X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Parlament Europejski chce zatrzymania Nord Streamu 2. UE odpowiada na otrucie Nawalnego

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 15:00
Parlament Europejski wezwał do zatrzymania budowy Nord Streamu 2. Apel o zablokowanie gazociągu znalazł się w rezolucji przyjętej przez europosłów w reakcji na próbę otrucia rosyjskiego opozycjonisty nowiczokiem.
Rury używane do budowy gazociągu
Rury używane do budowy gazociąguFoto: VadimZosimov/shutterstock

Inwestycji tej sprzeciwia się także Polska. Premier Mateusz Morawiecki napisał kilka dni temu na Facebooku, że w reakcji na sytuację na Białorusi oraz zamach na Aleksieja Nawalnego jedynym racjonalnym wyjściem powinno być zamknięcie realizacji Nord Streamu 2.

Polityka międzynarodowa i obecna sytuacja na Wschodzie zdążyły nas wyleczyć ze złudzenia, że pokój i demokracja są dane...

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Wtorek, 15 września 2020

Wezwanie do zatrzymania budowy to potwierdzenie wcześniejszych apeli europosłów. Od wielu lat wskazywali na zagrożenie dla bezpieczeństwa energetycznego Europy, ale teraz, po próbie otrucia rosyjskiego opozycjonisty, uznali, że odpowiedź musi być stanowcza. Podczas wtorkowej debaty niektórzy mówili, że to Unia powinna zareagować, ale wiele było także głosów pod adresem Niemiec wzywających do zaprzestania budowy.

nord stream 2 1200.jpg
Niemcy próbowały przekupić USA w sprawie gazociągu Nord Stream 2?

Czytaj również:

Posłuchaj
00:51 PE wzywa do zatrzymania NS2.mp3 PE wzywa do zatrzymania Nord Streamu 2. Relacja Beaty Płomeckiej z Brukseli (IAR)

 

Oprócz apelu o zatrzymanie Nord Streamu 2 w rezolucji jest także wezwanie unijnych krajów do koordynacji działań, by w kontaktach z rosyjskimi władzami Wspólnota miała spójne stanowisko i mówiła jednym głosem. Europosłowie domagają się też natychmiastowej, pogłębionej i strategicznej rewizji relacji Unii z Rosją. Te relacje, jak napisali, powinny być uzależnione od przestrzegania demokratycznych standardów i praw człowieka przez władze na Kremlu.

Europosłowie zaapelowali do krajów członkowskich o dalsze izolowanie Rosji w międzynarodowych grupach czy organizacjach. Chcą również zaostrzenia sankcji wobec Rosji, w tym uzgodnienia restrykcji za łamanie praw człowieka, wzorowanych na amerykańskiej ustawie Magnickiego.

Infografika PAP Infografika PAP

kb

Czytaj także

Premier dla "FAZ": potrzebujemy prawdziwego przywództwa w Europie, a nie uległości wobec działań Moskwy

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2020 19:30
"Nord Stream 2 już kosztował Europę zbyt drogo, a stawka, czyli unijne bezpieczeństwo, wiarygodność i niezależność, z roku na rok rośnie" - napisał w artykule opublikowanym na stronie internetowej niemieckiego dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung" szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nadszedł czas na szerokie sankcje". W PE apele o zablokowanie Nord Streamu 2

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 14:11
W Parlamencie Europejskim apelowano o zablokowanie Nord Streamu 2. Takie głosy padały podczas debaty na sesji plenarnej w Brukseli dotyczącej próby otrucia rosyjskiego opozycjonisty nowiczokiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy to koniec Nord Streamu 2? Dziś w PE głosowanie nad rezolucjami ws. Rosji i Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 07:35
Parlament Europejski ma dziś zażądać wstrzymania budowy Nord Streamu 2. Europosłowie mają przyjąć rezolucję w reakcji na próbę otrucia rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Deputowani mają też przyjąć rezolucję w sprawie Białorusi i wezwać Rosję do powstrzymania się od ingerowania w wewnętrzne sprawy tego kraju. Wyniki głosowania będą znane około południa.
rozwiń zwiń