X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

"Haniebna odpowiedź władz w Mińsku". Szefowa KE potępia sytuację na Białorusi i krytykuje Rosję

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 11:52
Przewodnicząca Komisji Europejskiej potępiła sytuację na Białorusi, skrytykowała też sposób postępowania Rosji. Ursula von der Leyen, wygłaszając w Parlamencie Europejskim orędzie o stanie Unii, powiedziała, że wybory na Białorusi nie były ani wolne, ani uczciwe, a odpowiedź władz w Mińsku jest haniebna. 
Ursula von der Leyen przemawia w Parlamencie Europejskim
Ursula von der Leyen przemawia w Parlamencie Europejskim Foto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Zapewniła obywateli kraju o wsparciu Unii Europejskiej. Nawiązując do próby otrucia Aleksieja Nawalnego nowiczokiem, skrytykowała tych, którzy opowiadają się za zbliżeniem z Rosją. Mówiła, że nie jest to odosobniony przypadek.

PE 1200 pap (2).jpg
Parlament Europejski chce wstrzymania budowy Nord Streamu 2. W czwartek głosowanie rezolucji

- Widzieliśmy ten sam model postępowania w Gruzji, na Ukrainie, w Syrii, czy Salisbury i ingerowania w wybory na świecie. To się nie zmieni i nie zmieni tego żaden gazociąg - powiedziała szefowa Komisji.


Posłuchaj
00:54 ursula von der leyen spec.mp3 Przewodnicząca KE przedstawiła orędzie o stanie Unii. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

 

To nawiązania do budowy Nord Streamu 2 i aluzja pod adresem władz między innymi w Berlinie, które do tej pory zdawały się tłumaczyć, że możliwa jest zmiana zachowania Rosji poprzez współpracę z nią.

Znieść wymóg jednomyślności przy decyzjach o sankcjach

Ursula von der Leyen uważa, że należy znieść wymóg jednomyślności przy podejmowaniu decyzji w UE na przykład o nakładaniu sankcji. Zaproponowała głosowanie większością głosów, jeśli chodzi o prawa człowieka i wprowadzanie restrykcji. Taka była też propozycja poprzedniego przewodniczącego Komisji Jean-Claude'a Junckera, ale na większościowe głosowanie nie było zgody wśród państw członkowskich.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Musi dojść do porozumienia USA i Rosji". Artur Wróblewski o warunku zmian na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 10:30
- Sankcje frontalne, nakładane sektorowo na Rosję, mogą wpłynąć na Kreml by odpuścił Mińsk - mówił w Polskim Radiu 24 dr Artur Wróblewski. Gośćmi audycji byli też publicyści: Miłosz Manasterski i Krzysztof Karnkowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przyspieszmy prace". Apel szefa dyplomacji UE ws. sankcji za łamanie praw człowieka

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 19:44
Szef unijnej dyplomacji zaapelował o przyspieszenie prac nad sankcjami za łamanie praw człowieka w reakcji na próbę otrucia nowiczokiem rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Chodzi o restrykcje wzorowane na amerykańskiej ustawie Magnickiego, ale ze względu na nawiązanie do Rosji i opory niektórych krajów nowe przepisy, nad którymi trwają prace, tak się nie nazywają.
rozwiń zwiń