X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Ofiary nie pozostają anonimowe". Centrum Wiasna otrzymało Nagrodę Orła Jana Karskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 01:03
Monitorujące represje na Białorusi centrum praw człowieka Wiasna zostało uhonorowane Nagrodą Orła Jana Karskiego. W czwartek wieczorem ambasador RP na Białorusi wręczył tę nagrodę Alesiowi Bialackiemu, przewodniczącemu Wiasny.
Żołnierze podczas protestów na Białorusi
Żołnierze podczas protestów na BiałorusiFoto: Ruslan Kalnitsky/shutterstock

- Spotykamy się, by nagrodzić cudownych ludzi, pracowników centrum Wiasna, dzięki którym na przestrzeni długich lat świat dowiaduje się o prześladowaniach, a ofiary nie pozostają anonimowe, lecz mają imię i nazwisko - mówił ambasador Artur Michalski podczas czwartkowej uroczystości, którą określił jako symboliczną ze względu na obecną sytuację na Białorusi.

Aleksander Łukaszenka 1200 free
Łukaszenka: zamykamy granice z Litwą i Polską, wzmacniamy z Ukrainą

"Spotykamy się, by wyrazić solidarność z narodem Białorusi"

- W innych okolicznościach ta nagroda byłaby wręczana w Polsce, ale teraz niestety centrum Wiasna ma bardzo dużo pracy na Białorusi - zaznaczył polski ambasador.

- Spotykamy się, by wyrazić solidarność z narodem Białorusi, który pragnie prawdy i sprawiedliwości. Jesteśmy wśród przyjaciół, dla których suwerenna Białoruś, o której losie decyduje jej naród, była i pozostaje wielką wartością - powiedział dyplomata.

Czytaj także:

Laudację odczytał Waldemar Piasecki, przewodniczący Towarzystwa Jana Karskiego, które jest fundatorem nagrody. Piasecki odczytał m.in. wiersz Czesława Miłosza: "Który skrzywdziłeś".

Nagroda jest przyznawana od 2000 r. Ufundował ją jeszcze za życia Jan Karski, kurier wojenny rządu RP na uchodźstwie, świadek Holokaustu i Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. Laureatami Nagród Orła Jana Karskiego w pierwszej edycji byli: ks. prof. dr hab. Józef Tischner i Jacek Kuroń. W ceremonii uczestniczył Jan Karski, który zmarł 13 lipca 2000 r.

ks

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PE wzywa Rosję do zerwania z mieszaniem się w sprawy Białorusi. Deputowani apelują o wsparcie dla kraju

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 16:02
Parlament Europejski wezwał Rosję do powstrzymania się od ingerowania w wewnętrzne sprawy Białorusi. Zaapelował też do państw członkowskich o wsparcie finansowe dla tego kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie spotkanie Swiatłany Cichanouskiej i ministrów UE. Znamy termin

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 17:53
Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska będzie w poniedziałek w Brukseli na spotkaniach z eurodeputowanymi i unijnymi ministrami spraw zagranicznych - ustaliła nieoficjalnie brukselska korespondentka Polskiego Radia, Beata Płomecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruski działacz: Kreml chce okupować Białoruś ze względów czysto militarnych. Chodzi o tzw. balkon

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 07:00
- Rosja Putina jest zainteresowana przede wszystkim terytorium Republiki Białoruś, ze względów czysto wojskowych - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl Wiaczesław Siwczyk, białoruski opozycjonista z Ruchu Solidarności „Razem”. Wezwał Zachód do działania: jak zauważył, mimo trudnej sytuacji na Białorusi nie widać nowych struktur informacyjnych, nowych ośrodków kształtowania białoruskich elit.
rozwiń zwiń