X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Brak zgody UE co do sankcji wobec reżimu Łukaszenki. Decyzję nadal blokuje Cypr

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 16:07
- Nadal nie ma ostatecznej zgody unijnych krajów na sankcje wobec przedstawicieli reżimu na Białorusi - poinformował minister spraw zagranicznych Łotwy. "Szkoda, że nie mogliśmy podjąć decyzji o sankcjach za łamanie praw człowieka. To zły sygnał dla Białorusinów, naszych społeczeństw i całego świata" - napisał na Twitterze Edgars Rinkevics.
Unijne flagi w siedzibie Rady Unii Europejskiej w Brukseli.
Unijne flagi w siedzibie Rady Unii Europejskiej w Brukseli. Foto: Shutterstock / Alexandros Michailidis

Przełomu nie przyniosło spotkanie szefów dyplomacji z 27 krajów w Brukseli. Oznacza to, że sprawą zajmą się europejscy przywódcy na rozpoczynającym się w czwartek dwudniowym szczycie.

1200_Łukaszenka_EN.jpg
"Trzeba jak najszybciej nałożyć sankcje na urzędników". Czesi wystosowali list otwarty ws. Białorusi

Unijna lista sankcyjna licząca około 40 nazwisk została już wstępnie uzgodniona przez ekspertów, ale na szczeblu politycznym pojawiły się problemy -  najpierw ambasadorowie, a teraz ministrowie, nie przełamali impasu. 

Posłuchaj
00:20 Z. Rau o sankcjach unijnych.mp3 Minister Z. Rau o braku zgody na sankcje wobec Białorusi i negocjacjach z Turcją (IAR)

 

Czytaj także:

Jednomyślną zgodę blokuje Cypr, który uzależnia poparcie dla sankcji wobec reżimu w Mińsku od restrykcji na Turcję za działania kraju na Morzu Śródziemnym.

kb

Czytaj także

UE kończy prace nad sankcjami wobec Białorusi. Polska chce wsparcia przemian politycznych

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2020 08:52
Ambasadorowie państw Unii Europejskiej mają w najbliższych dniach uzgodnić sankcje wobec przedstawicieli białoruskiego reżimu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

UE opracowuje dalsze kroki wobec Białorusi. W spotkaniach udział weźmie Cichanouska

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 17:33
Szef dyplomacji UE Josep Borrell zaprosił kandydatkę opozycji w wyborach prezydenckich na Białorusi Swiatłanę Cichanouską na śniadanie w poniedziałek z unijnymi ministrami spraw zagranicznych przed ich posiedzeniem w Brukseli - poinformowało w piątek źródło unijne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jesteśmy gotowi na radykalne kroki". Mińsk odpowiada na groźbę unijnych sankcji

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 18:19
- Mińsk odpowie na sankcje UE w adekwatny sposób, jest gotów na radykalne kroki - zapowiedział szef białoruskiej dyplomacji Uładzimir Makiej. Jednym z tych kroków może być weryfikacja poziomu reprezentacji dyplomatycznej innych państw.
rozwiń zwiń