X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Służba Wywiadu Zagranicznego Rosji: Nord Stream 2 jest celem kampanii wokół Nawalnego

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 14:20
Rosyjska Służba Wywiadu Zagranicznego (SWR) oświadczyła, że kraje zachodnie aktywnie propagują sprawę domniemanej próby zamordowania opozycjonisty Aleksieja Nawalnego środkiem chemicznym nowiczok. Według SWR głównym celem takich działań jest projekt gazociągu Nord Stream 2.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Alexander Chizhenok/shutterstock

W opublikowanym przez służby komunikacie ich szef Siergiej Naryszkin oznajmił, że w nagłaśnianie "tak zwanej sprawy Nawalnego" mocno zaangażowane są "niektóre kraje zachodnie".

Łukaszenka PAP 2-1200.jpg
Maria Przełomiec: Putin ma dość Łukaszenki, ale boi się prozachodniego zastępcy

- Staje się coraz wyraźniejsze, iż jednym z głównych celów tej kampanii jest Nord Stream 2 - oświadczył Naryszkin.

Wymienił w tym kontekście Stany Zjednoczone, którym - jego zdaniem - "bardzo zależy na doprowadzeniu do przerwania tego projektu". Naryszkin powołał się m.in. na krytykę Nord Streamu 2 wygłoszoną przez prezydenta Donalda Trumpa.

Czytaj również:

Oskarżenia pod adresem Polski, Litwy, Łotwy, Estonii i Ukrainy

Z kolei Polska, Litwa, Łotwa, Estonia i Ukraina "chcą udowodnić Waszyngtonowi swoją przydatność" - dodał szef SWR. Oskarżył te kraje, że "w najbardziej odrażający sposób" atakują Nord Stream 2.

Naryszkin przekonywał, że większość obywateli UE zdaje sobie sprawę, iż rezygnacja z Nord Streamu 2 "będzie dla nich poważną szkodą". Wyraził nadzieję na zdrowy rozsądek ze strony tych państw i ostrzegł, że prognozy wróżą "chłodną zimę, gdy potrzebne będą duże ilości gazu".

kad

Czytaj także

Parlament Europejski chce zatrzymania Nord Streamu 2. UE odpowiada na otrucie Nawalnego

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 15:00
Parlament Europejski wezwał do zatrzymania budowy Nord Streamu 2. Apel o zablokowanie gazociągu znalazł się w rezolucji przyjętej przez europosłów w reakcji na próbę otrucia rosyjskiego opozycjonisty nowiczokiem.
rozwiń zwiń