X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Brytyjska ustawa o rynku wewnętrznym. KE grozi konsekwencjami za złamanie umowy brexitowej

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 18:23
Komisja Europejska zagroziła Wielkiej Brytanii konsekwencjami prawnymi za złamanie umowy brexitowej. Bruksela wezwała Londyn do natychmiastowego wycofania się z prac nad ustawą o rynku wewnętrznym, która - według niej - podważa ustalenia zapisane w umowie o wyjściu, głównie dotyczące granicy irlandzkiej.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock/Quinta

Oświadczenie Komisji Europejskiej zostało opublikowane po posiedzeniu w Londynie wspólnej unijno-brytyjskiej komisji w sprawie wdrożenia umowy brexitowej. Komisję reprezentował jej wiceszef Marosz Szefczovicz.

Posłuchaj
00:47 UE UK Pło IAR.mp3 UE oskarża Wielką Brytanię o próbę złamania umowy brexitowej. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Ursula von der Leyen 1200.jpg
Wielka Brytania stawia UE ultimatum ws. brexitu. Szefowa KE: umowy muszą być dotrzymane

W oświadczeniu przypomniano, że umowa o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii, czyli tak zwana umowa brexitowa, weszła w życie 1 lutego i zgodnie z międzynarodowym prawem jest ona prawnie wiążąca. Komisja podkreśliła, że zapisów tej umowy ani Unia, ani Wielka Brytania nie może jednostronnie zmienić, interpretować czy też zignorować.

KE oczekuje zmiany projektu ustawy

Wiceszef Komisji podkreślił, że jeśli ustawa o rynku wewnętrznym Zjednoczonego Królestwa zostanie przyjęta w obecnym kształcie, będzie to oznaczało poważne złamanie umowy brexitowej i międzynarodowego prawa. Dlatego Komisja oczekuje, że Wielka Brytania wycofa się ze spornych zapisów natychmiast, a najpóźniej do końca miesiąca.

Zobacz także:

Wiceprzewodniczący Komisji Marosz Szefczovicz powiedział, że przedstawiając projekt ustawy o rynku wewnętrznym, Wielka Brytania poważnie podkopała wzajemne zaufanie i że Bruksela nie zawaha się wejść na drogę prawną, jeśli władze w Londynie nie zmienią tego projektu.

jmo

Czytaj także

Kolejna runda rozmów UE z Wielką Brytanią. Brak stanowiska w kluczowych kwestiach

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 04:40
Rozpoczyna się druga runda negocjacji Unii Europejskiej z Wielką Brytanią w sprawie umowy o przyszłej współpracy. Rokowania mają potrwać do piątku. Zjednoczone Królestwo opuściło Wspólnotę 31 stycznia, ale jeszcze do końca grudnia relacje pozostają na niezmienionym poziomie. Od nowego roku wzajemne kontakty powinna regulować już nowa umowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie będzie przedłużenia okresu przejściowego". Boris Johnson o brexicie

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 16:27
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson podczas wideokonferencji z przewodniczącym instytucji Unii Europejskiej powiedział, że Londyn nie będzie wnioskował o przedłużenie okresu przejściowego po brexicie.
rozwiń zwiń