X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Jeśli chcesz politykować na Twitterze, odejdź z pracy". Szef BBC ostro o nieobiektywnych dziennikarzach

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 11:04
Tim Davie, nowy dyrektor generalny BBC, powiedział podczas spotkania z pracownikami, że dziennikarze, którzy wykorzystują swoją medialną pozycję do stronniczego komentowania politycznej rzeczywistości, powinni odejść z pracy.
Szef BBC Tim Davie
Szef BBC Tim DavieFoto: PAP/STR

Piotr Nisztor 1200.jpg
"Rodem z układów autorytarno-totalitarnych". Lisicki o wyroku sądu wobec Nisztora

Tim Davie mówił, że BBC musi "orędować za bezstronnością i do niej powrócić'. - Jeśli chcesz być komentatorem politycznym lub stronnikiem w jakiejś sprawie w mediach społecznościowych, to masz do tego prawo, ale nie powinieneś w takim wypadku pracować w BBC - ocenił.

Jego wypowiedź jest reakcją na publikacje dziennikarzy stacji, którzy w ostatnim czasie komentowali działania rządu. Prezenterka Newsnight Emily Maitlis otrzymała reprymendę za krytyczną wypowiedź na temat zachowania doradcy brytyjskiego premiera Dominica Cummingsa.

Po tym, jak u Cummingsa wykryto zakażenie koronawirusem, polityk pojechał do domu swoich rodziców, nie przestrzegając zdaniem części mediów i opinii publicznej zasad lockdownu. Podróżował setki mil z Londynu do hrabstwa Durham. Według rządowych źródeł, do których dotarła inna dziennikarka BBC, Cummings nie złamał oficjalnych wskazówek, gdyż wraz z żoną przebywali w oddzielnym budynku.

Naruszenie zasad bezstronności

Zdaniem Tima Daviego krytyczny komentarz Emily Maitlis naruszył zasady bezstronności. Dyrektor generalny BBC zarzucił też brak obiektywizmu Lewisowi Goodallowi, redaktorowi ds. polityki w Newsnight. Dziennikarz w jednej z gazet opublikował artykuł, w którym krytykował rząd za wprowadzenie nowych procedur egzaminacyjnych A-level - odpowiednika polskiej matury. Nowy system ocen został wprowadzony w związku z pandemią koronawirusa. Część mediów mówi o kryzysie egzaminacyjnym w Wielkiej Brytanii

Davie powiedział, że będzie konsekwentny w egzekwowaniu od dziennikarzy przestrzegania nowych zasad, w szczególności, jeśli chodzi o ich aktywność w mediach społecznościowych, czy współpracę z innymi mediami.

W jednym z wywiadów szef BBC Tim Davie uzasadniał swoje decyzje, mówiąc, że publiczny nadawca powinien być "wolny od uprzedzeń politycznych" i pokazywać szersze spektrum poglądów, jakie reprezentują wszyscy obywatele. Dodał, że nie chce, aby BBC służyło nielicznej grupie odbiorców, czy demonstrowało "obsesję na punkcie młodości".

inews/pkur

Czytaj także

BBC przeprasza prezydenta Ukrainy za nieprawdziwą informację

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 15:45
- Brytyjski nadawca publiczny BBC przeprosił prezydenta Ukrainy Petro Poroszenkę za podanie nieprawdziwej informacji, jakoby zapłacił on za spotkanie z Donaldem Trumpem: BBC zgadza się wpłacić Poroszence zadośćuczynienie - podano w czwartek na stronie nadawcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komentarz BBC po wyborach parlamentarnych w Polsce. "Najlepszy wynik od 1989 r."

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 10:21
"Prawo i Sprawiedliwość, które najprawdopodobniej wygrało niedzielne wybory parlamentarne w Polsce, uzyska wzmocniony mandat do kontynuowania swojego konserwatywnego programu i ma teraz reputację partii, która spełnia dawane obietnice" - ocenia w poniedziałek BBC.
rozwiń zwiń