X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nie zadziałał system kanalizacji". Podtopienia w stolicy Malezji

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 11:24
Ulewny deszcz, który spadł w czwartek na stolicę Malezji, Kuala Lumpur, spowodował największe od lat podtopienia. W niektórych miejscach poziom wody sięgał trzech metrów. Władze liczą straty, jednocześnie zamierzają sprawdzić, dlaczego w tym wypadku nie zadziałał system kanalizacji. 
Kilkugodzinna ulewa w Kuala Lumpur spowodowała olbrzymie podtopienia
Kilkugodzinna ulewa w Kuala Lumpur spowodowała olbrzymie podtopieniaFoto: twitter/@twentytwo13news

Ulewa, która zaczęła się po godz. 13.00, trwała aż do wieczora. Kilkugodzinny deszcz spowodował liczne podtopienia w wielu częściach miasta, liczącego 8 milionów mieszkańców. Zalane zostały domy, restauracje i budynki użyteczności publicznej, w tym meczety i stacje metra. Strażacy musieli ewakuować kilkanaście osób, którym woda odcięła drogę ucieczki.

Koronawirus Chiny 1200 PAP.jpg
Chiny: nowe zakażenia COVID-19 tylko u osób z zagranicy

- Woda płynąca ulicą zaczęła się gwałtownie podnosić około piątej po południu – opowiadał Farid, mieszkaniec północnego przedmieścia Kuala Lumpur. - Mieszkamy na parterze, więc trudno było ją powstrzymać. Straciliśmy trochę ubrań, butów i książek. Na szczęście ocalały karty i dokumenty. Dopiero w nocy przestało padać i do rana razem z sąsiadami udało nam się posprzątać - relacjonował.

Czytaj więcej:

Wybory lokalne w Rosji. Opozycja ostrzega przed masowymi fałszerstwami


Brazylia: utrzymuje się wysoki poziom zachorowań na COVID-19

Plan na przyszłość

Ministerstwo terytoriów federalnych, któremu podlega malezyjska stolica, poinformowało w piątek, że będzie szukało długoterminowego rozwiązania, które zapobiegnie powtórzeniu się podtopień. Kuala Lumpur leży w dorzeczu dwóch dużych rzek i lokalne podtopienia są tam nieuniknione. Tym razem ich skala była jednak niespodziewana.

W 2007 roku w mieście ukończono budowę za ok. 2,1 mld ringgitów (500 mln dolarów) blisko 10-kilometrowego tunelu, który miał je zabezpieczyć przed podtopieniami. Jak się jednak okazało - nieskutecznie.

Minister terytoriów federalnych Annuar Musa nie wykluczył, że zaniedbania na licznych placach budowy rozsianych po rozwijającej się metropolii mogły przyczynić się do tak dużych podtopień. 

Powodzie zdarzają się w Malezji często, ale ich skutki dotykają przede wszystkim terenów wiejskich. W grudniu po ulewnych deszczach w siedmiu malezyjskich stanach trzeba było ewakuować ponad 5 tysięcy osób.

Twitter/AS

Czytaj także

Potężne straty materialne, odwołane loty. Tajfun Haishen uderzył w Koreę Płd.

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2020 13:17
W poniedziałek potężny tajfun uszkodził budynki, zalał drogi i odciął prąd w tysiącach gospodarstw domowych w Korei Południowej, po tym, jak wcześniej nawiedził południe Japonii, gdzie ponad 20 osób zostało rannych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Korea Płn. dotknięta przez tajfun Maysak. Kim Dzong Un zapowiada zmiany w polityce gospodarczej

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 15:36
Po oszacowaniu szkód spowodowanych przez tajfun Maysak przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un powiedział członkom rządzącej partii komunistycznej, że będą musieli przemyśleć plany dotyczące gospodarki dotkniętej już sankcjami ekonomicznymi, a ostatnio restrykcjami związanymi z koronawirusem.
rozwiń zwiń