X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

"To hańba i wstyd". Merkel o przejawach rasizmu i antysemityzmu w Niemczech

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 07:15
- To, że tak wiele żydowskich kobiet i mężczyzn nie czuje się w Niemczech pewnie i nie czuje szacunku, jest wielkim powodem do niepokoju - powiedziała Angela Merkel podczas berlińskich uroczystości z okazji 70-lecia Centralnej Rady Żydów w Niemczech.
Kanclerz Niemiec zaapelowała o zdecydowaną walkę z antysemityzmem w Niemczech
Kanclerz Niemiec zaapelowała o zdecydowaną walkę z antysemityzmem w NiemczechFoto: PAP/EPA/Sean Gallup/POOL
antysemityzm 1200 shutterstock.jpg
Niemiecki kontrwywiad przestrzega: w kraju rośnie antysemityzm, sytuacja jest fatalna

- To prawda, że rasizm i antysemityzm nigdy nie zniknęły. Ale od pewnego czasu stały się bardziej widoczne i pozbawione zahamowań. Zniewagi, groźby lub teorie spiskowe są otwarcie kierowane przeciwko Żydom. W mediach społecznościowych wiele wypowiedzi emanuje nienawiścią i nagonką. Nigdy nie wolno nam o tym milczeć. Wrogie nastawienie do grup musi być zdecydowanie zwalczane - mówiła kanclerz Niemiec.

Czytaj także:

O sytuacji Żydów w kraju powiedział również Josef Schuster, przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech. - Dla Żydów mieszkających poza Niemcami stało się oczywiste, że w Niemczech istnieje znowu wspólnota żydowska. Jednakże i w Niemczech odnosi się wrażenie, że żydowskie życie nie dla całego społeczeństwa jest oczywistością - podkreślił.

- Generalnie w dalszym ciągu jest dużo niechęci do Żydów. W związku z pandemią koronawirusa odżyły stare teorie spiskowe, podobnie jak w średniowieczu, kiedy chodziło o zatrucie wody i zarazę - tłumaczył.

***

Centralna Rada Żydów w Niemczech powstała w 1950 r. Dzisiaj Rada z siedzibą w Berlinie reprezentuje 105 gmin żydowskich liczących łącznie około 100 tys. członków.

dw.com/twitter.com
pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niemcy zbadają antysemityzm w szkołach. Działania naukowców sfinansuje kraj związkowy

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 12:25
– W naszym społeczeństwie, ale też rzecz jasna w naszych szkołach, nie może być miejsca na ideologie, które są pełne pogardy dla człowieka – powiedziała minister edukacji Nadrenii Północnej-Westfalii Yvonne Gebauer.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zagrożenie dla wartości europejskich". KE o wzroście antysemityzmu w Niemczech

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 07:36
Odnosząc się do raportu Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji (BfV) na temat wzrostu antysemityzmu w Niemczech, Komisja Europejska stwierdza, że "rosnący antysemityzm w Europie jest zagrożeniem nie tylko dla społeczności żydowskich, ale także dla wartości europejskich".
rozwiń zwiń