X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mińsk: ratowali uciekających przed OMON-em. Pracownicy pogotowia wodnego zatrzymani

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 13:44
Pracownicy pogotowia wodnego w Mińsku w niedzielę wyciągali z wody demonstrantów, którzy w ucieczce przed siłami OMON-u wskoczyli do rzeki Świsłocz. W poniedziałek media podały, że trafili do aresztu na ul. Akrescina.
Młodzi Białorusini protestują w Mińsku przeciwko reżimowi Łukaszenki. W tle służby bezpieczeństwa przygotowane do rozbijania protestów
Młodzi Białorusini protestują w Mińsku przeciwko reżimowi Łukaszenki. W tle służby bezpieczeństwa przygotowane do rozbijania protestówFoto: PAP/EPA/STRINGER
Piotr Duda 1200 PAP.jpg
"Nie mogło tu zabraknąć Solidarności". Historyczne spotkanie w Mińsku z udziałem Piotra Dudy

Ośmiu pracowników mińskiego pogotowia wodnego (OSWOD), którzy w niedzielę dyżurowali na Świsłoczy w centrum stolicy, trafiło we wtorek najpierw na komisariat, a potem do aresztu - poinformował niezależny portal TUT.by.

Zatrzymanie ratowników "w ramach postępowania administracyjnego"

Portal podał tę informację, powołując się na rodzinę i znajomych ratowników. W poniedziałek nie było jeszcze wiadomo, kiedy odbędą się procesy. Rzecznik komendy stołecznej potwierdziła, że ratownicy zostali zatrzymani w ramach postępowania administracyjnego.

Czytaj również:

Według krewnych, pretensje organów ścigania mogą dotyczyć tego, że ratownicy nie przekazali uratowanych osób funkcjonariuszom OMON-u.

Demonstranci uciekali przed OMON-em

Jeszcze w niedzielę pojawiły się informacje i zdjęcia, na których widać ludzi wskakujących do Świsłoczy. Tego dnia w Mińsku było dość chłodno, padał deszcz, a temperatura wynosiła kilkanaście stopni Celsjusza.

białoruś policja 1200.jpg
Tysiące ludzi przed rezydencją Łukaszenki. W Mińsku masowe protesty

W niedzielę w Mińsku odbył się ponad stutysięczny marsz jedności, którego uczestnicy protestowali przeciwko sfałszowaniu wyborów. Po zakończeniu demonstracji, gdy jej uczestnicy już prawie się rozeszli, rozpoczęły się masowe zatrzymania w różnych miejscach w centrum. Dokonywali ich funkcjonariusze OMON-u oraz nieoznakowani mężczyźni w strojach cywilnych i w maskach. MSW podało, że w niedzielę w całym kraju zatrzymano 633 uczestników "nielegalnych zgromadzeń".

- Skakaliśmy (do wody - PAP), ponieważ inaczej zostalibyśmy zatrzymani - powiedział jeden z mężczyzn w rozmowie z TUT.by.

jmo

Czytaj także

Represje na Białorusi. Areszt dla dwóch osób z opozycyjnej Rady Koordynacyjnej

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2020 20:47
Na Białorusi skazano na 10 dni aresztu dwoje członków opozycyjnej Rady Koordynacyjnej: Wolhę Kawalkawą i Siarhieja Dyleuskoho. Oboje zostali zatrzymani w poniedziałek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"OMON jest odważniejszy, kiedy na protestach jest mniej osób". Wicedyrektor telewizji Biełsat o sytuacji na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2020 22:01
Na Białorusi w 20. dniu powyborczych protestów, akcje opozycji miały lokalny charakter. W Mińsku zorganizowano kilka łańcuchów solidarności. W centrum stolicy zgromadzono milicyjny OMON, żołnierzy wojsk wewnętrznych i samochody więźniarki do przewozu osób zatrzymanych. W Polskim Radiu 24 wydarzenia te komentował wicedyrektor TV Biełsat Aleksiej Dzikawicki.
rozwiń zwiń