X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wojska graniczne Białorusi wzmocniły ochronę granicy. Polska straż graniczna: ruch odbywa się na bieżąco

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 11:00
W czwartkowym oświadczeniu Alaksandra Łukaszenki o zamknięciu granicy z Polską i Litwą prawdopodobnie chodziło o wzmocnienie jej ochrony. Tak może wynikać z wypowiedzi rzecznika białoruskich wojsk granicznych dla portalu internetowego TUT.by.
Na zdjęciu archiwalnym: kontrola sanitarna po polskiej stronie granicy na przejściu granicznym w Kuźnicy Białostockiej
Na zdjęciu archiwalnym: kontrola sanitarna po polskiej stronie granicy na przejściu granicznym w Kuźnicy Białostockiej Foto: PAP/Artur Reszko

 

en protest białoruś 1200.jpg
Białoruski działacz: Kreml chce okupować Białoruś ze względów czysto militarnych. Chodzi o tzw. balkon

Posłuchaj
00:38 Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR) Wzmocniono ochronę białoruskich granic. Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR)

Pułkownik Anton Byczkouski powiedział "ochrona granicy państwowej Białorusi prowadzona jest we wzmocnionym wariancie prowadzenia służby granicznej i kontroli granicznej z wykorzystaniem rezerw taktycznych".

Czytaj także:

Rzecznik białoruskiej straży granicznej zaznaczył, że "podejmowane są wszystkie środki z uwzględnieniem zmieniającej się sytuacji na każdym konkretnym kierunku".

Dodał, że przejścia graniczne prowadzą odprawy na wjazd i wyjazd pojazdów w granicach możliwości przepustowych.

"Ruch odbywa się na bieżąco"

Ruch na przejściach granicznych odbywa się na bieżąco - poinformowała natomiast Polskie Radio rzeczniczka Straży Granicznej porucznik Agnieszka Golias.

W czwartek Białorusi Alaksandr Łukaszenka zapowiedział zamknięcie przejść granicznych z Polską i Litwą. Nasz kraj oskarżył o próbę destabilizowania Białorusi i wspieranie, jak to nazwał, "kolorowej rewolucji".

Zapowiedź ta, jak wynika z informacji Straży Granicznej, nie została jednak - przynajmniej obecnie - zrealizowana.

Od początku sierpnia na Białorusi trwają protesty przeciwko władzy. W opinii białoruskiej opozycji, ale również władz Polski i innych krajów Unii Europejskiej, ostatnie wybory prezydenckie, w których ponownie wygrał Alaksandr Łukaszenka, zostały sfałszowane.


agkm


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Alaksandr Łukaszenka: Białoruś poprosiła Rosję o nowe rodzaje uzbrojenia

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 18:23
Białoruś zwróciła się do Rosji w sprawie nowych rodzajów uzbrojenia – powiedział prezydent Alaksandr Łukaszenka na spotkaniu z ministrem obrony Rosji Siergiejem Szojgu. Zdaniem Szojgu należy zintensyfikować dwustronne przedsięwzięcia wojskowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PE wzywa Rosję do zerwania z mieszaniem się w sprawy Białorusi. Deputowani apelują o wsparcie dla kraju

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 16:02
Parlament Europejski wezwał Rosję do powstrzymania się od ingerowania w wewnętrzne sprawy Białorusi. Zaapelował też do państw członkowskich o wsparcie finansowe dla tego kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagroda Sacharowa dla białoruskiej opozycji. PE docenił walkę o wolność

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 17:30
Białoruska opozycja, reprezentowana przez Radę Koordynacyjną, otrzyma tegoroczną nagrodę Parlamentu Europejskiego im. Sacharowa. W sprawie porozumiały się trzy największe grupy polityczne - chadecy, socjaliści i liberałowie - ustaliła brukselska korespondentka Polskiego Radia, Beata Płomecka.
rozwiń zwiń