X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Plan szczepień na COVID-19 w USA. Narastają obawy Amerykanów

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 17:37
Rząd Stanów Zjednoczonych przedstawił plan ogólnokrajowych szczepień na koronawirusa. Miałaby się one rozpocząć jeszcze w tym albo na początku przyszłego roku. Wśród Amerykanów narastają jednak obawy związane z bezpieczeństwem szczepionki i upolitycznieniem decyzji o szczepieniach.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: BlurryMe/shutterstock

Posłuchaj
00:48 10632840_1.mp3 Rząd Stanów Zjednoczonych przedstawił plan ogólnokrajowych szczepień na koronawirusa. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

 

Według rządowego planu przesłanego do Kongresu w pierwszej kolejności zaszczepione zostaną osoby najbardziej narażone na koronawirusa oraz pracownicy służby zdrowia. Do uzyskania odporności konieczne będą dwie dawki podane w odstępie 3-4 tygodni.

samolot 1200 shutterstock.jpg
"COVID Free". Na trasie Rzym-Mediolan ruszają eksperymentalne loty

Szczepionka ma być bezpłatna. W jej dystrybucji pomoże Pentagon. Prognozowany termin rozpoczęcia szczepień to styczeń 2021 roku. Może on zostać przyspieszony jeśli któraś ze szczepionek wcześniej uzyska akceptację Federalnej Agencji Żywności i Leków.

Obawy Amerykanów

Sondaże pokazują jednak, że tylko 32 proc. Amerykanów deklaruje gotowość zaszczepienia się na Covid w pierwszej fazie, czyli o 23 procent mniej niż w maju tego roku.

Czytaj również:

Tak znaczący spadek odzwierciedla obawy mieszkańców USA, że decyzja o dopuszczeniu szczepionki do dystrybucji może mieć związek z kampanią w wyborach prezydenckich.

Decyzje Federalnej Agencji Żywności i Leków

Zaufanie do szczepionki podważyły też wcześniejsze decyzje Federalnej Agencji Żywności i Leków, która pod presją Białego Domu dopuszczała do użycia leki na Covid, które później okazywały się nieskuteczne.

W USA aktywni są także antyszczepionkowcy. Prawie 40% wyborców Donalda Trumpa deklaruje, że nigdy nie podda się szczepieniom.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koronawirus w USA. Burmistrz Nowego Jorku mówi o zachowaniu dobrej passy

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2020 23:17
Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo poinformował w niedzielę, że w całym stanie liczba hospitalizacji osób z koronawirusem wyniosła w ciągu ostatniej doby 410 i była najniższa od 16 marca.
rozwiń zwiń