia. Polskę reprezentować będzie prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent w Rzymie: Europa powinna stać się samowystarczalna w produkcji środków potrzebnych w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 13:22
Prezydent Andrzej Duda w Rzymie, podczas swojej pierwszej zagranicznej wizyty drugiej kadencji, zwracał uwagę, że nasz kontynent nie powinien być uzależniony od dostaw środków medycznych z zewnątrz. W początkowej fazie pandemii większość ich dostaw do Europy kierowana była z Chin.
rozwiń zwiń