X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Roman Polański we władzach Francuskiej Akademii Filmowej. Reżysera oskarża coraz więcej kobiet

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 10:44
Roman Polański powrócił do Zgromadzenia Generalnego Francuskiej Akademii Filmowej. Doszło do tego pośród oskarżeń coraz większej liczby kobiet, które zarzucają reżyserowi gwałt, i protestów organizacji feministycznych.
Roman Polański
Roman PolańskiFoto: praszkiewicz / Shutterstock.com

Reżyser został ponownie członkiem władz Akademii na własną prośbę, a nie w drodze głosowania  - informuje RMF FM. Stacja tłumaczy, że z takiego przywileju mogą skorzystać najbardziej zasłużeni twórcy, a Roman Polański w przeszłości otrzymał Oscara.

Stacja donosi też, że "wbrew wcześniejszym zapowiedziom członkostwo Romana Polańskiego nie zostało też zawieszone w największym francuskim związku filmowców". To zdaniem komentatorów dowodzi, że francuskie środowisko filmowe nie odcina się od Polańskiego mimo ciążących na nim zarzutów.

EN_tate1200.jpg
Morderstwo żony Romana Polańskiego. Najgłośniejsza zbrodnia Hollywood

W sierpniu Roman Polański przegrał proces, w którym domagał się przywrócenia do Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Czytaj także:

Polański, który otrzymał w 2003 roku Oscara za film "Pianista", jest ścigany przez amerykański wymiar sprawiedliwości od 1977 roku, gdy zbiegł z USA przed ogłoszeniem wyroku w sądzie w Los Angeles w sprawie o gwałt na nieletniej. Jest oskarżony o podanie w 1977 roku środka usypiającego i alkoholu 13-letniej wówczas Samancie Gailey (obecnie Geimer) i doprowadzenie do stosunku seksualnego w domu aktora Jacka Nicholsona.

Roman Polański obecnie mieszka i tworzy we Francji i w Szwajcarii; często odwiedza również Polskę. Zarówno Szwajcaria, jak i Polska odrzuciły amerykańskie wnioski o ekstradycję reżysera do USA, z kolei Francja nie ma ze Stanami Zjednoczonymi umowy o ekstradycji. 

PAP/RMF FM/fc

Czytaj także

Ben Affleck wraca za kamerę

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2020 15:05
Amerykański aktor po blisko 5 latach przerwy wraca do reżyserii. Nakręci film o powstawaniu "Chinatown" Romana Polańskiego. 
rozwiń zwiń