X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

"Popiera aborcję poterminową, która jest egzekucją dziecka". Trump ostro o Bidenie

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 13:26
- Joe Biden popiera aborcję poterminową, która jest w zasadzie egzekucją dziecka - powiedział w Nevadzie Donald Trump, oskarżając swojego rywala w wyborach prezydenckich o radykalne stanowisko ws. tej kwestii.   
Prezydent USA Donald Trump
Prezydent USA Donald TrumpFoto: PAP/EPA/Yuri Gripas / POOL

Jak twierdzą obrońcy życia, w ostatnich latach Joe Biden mocno zradykalizował swoje stanowisko ws. aborcji. Przypieczętowaniem tego faktu było przeciwstawienie się w ubiegłym roku poprawce Hyde’a, która zakazuje bezpośredniego finansowania federalnego dla większości przypadków aborcji.  

Donald Trump 1200.jpg
"Spełnił wiele postulatów". Grupa Polonii amerykańskiej apeluje o głosowanie na Trumpa

Obrońcy życia wskazują też, że pewnego rodzaju ironią jest fakt, że proaborcyjny Biden w swojej kampanii odwołuje się do słów papieża Jana Pawła II - autora encykliki "Evangelium vitae". W jednym z niedawnych swych wystąpień były wiceprezydent zarzucił Trumpowi wpajanie Amerykanom poczucia strachu. – Wierzę jednak, że będziemy kierować się słowami papieża Jana Pawła II, słowami zaczerpniętymi z Pisma Świętego: nie lękajcie się, nie lękajcie się – powiedział 31 sierpnia w Pittsburghu Biden.    

Z kolei Trump od początku swej kadencji sprzeciwia się federalnemu finansowaniu aborcji i branży aborcyjnej. Dąży do przywrócenia i rozszerzenia polityki Mexico City, która zakazuje rządowej pomocy dla zagranicznych grup aborcyjnych. - Joe Biden popiera aborcję poterminową, która jest w zasadzie egzekucją dziecka - powiedział w Nevadzie prezydent USA, krytykując swojego rywala.

republika.pl/koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Jest niezdolny do przywództwa". Prof. Lewicki o Joe Bidenie

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2020 17:07
- To miły i spokojny człowiek, ale w tych trudnych czasach nie chodzi o spokój, ale o silne przywództwo. Tutaj Donald Trump zdecydowanie prowadzi - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Lewicki, amerykanista z UKSW.
rozwiń zwiń