X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosja chce walczyć z "fałszowaniem" historii. Powołano specjalny sztab badaczy

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 10:01
Rosja tworzy narzędzia prawne do ochrony i propagowania własnej wersji historii. Jak podała agencja Ria Novosti, szef Komitetu Śledczego Aleksandr Bastrykin powołał sztab odpowiedzialny za organizowanie prac badawczych w ramach "walki z fałszowaniem historii". 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: DIMITAR DILKOFF/AFP/East News

Od tygodnia w strukturach rosyjskich organów ścigania funkcjonuje wydział śledczy, który zajmuje się poszukiwaniem osób, zdaniem Rosji, odpowiedzialnych za "rehabilitację nazizmu i fałszowanie historii".

rosja wybory koniec mid-epa08665797 1200.jpg
Rosja: zakończyły się wybory regionalne. Opozycja wylicza naruszenia

W ocenie historyka rosyjskiego "Memoriału" Nikity Pietrowa tego typu działania mają na celu zatuszowanie sowieckich zbrodni i przedstawienie Związku Radzieckiego w jak najlepszym świetle.

Posłuchaj
00:11 rosja historia.mp3 Nikita Pietrow o sztabie powołanym przez Rosję (IAR)

- Sowieckie dogmaty opierały się na kłamstwach, a współcześnie stosuje się metodę zniekształcania prawdy, polegającą na tym, żeby przyznać, iż coś się wydarzyło i od razu podkreślić, że to było właściwe, czyli przełożyć winę z agresora na ofiarę - stwierdził historyk.

Posłuchaj
00:48 rosja spec.mp3 Rosja: powołano sztab badawczy do walki z "fałszerstwami" historii. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR) 

Czytaj także:

W powołanym przez szefa Komitetu Śledczego sztabie działać będą między innymi przedstawiciele ministerstw, organizacji pozarządowych i uczelni. Sztab będzie zajmował się badaniem sowieckich archiwów, a także organizowaniem ekspedycji archeologicznych. Rosyjski komentator Konstantin Eggert napisał na blogu Echa Moskwy, że tworzenie nowych struktur, mających zajmować się polowaniem na fałszerzy historii, to "zamach na gwarantowaną Konstytucją wolność słowa".

itom

Zobacz więcej na temat: Rosja HISTORIA ŚWIAT

Czytaj także

27 lat temu wojska radzieckie opuściły Polskę

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 05:40
16 września 1993 roku wojska rosyjskie opuściły Legnicę, będącą od II wojny światowej siedzibą dowództwa wojsk sowieckich stacjonujących w Polsce.
rozwiń zwiń