X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Zwrot w historii". W Białym Domu podpisano porozumienia pokojowe między Izraelem a ZEA i Bahrajnem

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 21:54
Przedstawiciele Izraela oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) i Bahrajnu podpisali porozumienia o normalizacji stosunków dyplomatycznych i gospodarczych. Ceremonia pod patronatem prezydenta USA Donalda Trumpa odbyła się w Białym Domu.
Podczas uroczystej ceremonii w Białym Domu wysłannicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Bahrajnu podpisali porozumienia pokojowe o normalizacji relacji z Izraelem
Podczas uroczystej ceremonii w Białym Domu wysłannicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Bahrajnu podpisali porozumienia pokojowe o normalizacji relacji z IzraelemFoto: PAP/EPA/JIM LO SCALZO

Trump 1200 free.jpg
"Odpowiedź będzie tysiąc razy silniejsza". Trump ostrzega Iran przed próbą ataku na USA

Porozumienia zwane "Abraham Accords" przewidują normalizację stosunków gospodarczych i dyplomatycznych pomiędzy Izraelem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Bahrajnem, w tym ustanowienie ambasad w stolicach tych krajów.

- Po dekadach podziałów i konfliktów przed nami nowy dzień dla Bliskiego Wschodu - mówił Donald Trump. Prezydent USA wyraził przekonanie, że podobne porozumienia z Izraelem podpiszą wkrótce kolejne kraje bliskowschodnie.

Posłuchaj
00:51 porozumienie spec.mp3 USA: porozumienia bliskowschodnie. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

 

Historyczne porozumienia

Premier Izraela Benjamin Netanjahu ma nadzieję, że dokonuje się zwrot w historii Bliskiego Wschodu, a porozumienia określił mianem historycznych. - Zwracam się do wszystkich przyjaciół Izraela na Bliskim Wschodzie. Którzy są z nami dzisiaj i którzy dołączą do nas jutro - Salam alejkum! Pokój z Wami! Szalom! - mówił.

Czytaj także:

Przed ceremonią podpisania "Abraham Accords" prezydent Donald Trump spotkał się w Gabinecie Owalnym z sygnatariuszami dokumentów - ministrami spraw zagranicznych Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Bahrajnu oraz premierem Izraela.

Benjamin Netanjahu otrzymał od amerykańskiego prezydenta symboliczny klucz do Białego Domu.

Fot.: PAP/EPA/Doug Mills / POOL Fot.: PAP/EPA/Doug Mills / POOL

mr

Czytaj także

Kolejny arabski kraj nawiąże stosunki z Izraelem. Trump: to historyczny przełom

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 21:57
Bahrajn to kolejny - po Zjednoczonych Emiratach Arabskich - kraj Zatoki Perskiej, który nawiąże stosunki dyplomatyczne z Izraelem. O osiągnięciu porozumienia poinformował prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, który mediował w tej sprawie, a także premier Izraela Benjamin Netanjahu.
rozwiń zwiń