X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Mateusz Morawiecki na Litwie. Spotkania z prezydentem i premierem

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 09:24
Od spotkania z prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą Mateusz Morawiecki rozpoczął w czwartek drugi dzień wizyty w Wilnie. Polski premier i szef litewskiego rządu Saulius Skvernelis złożyli następnie kwiaty na wileńskim Cmentarzu na Rossie.
Premier Mateusz Morawiecki i szef litewskiego rządu Saulius Skvernelis podczas uroczystości złożenia kwiatów pod Mauzoleum Matki i Serca Syna na wileńskim Cmentarzu na Rossie.
Premier Mateusz Morawiecki i szef litewskiego rządu Saulius Skvernelis podczas uroczystości złożenia kwiatów pod Mauzoleum Matki i Serca Syna na wileńskim Cmentarzu na Rossie.Foto: PAP/Radek Pietruszka

Obaj premierzy wspólnie złożyli kwiaty pod pomnikiem poległych bohaterów polskich i litewskich z czasów wojny polsko-bolszewickiej. Szef polskiego rządu złożył kwiaty przy Mauzoleum Matki i Serca Syna, w którym spoczywa serca marszałka Józefa Piłsudskiego i ciało jego matki.


Posłuchaj
00:36 Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z prezydentem Litwy - Kamil Zalewski (IAR).mp3 Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z prezydentem Litwy - Kamil Zalewski (IAR)

Podczas spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z litewskim prezydentem Gitanasem Nausedą omówione zostały stosunki polsko-litewskie oraz sytuacja na Białorusi i scenariusze jej rozwoju. Litewski przywódca zwrócił uwagę na dzisiejszą, symboliczną datę.

morawiecki 663 twitter.jpg
"Wspólne stanowisko ws. Białorusi, współpraca gospodarcza". Premier o tematach wizyty na Litwie

- Wyznacza ona początek agresji ZSRR na Polskę. Nigdy nie zapomnimy szkód wyrządzonych przez reżim radziecki państwom Europy Wschodniej. Naszą misją jest zapewnienie, aby historia II wojny światowej nie została sfałszowana - powiedzial Nauseda. Rozmowy dotyczyły również porządku obrad zbliżającego się szczyty Rady Europy oraz m.in. planów związanych ze zmianami klimatu i wdrażaniem pakietu mobilności.

Premier Mateusz Morawiecki przybył do Wilna w środę wieczorem. Na czwartek zaplanowane są polsko-litewskie konsultacje międzyrządowe. W ich trakcie zostanie podpisana m.in. deklaracja w sprawie partnerstwa strategicznego obu krajów oraz w sprawie Białorusi.

Premierowi podczas czwartkowych konsultacji towarzyszyć mają wicepremierzy Piotr Gliński, Jacek Sasin oraz Jadwiga Emilewicz, a także szefowie resortów: edukacji, infrastruktury, nauki, klimatu, obrony narodowej, spraw wewnętrznych i zdrowia.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"The Guardian": Polska i Litwa wzywają Wlk. Brytanię do działań ws. Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 20:15
Polska i Litwa wezwały Wielką Brytanię, aby podjęła zdecydowane działania wobec Białorusi, nakładając sankcje na osoby odpowiedzialne za sfałszowanie wyborów prezydenckich oraz domagając się śledztwa w sprawie późniejszych aktów przemocy - donosi sobotni "The Guardian".
rozwiń zwiń

Czytaj także

COVID-19 w Europie. Na Litwę można wjechać bez poddawania się kwarantannie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 09:35
Polacy wjeżdżający na Litwę nie muszą się poddawać dwutygodniowej kwarantannie. Od dziś obowiązują nowe przepisy. Litwini zmienili zasady dotyczące wskaźnika zachorowań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wspólne stanowisko ws. Białorusi, współpraca gospodarcza". Premier o tematach wizyty na Litwie

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 21:00
W czwartek rozpoczynamy bardzo ważne polsko-litewskie konsultacje. Będziemy rozmawiać o wspólnym stanowisku w sprawie Białorusi, szerszym spojrzeniu na sprawy wschodnie, pogłębieniu współpracy gospodarczej i wsparciu polskiej mniejszości na Litwie - poinformował premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń