X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Jedyna nadzieja na pomoc". Wsparcie psychologiczne PAH dla mieszkańców Donbasu

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 21:19
Polska Akcja Humanitarna rozpoczęła kolejny etap pomocy dla mieszkańców wschodniej Ukrainy. Chodzi o zarówno o mieszkańców, jak i pracowników socjalnych, którzy mieszkają w rejonie konfliktu zbrojnego w Donbasie, a koronawirus dodatkowo odciął ich od świata.
Polska Akcja Humanitarna od pięciu lat ma stałą misję na Ukrainie
Polska Akcja Humanitarna od pięciu lat ma stałą misję na UkrainieFoto: Polska Akcja Humanitarna
pah ukraina 663.jpg
Polska Akcja Humanitarna rozpoczęła nowe programy pomocowe na wschodzie Ukrainy

W ostatnim czasie Polska Akcja Humanitarna zakupiła niezbędny sprzęt do pracy z osobami zmagającymi się z traumami wojennymi. Odnowiono też pomieszczenia do pracy, co - jak mówi pracująca w Awdijiwce Olga Pronina - jest dla psychologów bardzo istotne.

Posłuchaj
00:50 10641609_1.mp3 Ukraina: pomoc psychologiczna PAH w Donbasie - relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

Czytaj także:

- W nowym pokoju możemy prowadzić sesje z pacjentami bez udziału innych osób. To także doskonałe miejsce do pracy grupowej, bo jest dostatecznie dużo miejsca. Jest tu też sprzęt do przeprowadzania prezentacji oraz wyświetlania filmów o tematyce psychologicznej, które później będzie można omawiać - dodaje ukraińska psycholog.

bejrut 1200 pap.jpg
Ty też możesz pomóc ofiarom wybuchu w Bejrucie. PAH rozpoczęła zbiórkę pieniędzy
Mieszkanka wschodniej Ukrainy (źródło zdjęcia: Polska Akcja Humanitarna) Mieszkanka wschodniej Ukrainy (autor zdjęcia: Polska Akcja Humanitarna)

Dzięki polskiej pomocy miejscowi pracownicy przeszli też specjalistyczne szkolenia. Helena Krajewska z Polskiej Akcji Humanitarnej mówi Polskiemu Radiu, że wielu Ukraińców w Donbasie może liczyć jedynie na pracowników społecznych.

- Dla wielu osób starszych i wymagających opieki, które mieszkają koło linii frontu, ci ludzie są jedyną nadzieją na pomoc. Organizujemy dla nich różne warsztaty, ponieważ pracują w wyjątkowo trudnym i obciążającym środowisku - dodaje.

Warsztaty organizowane przez PAH (autor zdjęcia: Polska Akcja Humanitarna) Warsztaty organizowane przez PAH (autor zdjęcia: Polska Akcja Humanitarna)

W obwodach donieckim i ługańskim nawet 90 proc. mieszkańców cierpi na choroby przewlekłe, w tym także zaburzenia psychologiczne. Wiele z tych osób jest w podeszłym wieku i nie ma rodzin, dlatego PAH dostarcza im także żywność i środki higieny.

Polska Akcja Humanitarna od pięciu lat ma stałą misję na Ukrainie, w rejonie frontu walk w Donbasie. Zajmuje się przede wszystkim pomocą osobom starszym, kobietom i dzieciom, a więc osobom szczególnie narażonym na niebezpieczeństwo w czasie konfliktów zbrojnych. Najnowszy projekt wsparcia psychologicznego i socjalnego został sfinansowany m.in. dzięki funduszom Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

pb

Czytaj także

Rekordowo dużo osób na świecie wymaga natychmiastowej pomocy humanitarnej

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 22:35
W tym roku głównym tematem Światowego Dnia Pomocy Humanitarnej jest pomoc medyczna w dobie pandemii koronawirusa. Według ONZ pomocy obecnie wymaga rekordowa liczba osób.
rozwiń zwiń